Sport w TV

Lothar Matthäus gościem specjalnym Eleven Sports

W najbliższy piątek, 22 września, Lothar Matthäus przyjedzie do Warszawy jako ambasador ligi niemieckiej, w ramach programu Bundesliga Legends Tour. Legendarny piłkarz wystąpi w ELEVEN SPORTS jako gość specjalny studia towarzyszącego transmisji meczu Bayern Monachium – VfL Wolfsburg, a także spotka się z kibicami i weźmie udział w czacie na żywo, który będzie można obejrzeć na profilu ELEVEN SPORTS na Facebooku.
 
Studio przed meczem Bayern Monachium – VfL Wolfsburg, którego gościem będzie Lothar Matthäus, wystartuje o 19:30 w kanale Eleven Sports. O 20:25 rozpocznie się transmisja spotkania Bayern Monachium kontra VfL Wolfsburg – drużyn, w których występują reprezentanci Polski, Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski.
Tego samego dnia Matthäus spotka się z fanami oraz odwiedzi uczestników imprezy na Placu Europejskim, podczas której będzie można zobaczyć spotkanie Bayernu z Wolfsburgiem.
„Bundesliga jest od tego sezonu jednym z kluczowych elementów portfolio ELEVEN SPORTS”, mówi Krzysztof Świergiel, dyrektor zarządzający grupy ELEVEN SPORTS w Polsce. „Zależy nam, aby oferować kibicom dużo więcej niż transmisje z wydarzeń sportowych, dlatego cieszymy się, że dzięki naszej ścisłej współpracy z ligą niemiecką będziemy gościli w Polsce jednego z najlepszych zawodników w historii nie tylko Bundesligi, ale i światowego futbolu.”
„Nie mogę doczekać się mojej pierwszej oficjalnej wizyty w Polsce jako ambasadora Bundesligi”, powiedział Lothar Matthäus, który pełni tę rolę od 2015 roku. „Jeśli porównamy dzisiejszą Bundesligę z rozgrywkami z lat 90., kiedy występowałem w jej drużynach, widzimy wielki rozwój. Pełne, nowoczesne stadiony, wspaniała atmosfera, ceny biletów dostępne dla każdego i poziom gry najlepszych lig na świecie. Jestem z tego dumny jako ambasador Bundesligi i fan piłki nożnej.”
56-letni Lothar Matthäus wystąpił w 464 meczach Bundesligi w barwach Borussii Mönchengladbach i Bayernu Monachium i zdobył dla nich 121 bramek. Na swoim koncie, oprócz siedmiu mistrzostw Niemiec, ma również tytuł mistrza świata, który wywalczył w 1990 roku we Włoszech jako kapitan drużyny narodowej oraz mistrza Europy z 1980 roku. Zaliczył 150 występów w reprezentacji, co stanowi niemiecki rekord wszech czasów. Jest jedynym niemieckim piłkarzem, któremu przyznano zarówno tytuł Najlepszego Piłkarza Świata FIFA jak i Złotą Piłkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *