Huawei prezentuje Mobile Cloud

Huawei wprowadza na rynek nową usługę. Mobilna chmura Huawei Mobile Cloud umożliwia konsumentom bezprzewodowe zapisywanie i przywracanie danych, ustawień telefonu, a także synchronizowanie i bezproblemowe przesyłanie plików między wszystkimi urządzeniami mobilnymi Huawei. Zarejestrowani użytkownicy otrzymają bezpłatny dostęp do 5 GB wolnego miejsca na dysku.

 

Aktualizacja pozwalająca skorzystać z usługi Huawei Mobile Cloud będzie udostępniana stopniowo dla smartfonów Huawei P10, P10 Plus i P10 lite. W przyszłości zostanie wprowadzona również w pozostałych modelach telefonów. Wszystkie zdjęcia i filmy zrobione przy użyciu aparatu, a także zrzuty ekranu czy zarejestrowane obrazy, będzie można automatycznie zapisać w chmurze. Użytkownicy łatwo uzyskają dostęp do tych plików z poziomu przeglądarki internetowej – wystarczy, że odwiedzą stronę cloud.huawei.com – lub korzystając z zainstalowanej na urządzeniu aplikacji Galeria.

Dane mogą również zostać automatycznie zsynchronizowane na wszystkich telefonach komórkowych Huawei. Dzięki temu posługując się Huawei ID można szybko i łatwo uzyskać dostęp do kontaktów, kalendarza, sieci Wi-Fi oraz notatek nawet z drugiego końca świata. Takimi danymi można także zarządzać za pomocą portalu internetowego Cloud Web Portal.

Usługa Huawei Mobile Cloud zapewni użytkownikom bezpłatny dostęp do 5GB pamięci w chmurze. Ponadto od 2018 roku będzie można zakupić plan abonamentowy wybrany z bogatej oferty rozwiązań, który pozwoli na rozszerzenie zakresu usługi przechowywania danych.

Wszelkie dane są przechowywane wyłącznie w granicach Unii Europejskiej i na europejskich serwerach, zgodnie z obowiązującym w UE prawem dotyczącym ochrony danych osobowych i ochrony prywatności. Wszystkie usługi zostały zaprojektowane z myślą o zachowaniu prywatności użytkowników. Usługi w chmurze Huawei Mobile Cloud uzyskały certyfikat Cloud Security Alliance Star/CSA Star (ISO/IEC 27001).

- Premiera usługi Huawei Mobile Cloud podkreśla nasze zaangażowanie jako firmy w tworzenie wygodniejszych rozwiązań mobilnych, dostępnych dla wszystkich użytkowników. Jednocześnie pokazuje, że troszczymy się o to, by ich dane można było w prosty sposób zapisać i przywrócić, a przy tym sprawić, żeby były bezpieczne – powiedział Wang Yanmin, prezes Huawei Consumer Business Group dla regionu krajów nordyckich i Europy Środkowo-Wschodniej. Wszystkie pliki i zdjęcia są przechowywane na serwerach zlokalizowanych na terenie Unii Europejskiej. Nasze zespoły eksperckie, powołane z myślą o działaniach prowadzonych w UE, odpowiedzialne za kwestie prawne oraz zagadnienia związane z bezpieczeństwem i prywatnością, dokładają starań, aby zapewnić użytkownikom niezmącony spokój ducha.

Pełne wsparcie techniczne funkcji Huawei Mobile Cloud zostanie na początek zapewnione w Finlandii, Polsce, Niemczech, we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Holandii. W przyszłości do tego grona dołączy więcej krajów. Pierwsze aktualizacje dla modeli Huawei P10 i P10 Plus zostały udostępnione 30 września, zaś w przypadku P10 lite można się ich spodziewać 10 października. Harmonogramy wprowadzania rozwiązania na rynek przez operatorów mogą się od siebie różnić.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.