MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

Luty na kanale Discovery Historia

W lutym kanał Discovery Historia zaprosi swoich widzów na programy poświęcone odnawianiu i nadawaniu blasku starociom. Stacja w programie „Polscy Szpiedzy” odkryje przed widzami świat pełen intryg i szpiegowskich tajemnic.

 

 

 

 

 

ŁOWCY STAROCI: RENOWACJE

Od środy 5 lutego, godz. 22:00

Do Drew Pritcharda, eksperta w dziedzinie wynajdywania i ratowania wyjątkowych staroci, dołączają inni handlarze, którzy przynoszą do rzemieślników i artystów niezwykłe przedmioty i cenne znaleziska do odrestaurowania.

W każdym odcinku zobaczymy trzy wyjątkowe przedmioty wymagające renowacji. Będziemy świadkami, jak konserwatorzy wykorzystują zarówno tradycyjne, jak i zupełnie nowatorskie metody, aby przywrócić przedmiotom dawny blask.

W tej serii Drew trafi między innymi na fotel dentystyczny z czasów wiktoriańskich — jednak brak pewnej części może sprawić, że mebel będzie się nadawał tylko na złom. Wypchana czapla z XIX w. przysporzy kłopotów doświadczonemu taksydermiście, a piękną sofę z czasów edwardiańskich trzeba będzie ratować po tym, jak ktoś nieudolnie próbował naprawiać ją domowymi metodami.

Te i inne przedmioty potrzebują wiele troski i uwagi ze strony zespołu doświadczonych konserwatorów. Fachowcy podzielą się z nami swoimi zawodowymi tajemnicami i pokażą, jak zniszczone starocie przekształcić w naprawdę cenne przedmioty.

POLSCY SZPIEDZY

Od czwartku 27 lutego, godz. 22:00

Świat szpiegów to świat intryg i tajemnic. Niektórzy polscy szpiedzy mogliby zawstydzić samego Jamesa Bonda. Czy jednak w życiu szpiega rzeczywiście chodzi przede wszystkim o fascynujące przygody, wielkie pieniądze i piękne kobiety? Ta pouczająca seria rozwiewa mity, przedstawiając postaci najsłynniejszych agentów polskiego wywiadu.

Dziennikarz Marek Zając analizuje działania polskich szpiegów z okresu ostatnich 100 lat i bada, jak wpłynęli oni na kształt współczesnej Polski — i nie tylko. Tym razem poznamy sylwetki takich szpiegów, jak major Jan Henryk Żychoń, który w latach 30. XX w. stworzył w Polsce świetnie funkcjonująca siatkę wywiadowczą, czy hrabina Klementyna Mańkowska, w czasie II Wojny Światowej agentka wywiadów polskiego i brytyjskiego.

Rozmowy z ekspertami i osobami, które osobiście znały bohaterów programu, pomogą nam zrozumieć niezwykłe, fascynujące, a często także tragiczne losy polskich szpiegów.

NA RATUNEK STAROCIOM

Od poniedziałku 3 lutego, godz. 17:00

Ekipa z firmy Big Dog Salvage z amerykańskiego stanu Wirginia to eksperci w znajdowaniu ukrytych skarbów w najbardziej nieprawdopodobnych miejscach. Współwłaściciele firmy, Robert Kulp i Mike Whiteside, kupują na licytacjach domy i budynki przeznaczone do rozbiórki. Ich celem jest zabezpieczenie wyjątkowych pamiątek z amerykańskiej historii ukrytych w tych starych budowlach, zanim zostaną one zniszczone i przepadną na zawsze.

Te ocalone „skarby” to najróżniejsze rzeczy — okna, drzwi, gzymsy kominków i wiele innych. Odzyskane cenne przedmioty są następnie sprzedawane różnym klientom, od firm budowalnych po najwyższej klasy projektantów wnętrz, którzy wykorzystują je do renowacji innych zabytkowych budynków. Nic nie jest w stanie powtrzymać Roberta i Mike’a przed ratowaniem niezwykłych znalezisk z przeszłości i zapewnianiem im nowego życia.

Jeden komentarz do “Luty na kanale Discovery Historia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *