Polski i międzynarodowy karting w Motowizji

Już 4 i 5 maja na torze Kartodromie Bydgoszcz odbędzie się pierwsza runda Kartingowych Mistrzostw Polski. Relację z zawodów fani będą mogli zobaczyć na antenie Motowizji. Kolejną nowością stacji w tym sezonie są podsumowania zmagań w ramach CIK-FIA Karting Championship na poziomie Mistrzostw Europy i Świata.

 

Szukając następcy Roberta Kubicy

Obecnie w Polsce funkcjonują dwie serie kartingowe – ROTAX Max Challenge Poland i ROK Cup Poland. Obie startują razem dwukrotnie podczas zawodów, które decydują w czyje ręce trafią najwyższe krajowe laury. Pośród wielu zawodników, którzy przewinęli się przez polskie tory kartingowe, byli między innymi Robert Kubica, jedyny pochodzący z Polski zwycięzca wyścigu Grand Prix Formuły 1 oraz Karol Basz, który w 2015 roku został kartingowym mistrzem świata. Relacja z zawodów kartingowych w Bydgoszczy już 14 maja o godz. 20:00 w Motowizji

Pierwsze kroki przyszłych gwiazd sportu motorowego

Karting stanowi podstawę kariery wszystkich najważniejszych kierowców wyścigowych. To właśnie od tych zawodów zaczynali Lewis Hamilton, Ayrton Senna czy Michael Schumacher. Obecnie w Formule 1 startują wyłącznie zawodnicy, którzy mają za sobą przeszłość na wózkach kartingowych. Z roku na rok wzrasta ilość osób, które postanawiają spróbować swoich sił w tej dyscyplinie licząc, że to właśnie oni są przyszłymi mistrzami Polski, Europy i świata.

Głęboko wierzę, że poprzez obecność zawodów takich jak Kartingowe Mistrzostwa Polski na naszej antenie, pomagamy w rozwoju tego sportupowiedział Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji. Chcielibyśmy, aby w przyszłości Polska miała ogromną ilość kierowców, którzy sławią nasz kraj na międzynarodowych arenach. Poprzez emitowanie i promowanie polskiego kartingu możemy sprawić, że więcej osób zacznie startować i będziemy mieli jeszcze większe szanse na wyłowienie diamentów sportu motorowego.

Największe młode talenty na antenie Motowizji

Motowizja od lat pokazuje na swojej antenie najważniejsze serie juniorskie na świecie. W tym roku, oprócz mistrzostw kartingowych, widzowie będą mogli oglądać podsumowania rund Formula Regional European. Jest to nowa seria wyścigowa, która funkcjonuje jako europejskie mistrzostwa Formuły 3. W całym sezonie startować będą m.in.: Enzo Fittipaldi, wnuk byłego mistrza świata Formuły 1 Emersona Fittiapldiego, David Schumacher, bratanek Michaela Schumachera, oraz Sophia Floersch, jedna z najbardziej utalentowanych obecnie kobiet w motosporcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *