Listopad na kanale AMC

W nadchodzącym miesiącu AMC szczególnie poleca uwadze polską premierę serii dokumentalnej „Eli Roth: Historia horroru”, w której wielokrotnie nagradzany reżyser, scenarzysta, producent i aktor zabierze widzów w mrożącą krew w żyłach podróż w głąb gatunku. W serii zobaczymy wywiady z takimi sławami jak Stephen King, Quentin Tarantino czy Jordan Peele. Serial zadebiutuje na antenie AMC w czwartek 15 listopada o 22:00.

 

AMC zaprasza także na kontynuację 3. sezonu serialu „HUMANS” w każdy poniedziałek o 22:00. Na finałowy odcinek zapraszamy 26 listopada. Polecamy ponadto kontynuację powtórki sezonu 3A „Krainy bezprawia” – w czwartki o 22:00. Na dwa finałowe odcinki zapraszamy 8 listopada.

AMC polecamy także cykl filmowy „Festiwal strachu” – w ramach, którego w każdy listopadowy piątek od 21:00 zapraszamy na dwa horrory. Wśród emitowanych filmów znajdą się m.in. „Dom na końcu ulicy”, „Dom tysiąca trupów” i „Bękarty diabła”.

 

ELI ROTH: HISTORIA HORRORU

PRODUKCJA WŁASNA AMC

Premiera 15 listopada o 22:00

Kolejne odcinki w każdy czwartek o 22:00  

22 listopada zostaną wyemitowane dwa odcinki

Wielokrotnie nagradzany reżyser horrorów, scenarzysta, producent i aktor Eli Roth spotyka się z mistrzami filmów grozy – reżyserami, scenarzystami, twórcami oraz aktorami, których twórczość i dorobek wpisują się w definicję gatunku. Wspólnie rozmawiają o najważniejszych tematach podejmowanych w produkcjach, opowiadają o swoich inspiracjach oraz trudnościach napotykanych zarówno w przeszłości, jak i współcześnie.

Każdy z godzinnych odcinków zabierze widzów w mrożącą krew w żyłach podróż w głąb gatunku. Przekonamy się jak horror zmieniał się na przestrzeni lat, jaki miał wpływ na społeczeństwo oraz postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego wierni fani gatunku są uzależnieni od uczucia strachu. Goście porozmawiają o zombie, slasherach, demonach, morderczych istotach, wampirach i opowieściach o duchach.

Występują: Eli Roth, Stephen King, Jamie Lee Curtis, Quentin Tarantino, Jordan Peele, Greg Nicotero, Tippi Hedren, Jack Black

HUMANS

PRODUKCJA WŁASNA AMC

Kontynuacja 3. sezonu w każdy poniedziałek o 22:00  Finałowy odcinek 26 listopada

Akcja 3. sezonu rozgrywa się rok po odzyskaniu świadomości przez Synthy. Zdziesiątkowana i prześladowana populacja maszyn walczy o przetrwanie w świecie, który ich nienawidzi i się ich boi. W podzielonej Wielkiej Brytanii, Synthy i ludzie walczą o ustanowienie niełatwego pokoju, ale kiedy w samej społeczności robotów zaczynają się rozłamy, wszelkie nadzieje na osiągnięcie stabilizacji zaczynają się oddalać. Znajdujące się w opozycji do politycznych zawirowań, etyczne zawiłości dotyczące pojawienia się nowego gatunku składają się na porywającą, wielowątkową narrację. Podczas gdy rodzina Synthów, Mia (Chan), Niska (Berrington) i Max (Jeremiah) walczą o prawo do przeżycia, Joe (Goodman-Hill), Laura (Parkinson) oraz ich dzieci, Mattie (Lucy Carless), Toby (Theo Stevenson) i Sophie (Pixie Davies), próbują pogodzić się z wstrząsającymi wydarzeniami z poprzedniego sezonu.

Występują: Gemma Chan, Katherine Parkinson, Mark Bonnar, Emily Berrington, Ivanno Jeremiah, Colin Morgan

KRAINA BEZPRAWIA


PRODUKCJA WŁASNA AMC

Kontynuacja powtórki sezonu 3A w czwartki o 22:00.  

Dwa finałowe odcinki 8 listopada.

W 3. sezonie Sunny, który żyje w ukryciu, będzie starał się zapewnić byt swojemu nowonarodzonemu synowi, Henry’emu, osieroconemu przez matkę – Veil. Dopiero gdy Henry zapada na tajemniczą chorobę, Sunny postanawia połączyć siły z Bajie’im i powrócić do Krainy bezprawia, gdzie Wdowa i Baronowa Chau dalej zmagają się ze sobą w przedłużającej się wojnie, która zdestabilizowała cały region. Wdowa, która nie może już liczyć ani na pomoc Tildy, ani Walda, musi połączyć siły z Lydią i Nathanielem Moonem, niegdysiejszym Regentem, który wskutek starcia z Sunnym oraz Bajie’im stracił rękę
w 2. sezonie. Dopiero kiedy tajemniczy przywódca Nomadów, znany jako Pielgrzym, przybędzie do Krainy bezprawia z misją przywrócenia potęgi Azry oraz zaprowadzenia nowej ery pokoju, dawni wrogowie będą musieli zawrzeć przymierze, by uchronić się przed zagrożeniem.

Występują: Daniel Wu, Nick Frost, Emily Beecham, Aramis Knight

FILMY

FESTIWAL STRACHU

Świętowanie wszystkiego, co przerażające trwa na kanale AMC. W ramach cyklu w każdy listopadowy piątek od 21:00 można obejrzeć dwa mrożące krew w żyłach horrory.

2 listopada

DOM NA KOŃCU ULICY o 21:00

Elissa (Jennifer Lawrence) wraz z matką (Elisabeth Shue) przeprowadzają się do wymarzonego domu w niewielkim miasteczku. Niedługo potem ma miejsce seria niepokojących i niewyjaśnionych zdarzeń. Sarah i Ellisa dowiadują się, że miasteczko skrywa mrożącą krew w żyłach tajemnicę. Kilka lat wcześniej w sąsiednim domu doszło do makabrycznej zbrodni. Sprawy komplikują się, gdy Elissa zaprzyjaźnia się z chłopcem, który jako jedyny uszedł z życiem.

Występują: Jennifer Lawrence, Elisabeth Shue, Max Thieriot

AMERYKAŃSKI SZATAN o 23:05

Grupa młodych ludzi zakłada zespół rockowy. Marząc o wielkiej sławie członkowie kapeli porzucają szkołę i przenoszą się do Los Angeles. Tam szukają szczęścia grając w podrzędnych klubach. Niestety nie powodzi im się dobrze. Pewnej nocy po kolejnym słabym występie, wściekli muzycy opuszczają klub. Nagle na ich drodze staje szatan…

Występują: Andy Biersack, Booboo Stewart, John Bradley

9 listopada

JAD o 21:00

Luizjana. Późnym wieczorem Ray Sawyer jedzie swoją ciężarówką przez drogę. Dochodzi do wypadku, którego ofiarą pada pewna starsza kobieta. Ray postanawia pomóc staruszce, jednak z przewożonej przez nią walizki wydostają się węże, które kąsają mężczyznę.  Sawyer umiera. Wkrótce jednak jego ciało powraca do życia, by dokonać zemsty.

Występują: Agnes Bruckner, Jonathan Jackson, Meagan Good

DOM TYSIĄCA TRUPÓW o 22:50

Grupa młodych ludzi podróżuje przez kraj. Gdy pośrodku pustkowia, w trakcie burzy, psuje się ich samochód, są zmuszeni do opuszczenia auta i szukania schronienia. Znajdują je w starym, opuszczonym domu…

Występują: Sid Haig, Karen Black, Bill Moseley

16 listopada

ISTOTA o 21:00

Eksperymenty mające na celu stworzenie istoty ludzkiej w sposób niezgodny z prawami natury od wieków pobudzają wyobraźnię. Najczęściej jednak pozostają w sferze fikcji i wyobraźni pisarzy czy twórców filmowych. Do klasyki przeszły opowieści o szalonym naukowcu Frankensteinie czy legendarnym Golemie. Nie przypadkiem tym tematem wielokrotnie inspirowało się kino popularne, łącząc nośne wątki z refleksją na temat przyszłości człowieka.

Występują: Adrien Brody, Abigail Chu, Brandon McGibbon

BĘKARTY DIABŁA o 23:10

Poznajemy dalsze losy znanej z „Domu 1000 trupów” morderczej rodziny Firefly, uciekającej przed sprawiedliwością. Gdy szeryf Wydell przypuści atak na dom Firefly’ów, jedynie Otis i jego siostra zdołają wyjść z tego bez szwanku. Schronienie znajdują
w opuszczonym motelu, gdzie kolejnymi mordami umilają sobie oczekiwanie na przyjazd głowy rodziny – Kapitana Spauldinga. Gdy szeryf Wydell wpada na ich trop postanawia zaprowadzić porządek, nie bacząc na literę prawa.

Występują: Sid Haig, Sheri Moon Zombie, Bill Moseley

23 listopada

PUŁAPKA DUSZ o 21:00

Londyn. Studenci zostają zakwaterowani przez uniwersytet w starym domu, gdzie po nakręceniu tajemniczego zegara zaczynają prześladować ich wizje z przeszłości. Mieszkańcy próbują znaleźć wyjście ze śmiertelnej pułapki, w której się znaleźli.

Występują: Billie Piper, Luke Mably, Sam Troughton

 

ZEW KRWI o 22:55

Podczas nocnego spaceru 12-letni Timothy i jego matka trafiają na starcie dwóch wrogich watah wilkołaków. Gdy jedno zwierzę rzuca się na chłopca, wilkołak z przeciwnego stada rusza na pomoc chłopcu. Mały Timothy nie wie, że jest elementem przepowiedni…

Występują: Jason Behr, Elias Koteas, Rhona Mitra

30 listopada

CIERŃ o 21:00

Kilka osób zostaje uwięzionych na stacji benzynowej. Muszą stoczyć walkę o przeżycie z dziwnym pasożytem, który zmienia swoje ofiary w śmiercionośnych nosicieli. Uwięzieni muszą znaleźć sposób, aby wspólnie przetrwać ten koszmar.

Występują: Shea Whigham, Jill Wagner, Paulo Costanzo

OUTPOST: FRONT WSCHODNI o 22:40

II wojna światowa. Sierżant Dolokhov walczy ze swoim oddziałem na froncie wschodnim. Mężczyzna odkrywa, że w szeregach wroga są żołnierze o nadludzkiej mocy. Istnieje niebezpieczeństwo, że on sam i jego towarzysze też mogą stać się częścią przerażającej armii nazistowskich zombie.

Występują: Bryan Larkin, Iván Kamarás, Velibor Topić

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *