MediaPolsatZapowiedzi TV

Listopad na kanale Crime+Investigation Polsat

W listopadzie w Crime+Investigation Polsat kontynuujemy najnowszy sezon programu Opowiem ci o zbrodni. Zaprezentujemy, czym się kończą Mordercze związki. W programie Kobiety, które niosły śmierć poznamy historie kobiet zdolnych do najgorszych czynów, a w Dzieci skazane na dożywocie zobaczymy, jak toczą się losy nieletnich, których przyszłość czeka za więziennymi murami.

 

Opowiem ci o zbrodni

​Once Upon A Crime S4

W piątki o 22:00 od 22 października na Crime+Investigation Polsat

6×30

Olga Bołądź, Piotr Głowacki, Robert Gonera, Lesław Żurek, Przemysław Bluszcz, Magdalena Berus i Kamil Kula dołączyli do obsady aktorskiej serii Crime+Investigation Polsat.

Debiut w tej produkcji ma także pisarka Katarzyna Grochola, która pojawi się w roli jednej z prowadzących program. Mistrzowie polskiego kryminału po raz kolejny powracają na ekrany telewizorów, by opowiedzieć o prawdziwych zbrodniach, które wstrząsnęły polską opinią publiczną. Produkcją kolejnego sezonu programu ponownie zajęła się firma Jolanta Gwardys Media.

W czwartej serii programu OPOWIEM CI O ZBRODNI zobaczymy Igora Brejdyganta, Wojciecha Chmielarza, Małgorzatę i Michała Kuźmińskich, Joannę Opiat-Bojarską i Roberta Małeckiego. Do grona prowadzących dołączyła Katarzyna Grochola, która ze stacją Crime+Investigation Polsat związana jest od roku 2019, gdy została twarzą ogólnopolskiej kampanii STOP PRZEMOCY WOBEC KOBIET i prowadzącą program NIEWIDZIALNE: STOP PRZEMOCY zrealizowany ze wsparciem Centrum Praw Kobiet.

Mordercze związki

Meet, Marry, Murder S2

Od poniedziałku do piątku o 20:05 od 8 listopada na Crime+Investigation Polsat

13×60

Program poświęcony autentycznym zbrodniom koncentruje się na najbardziej powszechnemu rodzajowi morderstwa – kiedy ofiarą zabójcy pada jego współmałżonek.

Kobiety giną z rąk swoich partnerów częściej niż z rąk innych sprawców. W przypadku mężczyzn bardziej prawdopodobne jest, że ich zabójcą będzie przyjaciel lub znajomy, ale na drugim miejscu wrogich im osób jest żona.

Program przedstawia postaci, które wszyscy znamy: siostry, braci, przyjaciół, dzieci, rodziców, kolegów ze szkoły czy pracy. Wszyscy są świadkami naszego życia. Przedstawiane miejsca też okazują się mieć znaczenie. To może być ratusz, szkolna sala, gdzie para poznała się na potańcówce, czy restauracja, do której poszła na pierwszą randkę… albo klub, kościół, w którym zabiły im weselne dzwony, czy szpital, w którym na świat przyszło ich pierwsze dziecko.

Zwyczajne życie staje się tłem tragicznych wydarzeń. Widzimy jak początkowe wzajemne zauroczenie stopniowo ustępuje miejsca niechęci i sporom. Jak się przekonamy, nierzadko banalne problemy stają się źródłem niepohamowanej nienawiści.

Dzieci skazane na dożywocie

Kids Behind Bars S2

We wtorki o 21:00 od 16 listopada na Crime+Investigation Polsat

10×60

Co zrobić z dziećmi, które zabijają? Do niedawna w Stanach Zjednoczonych około dwóch i pół tysiąca ludzi odsiadywało wyrok dożywotniego pozbawienia wolności, bez możliwości zwolnienia warunkowego, za przestępstwa popełnione w wieku siedemnastu lat lub wcześniej. W roku 2012 Sąd Najwyższy uznał, że kara taka w odniesieniu do młodocianych jest „okrutna i niespotykana”, a także niekonstytucyjna. W 2016 roku ten sam sąd postanowił, że jego decyzja ma także działać wstecz. W efekcie wszystkie osoby skazane na dożywocie, bez możliwości zwolnienia warunkowego, za przestępstwa popełnione w wieku siedemnastu lat lub wcześniej mogą obecnie ubiegać się o prawo do wyjścia na wolność.

Autorzy serialu nawiązując do dokumentu „Nastoletni mordercy” (opowiadającego o młodocianych odsiadujących karę dożywocia) wracają do przerażających zbrodni popełnionych przez skazanych, zastanawiają się nad szansą ich wyjścia na wolność, przedstawiają ich przesłuchania w sprawie ewentualnego zwolnienia warunkowego, a także ponowny wyrok jaki zapadł w ich sprawie. Czy młodociani, którzy dopuścili się strasznych czynów nie zasługują na szansę odkupienia? Serial pozwala przyjrzeć się temu kontrowersyjnemu tematowi z różnych perspektyw i zgłębić złożone konsekwencje dziecięcych zbrodni.

Kobiety, które niosły śmierć

Deadly Women S8

W środy o 22:00 od 17 listopada na Crime+Investigation Polsat

20×60

Co sprawia, że ​​kobiety mordują? Czy można to przewidzieć już w dzieciństwie? A może to chciwość, zazdrość lub po prostu chęć zemsty uwalniają w nich najgorsze instynkty? Program „Kobiety, które niosły śmierć” bada psychikę prawdziwych morderczyń, aby znaleźć odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.

Była profilerka FBI, Candice DeLong, opowiada o tym, co sprawia, że ​​matki, córki, a nawet babcie stają się zabójczyniami. Dzięki realistycznym inscenizacjom, kryminalistycznym dowodom i poważnym wywiadom ze świadkami i rodziną, widz zdobywa wszechstronną wiedzę na temat każdego z omawianych w programie przestępstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *