Listopad na kanale Discovery Science

Już w listopadzie kanał Discovery Science wraz z prowadzącymi program „Kawał Wiedzy” w ciekawy i prosty sposób przybliży swoim widzom niezwykły świat fizyki, chemii i techniki!

 

KAWAŁ WIEDZY

Baw się i ucz jednocześnie! W końcu nauka stanie się przyjemnością i doskonałą odskocznią. W tej rozrywkowej serii programów Johnny Galecki wykorzystuje najnowsze zdobycze wiedzy prezentując widzom niewiarygodne wyczyny i ekstrawaganckie psikusy przy okazji opowiadając szokujące żarty. Razem Z towarzyszącymi mu Tamarą Robertson i Jasonem Latimerem, w wesoły i nietuzinkowy sposób wprowadzi nas w arcyciekawy świat chemii, fizyki i techniki.

Od spektakularnych chemicznych reakcji ukrytych pod przykrywką pokazów kulinarnych po przedmioty kontrolowane siłą ludzkiego umysłu – wszystkie te kawały i wyczyny, choć wprowadzają wiele zamieszania i destrukcji, są doskonałą i wyjątkową dawką nauki!

Od niedzieli, 4 listopada, godzina 11.00

ZAGADKI ZIEMI

Orbitujące wokół Ziemi satelity dostarczają coraz to nowych zdjęć przedstawiających niezbadane, rozległe rejony ziemskich lądów i mórz. Obecnie ponad 4000 satelitów krąży wokół Ziemi, odkrywając wyjątkowe anomalie i zaskakujące zjawiska natury, które zdają się przeczyć wszelkim prawom nauki. Seria programów, wykorzystując zdobycze najnowszych technologii, przedstawia tajemnicze zdarzenia odkrywane codziennie w kosmosie.

Zobaczymy satelitarne zdjęcia dziwnych kurhanów w Rumunii położonych zaledwie kilka kilometrów od rodzinnego domu Włada Palownika. Czy te kopce mogą być miejscem pochówku słynnego Drakuli? Czy fotografie zrobione w przestrzeni kosmicznej ułatwią ostateczną lokalizację legendarnego nazistowskiego pociągu ze złotem? Z pomocą ekspertów i naocznych świadków dowiemy się, jakie tajemnice kryją te zrobione z kosmosu zdjęcia Ziemi.

Od środy, 14 listopada, godzina 23.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *