Huawei prezentuje Mobile Cloud

Huawei wprowadza na rynek nową usługę. Mobilna chmura Huawei Mobile Cloud umożliwia konsumentom bezprzewodowe zapisywanie i przywracanie danych, ustawień telefonu, a także synchronizowanie i bezproblemowe przesyłanie plików między wszystkimi urządzeniami mobilnymi Huawei. Zarejestrowani użytkownicy otrzymają bezpłatny dostęp do 5 GB wolnego miejsca na dysku.

 

Aktualizacja pozwalająca skorzystać z usługi Huawei Mobile Cloud będzie udostępniana stopniowo dla smartfonów Huawei P10, P10 Plus i P10 lite. W przyszłości zostanie wprowadzona również w pozostałych modelach telefonów. Wszystkie zdjęcia i filmy zrobione przy użyciu aparatu, a także zrzuty ekranu czy zarejestrowane obrazy, będzie można automatycznie zapisać w chmurze. Użytkownicy łatwo uzyskają dostęp do tych plików z poziomu przeglądarki internetowej – wystarczy, że odwiedzą stronę cloud.huawei.com – lub korzystając z zainstalowanej na urządzeniu aplikacji Galeria.

Dane mogą również zostać automatycznie zsynchronizowane na wszystkich telefonach komórkowych Huawei. Dzięki temu posługując się Huawei ID można szybko i łatwo uzyskać dostęp do kontaktów, kalendarza, sieci Wi-Fi oraz notatek nawet z drugiego końca świata. Takimi danymi można także zarządzać za pomocą portalu internetowego Cloud Web Portal.

Usługa Huawei Mobile Cloud zapewni użytkownikom bezpłatny dostęp do 5GB pamięci w chmurze. Ponadto od 2018 roku będzie można zakupić plan abonamentowy wybrany z bogatej oferty rozwiązań, który pozwoli na rozszerzenie zakresu usługi przechowywania danych.

Wszelkie dane są przechowywane wyłącznie w granicach Unii Europejskiej i na europejskich serwerach, zgodnie z obowiązującym w UE prawem dotyczącym ochrony danych osobowych i ochrony prywatności. Wszystkie usługi zostały zaprojektowane z myślą o zachowaniu prywatności użytkowników. Usługi w chmurze Huawei Mobile Cloud uzyskały certyfikat Cloud Security Alliance Star/CSA Star (ISO/IEC 27001).

– Premiera usługi Huawei Mobile Cloud podkreśla nasze zaangażowanie jako firmy w tworzenie wygodniejszych rozwiązań mobilnych, dostępnych dla wszystkich użytkowników. Jednocześnie pokazuje, że troszczymy się o to, by ich dane można było w prosty sposób zapisać i przywrócić, a przy tym sprawić, żeby były bezpieczne – powiedział Wang Yanmin, prezes Huawei Consumer Business Group dla regionu krajów nordyckich i Europy Środkowo-Wschodniej. Wszystkie pliki i zdjęcia są przechowywane na serwerach zlokalizowanych na terenie Unii Europejskiej. Nasze zespoły eksperckie, powołane z myślą o działaniach prowadzonych w UE, odpowiedzialne za kwestie prawne oraz zagadnienia związane z bezpieczeństwem i prywatnością, dokładają starań, aby zapewnić użytkownikom niezmącony spokój ducha.

Pełne wsparcie techniczne funkcji Huawei Mobile Cloud zostanie na początek zapewnione w Finlandii, Polsce, Niemczech, we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Holandii. W przyszłości do tego grona dołączy więcej krajów. Pierwsze aktualizacje dla modeli Huawei P10 i P10 Plus zostały udostępnione 30 września, zaś w przypadku P10 lite można się ich spodziewać 10 października. Harmonogramy wprowadzania rozwiązania na rynek przez operatorów mogą się od siebie różnić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *