Losowanie 1/8 finału Ligi Europy w Polsacie Sport Premium 1 i na Polsatsport.pl

W czwartek wieczorem poznaliśmy wszystkich uczestników 1/8 finału Ligi Europy. Już w piątek najlepsza w tym sezonie szesnastka zostanie podzielona na pary podczas losowania, które odbędzie się w Nyonie w Szwajcarii.

 

Pierwsi do 1/8 finału Ligi Europy awansowali piłkarze Sevilli, którzy pokonali w środę Lazio 2:0, a w pierwszym meczu, rozegranym w Rzymie, zwyciężyli 1:0. Pozostałych uczestników kolejnej fazy rozgrywek wyłoniły mecze czwartkowe.

Do czołowej szesnastki awansowały także Arsenal, Dinamo Zagrzeb, Eintracht Frankfurt, SSC Napoli, FC Salzburg, Valencia, Villarreal, Zenit Petersburg, FK Krasnodar, Benfica Lizbona, Chelsea, Dynamo Kijów, Slavia Praga, Inter Mediolan i Stade Rennes.

W piątek o godzinie 13.00 w Nyonie odbędzie się uroczyste losowanie par 1/8 finału Ligi Europy. Od tej rundy nie ma już zespołów rozstawionych, mogą też na siebie trafić drużyny z tego samego kraju, jak również takie, które rywalizowały ze sobą w fazie grupowej.

Pierwsze mecze 1/8 finału zostaną rozegrane 7 marca, a rewanże 14 marca 2019. Finał 29 maja na Stadionie Olimpijskim w Baku.

Transmisja ceremonii losowania 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europy w Polsacie Sport Premium 1 i na Polsatsport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *