Luty na kanale Discovery Science

Niedaleko Waszyngtonu, na kampusie Narodowych Instytutów Zdrowia mieści się Budynek 10. To największy na świecie szpital, w którym przeprowadza się nowatorskie eksperymenty kliniczne.
 
TERAPIE PRZYSZŁOŚCI
(FIRST IN HUMAN)
Od soboty, 3 lutego, godzina 20.00
Niedaleko Waszyngtonu, na kampusie Narodowych Instytutów Zdrowia mieści się Budynek 10. To największy na świecie szpital, w którym przeprowadza się nowatorskie eksperymenty kliniczne. Pracują tam najzdolniejsze w całych Stanach Zjednoczonych umysły medyczne. Lekarze nie tylko prowadzą bardzo ryzykowne i kluczowe badania, ale także wyniki swojej pracy po raz pierwszy testują na ludziach.
W tej fascynującej serii zajrzymy do szpitalnych sal i supernowoczesnych laboratoriów Budynku 10. Z bliska przyjrzymy się pracy światowej sławy medyków, którzy dokonują przełomowych odkryć. Poznamy także życie pracujących tam naukowców, ale przede wszystkim spotkamy się z pacjentami i ich rodzinami, dla których wizyta w tym szpitalu jest często ostatnią deską ratunku.
ZOOM NA ARCHITEKTURĘ
(BLOWING UP HISTORY 2)
Od niedzieli, 11 lutego, godzina 11.00
Jak powstawały legendarne budowle starożytnego i średniowiecznego świata? W tej fascynującej serii programów dokumentalnych zastosowano nowatorską technikę animacji komputerowej, która odsłoni tajemnice i sekrety słynnych budynków i konstrukcji. Dowiemy się, dlaczego grobowiec Tutanchamona w Dolinie Królów jest tak wyjątkowy.
Zespół archeologów, wykorzystując najnowsze technologie i opierając się na wynikach najnowszych badań, przedstawi nam nieznaną do tej pory historię jednego z najsłynniejszych na świecie posągów. Wielki Sfinks w Gizie już od wielu pokoleń fascynuje historyków. Jednak dopiero to najnowsze naukowe śledztwo ujawni, dla którego faraona powstał ten ogromny posąg. Z pomocą nowatorskich urządzeń, łączących rentgen z lidarem, naukowcy dokonają rozbiórki legendarnych budowli. Poznamy historię ich tworzenia od samych fundamentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *