Tydzień Piękna w „Gazecie Wyborczej”

W poniedziałek, 2 października br. rozpoczął się Tydzień Piękna w „Gazecie Wyborczej” zainspirowany zbliżającą się premierą filmu „Twój Vincent” i związany z planowanym na 16 października br. spotkaniem z twórcami filmu w Centrum Premier Czerska 8/10.

 

Każdego dnia czytelnicy papierowego i internetowego wydania „Gazety Wyborczej” będą mogli zapoznać się z tekstami poświęconymi pięknie i sztuce – m.in. skąd się bierze w nas zachwyt nad pięknymi rzeczami i czy o gustach można dyskutować, a także materiałami poświęconymi kulisom powstania pierwszej na świecie pełnometrażowej animacji malarskiej „Twój Vincent” i jej twórcom.

– Dlaczego to robimy? – Bo jesień idzie i piękna trzeba więcej, gdy szarość za oknami. Bo w czasach, gdy wszyscy chcą się różnić, chcemy pokazać, że piękno może łączyć. Premiera niezwykłego filmu „Twój Vincent” to też doskonała okazja, aby nacieszyć się pięknem. „Gazeta Wyborcza” od poniedziałku będzie wyglądać …. zaskakująco – nawet logo uległo Tygodniowi Piękna – mówi Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”.

Od poniedziałku do soboty w „Gazecie Wyborczej” i na Wyborcza.pl będą ukazywać się materiały związane z pięknem. W dzisiejszym, poniedziałkowym wydaniu gazety można przeczytać o tym, jak żył i malował Vincent Van Gogh – w rozmowie Marty Grzywacz z Teio Meedendorpem, historykiem sztuki z Muzeum van Gogha w Amsterdamie, jednej z najpopularniejszych galerii na świecie („Vincent van Gogh: tajemnice szaleństwa”). Dodatkowo Irena Cieślińska z Centrum Nauki Kopernik pisze o najnowszych odkryciach neuroestetyki i o tym, co z tego dla nas wynika.

Już jutro, we wtorkowej „Gazecie Wyborczej” i na Wyborcza.pl pojawią się teksty poświęcone kolorom – dlaczego tak bardzo nas kręcą, a w kolejnych dniach – m.in. podpowiedzi, jak rozkochać dziecko w pięknie i sztuce oraz rozmowa z Katarzyną Kasią, filozofką z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na temat gustów.

Redakcja będzie też publikować teksty poświęcone niezwykłemu filmowi „Twój Vincent” – m.in. jak 125 malarzy stworzyło 65 tys. filmowych klatek, zużywając przy tym 1,3 tys. litrów farby i ogromne ilości oleju goździkowego, a także rozmowę z Jerzym Stuhrem, który dubbingował postać w filmie, o tym, czym jest dla niego piękno.
16 października br. w Centrum Premier Czerska 8/10 odbędzie się spotkanie wokół filmu „Twój Vincent”. Jego gośćmi będą reżyserzy filmu Dorota Kobiela i Hugh Welchman, dubbingujący jedną z postaci Jerzy Stuhr oraz Robert Gulaczyk, odtwórca roli głównej. Parterem spotkania jest dystrybutor filmu – spółka NEXT FILM z grupy Helios. Bezpłatna rejestracja: twojvincent.evenea.pl lub tel.: 22 555 54 55.
Więcej informacji o filmie „Twój Vincent” – na www.nextfilm.pl oraz o spotkaniu – Centrum Premier Czerska 8/10.

„Gazeta Wyborcza” zachęca też czytelników do włączenia się w Tydzień Piękna – na specjalny adres piekno@wyborcza.pl mogą oni przesyłać swoje opisy, rysunki czy fotografie przedstawiające coś, co ich zachwyca.

Tydzień Piękna w „Gazety Wyborczej” wspiera autopromocja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *