„Lombard. Życie pod zastaw” zwraca uwagę na godne życie seniorów

Każdy odcinek serialu „Lombard. Życie pod zastaw” to inna, wciągająca i bliska życia historia. W jednym z wątków produkcja zwraca uwagę na godne życie seniorów. Pomoc znajdą oni w Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, która jest jedną z nielicznych organizacji w Polsce działających na rzecz poprawy jakości życia i standardu opieki nad osobami starszymi.

 

– Od ponad 6 lat Fundacja TV Puls „Pod Dębem” intensywnie pracuje na rzecz osób starszych. Pomoc, której udzielamy, ma najczęściej wymiar materialny, ale wspieranie seniorów nie może sprowadzać się tylko do tego. Mądre, odpowiedzialne działania na rzecz poprawy jakości życia osób starszych muszą mieć charakter stały i kompleksowy. Powinny uwzględniać również przeciwdziałanie wykluczaniu seniorów z życia społecznego i uwrażliwianie młodego pokolenia na potrzeby tej grupy społecznej. – podkreśla Prezes Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, Erin Dąbska i dodaje:  Mamy nadzieję, że odcinek serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, który porusza wątek wspierania seniorów, jeszcze bardziej pomoże w uwrażliwieniu społeczeństwa na potrzeby osób starszych, zwłaszcza tych samotnych.

Premiera odcinka z gościnnym udziałem prezes Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, Erin Dąbskiej, w środę 13 marca, o godzinie 19:00.

O odcinku

Rajmund to starszy pan, który samotnie sprawuje opiekę nad poruszającą się na wózku żoną Jadwigą. Pewnego dnia mężczyzna doznaje udaru i trafia do szpitala. Przerażona niepewną przyszłością Jadwiga odwiedza lombard, aby wyprzedać rzeczy i zdobyć pieniądze potrzebne na rehabilitację męża. Poruszona ich sytuacją Marta (Agata Szafrańska) przekonuje Kazimierza (Zbigniew Buczkowski) i Lolka (Jerzy Górski), aby pomóc starszemu małżeństwu. Znajdują Fundację „Pod Dębem” i pomagają Jadwidze przygotować odpowiednią dokumentację. Prezes Fundacji, Erin, odwiedza małżonków. Weryfikuje ich zgłoszenie i obiecuje wsparcie. Wkrótce Jadwiga przyjeżdża do lombardu na nowym wózku elektrycznym.

Premiera odcinka: środa 13 marca, godz. 19:00.

O Fundacji TV Puls „Pod Dębem”

Starzenie się społeczeństwa to temat bardzo złożony, który wymaga odpowiedniego diagnozowania, zrozumienia i wdrożenia odpowiednich rozwiązań. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że co czwarty Polak jest seniorem. Szacuje się, że już w 2050 roku populacja osób 60 plus będzie stanowiła aż 40% naszego społeczeństwa. Stoimy więc w obliczu wyzwania, jakim jest zorganizowanie się społeczeństwa w sposób umożliwiający funkcjonowanie w nim ludzi starszych. Tymczasem w Polsce zagadnienia związane ze starzeniem się i społecznymi aspektami starzenia się społeczeństwa nie budzą dostatecznego zainteresowania. Fundacja TV Puls „Pod Dębem” jest jedną z nielicznych organizacji w Polsce zajmujących się tematyką osób starszych. Działa od ponad 6 lat. W tym czasie m.in. regularnie finansowała turnusy rehabilitacyjne, dofinansowywała zakup wózków elektrycznych, przekazywała na rzecz seniorów środki medyczne, paczki z żywnością, ciepłą odzież zimową, a ostatnio przekazała 17 łóżek rehabilitacyjnych na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu. Relacje z większości inicjatyw Fundacji znajdują się na:

stronie internetowej fundacjapoddebem.pl

Facebooku facebook.com/fundacjatvpulspoddebem

Instagramie instagram.com/fundacjatvpuls/

„LOMBARD. ŻYCIE POD ZASTAW”

„Lombard. Życie pod zastaw” to pierwszy polski serial rozgrywający się w scenerii i w środowisku właścicieli lombardu. Produkcja cieszy się ogromną popularnością – widzowie przyznali „Lombardowi…” Telekamerę Tele Tygodnia 2018 w kategorii „serial fabularno-dokumentalny”. Serial otrzymał ponowną nominację do tej prestiżowej nagrody i obecnie walczy o Telekamerę Tele Tygodnia 2019.

W głównej roli właściciela lombardu występuje Zbigniew Buczkowski, a partnerują mu m.in.: Dorota KamińskaMichał Chorosiński, Henryk Gołębiewski, Małgorzata Szeptycka, Dominika Skoczylas, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska, Rita Weinar, Maciej Gisman i inni.

Nowe odcinki od poniedziałku 25 lutego o 19:00, tylko w TV Puls!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *