LOTTO Ekstraklasa: Legia Warszawa – Piast Gliwice w TVP1 i TVP Sport

Walka o mistrzostwo Polski wkroczyła w decydującą fazę. W sobotę przy Łazienkowskiej 3 obrońca tytułu, warszawska Legia, zmierzy się z Piastem Gliwice, który – w myśl powiedzenia “gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta” – chciałby wmieszać się między stołecznych a Lechię Gdańsk i sprawić niespodziankę. Transmisja spotkania od 20:05 w TVP1, TVP SPORT, TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej.

 

Do końca rywalizacji o złote medale pozostały już tylko cztery kolejki. W tej chwili pierwsze miejsce zajmują piłkarze Aleksandara Vukovicia, ale przewaga nad Lechią Gdańsk (trzy punkty) oraz Piastem Gliwice (cztery) jest na tyle niewielka, że każda chwila dekoncentracji może mieć opłakane skutki. A już na pewno w starciu z bezpośrednim rywalem o tytuł, czyli w tym przypadku z Piastem

Piłkarze Waldemara Fornalika są wiosną w wyśmienitej formie. Dość powiedzieć, że spośród ostatnich 12 spotkań tylko jedno przegrali i jedno zremisowali. Pozostałe 10 zakończyli zwycięstwem, a w grupie mistrzowskiej zdołali się już uporać z Lechią na wyjeździe (2:0), Zagłębiem u siebie (1:0) oraz Cracovią (3:1). To zresztą nie przypadek, bo Piastunki grają piłką przyjemną dla oka, momentami wręcz widowiskową potrafiąc w pełni zdominować przeciwnika.

Zwycięstwo w Warszawie pozwoliłoby piłkarzom Fornalika wykonać milowy krok w kierunku mistrzostwo, bo strata do stołecznych skurczyłaby się już tylko do punktu, a dwa, z trzech ostatnich spotkań ligowych, ta drużyna zagra u siebie. Warto jednak pamiętać, że Legia dla Piasta nigdy nie była wygodnym przeciwnikiem. By przypomnieć sobie ostatnie zwycięstwo gliwiczan w tym starciu, należy się cofnąć do sierpnia 2018 roku. Od tamtego czasu legioniści wygrali lub zremisowali osiem kolejnych spotkań ligowych i jeden pucharowy.

LOTTO Ekstraklasa: Legia Warszawa – Piast Gliwice 05.05.2019

Data: 4 maja (sobota)

Początek meczu: godz. 20.30

Początek transmisji: godz. 20:05

Gdzie oglądać? TVP1, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja

Komentator: Szymon Borczuch

Prowadzący studio: Rafał Patyra

Reporter: Marcin Wojtasik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *