MediaZapowiedzi TV

Listopad na kanale HISTORY2

W HISTORY2 z kolei rozwiążemy Zagadki starożytnego świata i będziemy śledzić Polowanie na Bin Ladena.

 

Zagadki starożytnego świata

Digging For The Truth S.1-4

Od poniedziałku do piątku o 20:05 od 1 listopada na HISTORY2

38×60 + 1×120

W tym serialu amerykański badacz i odkrywca Josh Bernstein zabierze nas w niezwykłą podróż w przeszłość. Korzystając z najnowszych technologii i wiedzy naukowej zajmie się tajemnicami starożytnego świata.

Odwiedzi fascynujące, czasem odległe zakątki naszego globu, dotarcie do których nierzadko wymaga zdolności i uporu wytrawnego surwiwalowca. Wsparciem dla jego poszukiwań będą przeprowadzane w terenie wywiady z ekspertami i znawcami tematu. W dążeniu do odkrycia prawdy i rozwiązania intrygujących zagadek przeszłości Josh wykorzysta wszelkie dostępne środki, nie oszczędzając również siebie.

Polowanie na Bin Ladena

Revealed: The Hunt For Bin Laden

W sobotę 13 listopada o 21:00 na HISTORY2

1×120

Historia dziesięciu lat poszukiwań Osamy bin Ladena, człowieka odpowiedzialnego za ataki 11 września 2001 roku I przywódcy organizacji terrorystycznej znanej jako Al-Ka’ida. Film, w oparciu o bezprecedensowy dostęp National September 11 Memorial & Museum do amerykańskiego wywiadu I personelu wojskowego, opowiada o powierzonym przez prezydenta Baracka Obamę zadaniu zaatakowania tajemniczego budynku w Pakistanie, w którym, jak podejrzewano, przebywa Osama bin Laden. Misję tę wykonała niewielka grupa żołnierzy Navy SEAL.

Wywiady z prezydentem Obamą, szefem CIA Leonem Panettą, dowódcą operacji admirałem Williamem McRavenem, Sekretarz Stanu Hillary Clinton, a także planistami wojskowymi, analitykami wywiadu I członkami jednostki szturmowej pozwalają zrozumieć skalę ryzyka tego zadania, bo jego cel był jasny, ale efekt niepewny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *