Luty na kanale H2

Telewizji H2 zaprasza w każdą środę na nowe odcinki „Pojedynku bestii”. Z kolei w poniedziałkowe wieczory przybliżymy się do prawdy o niezwykłych miejscach i wydarzeniach w programie „Na tropie tajemnic”.

POJEDYNEK BESTII
Jurassic Fight Club
W środy o 21:00 w H2

Od ponad stu lat historycy i naukowcy starają się odtworzyć wygląd świata w czasach prehistorycznych. Serial poświęcony jest zwierzęcym wojownikom  tego wyjątkowego okresu –  ogromnym bestiom, które żyły na Ziemi miliony lat temu. Niektóre z dinozaurów były większe niż sześciopiętrowe budynki. Polując na zdobycz wykorzystywały strategię i podstęp. Temperatura, ukształtowanie terenu, wrodzone wyczucie słabości i atutów przeciwnika – wszystko to wpływało na wybrany przez danego dinozaura sposób ataku.

Dzisiaj paleontologowie odkrywają miejsca, w których prehistoryczne bestie toczyły swoje walki, i tym samym zdobywają nową wiedzę o tym jak zręczność, zwrotność tych stworzeń, koordynacja działań całej grupy i precyzyjnie wybrany moment ataku decydowały o życiu lub śmierci. Każdy z odcinków szczegółowo zaprezentuje przebieg bitwy. Przekonamy się, że świat wielkich drapieżników był znacznie bardziej wyrachowany i złożony, niż pierwotnie sądziliśmy.

NA TROPIE TAJEMNIC
Mysteryquest 
W poniedziałki o 21:00 w H2

Świat pełen jest tajemnic i niewyjaśnionych historii. Począwszy od poszukiwań mitycznej Atlantydy, aż po enigmatyczne zniknięcia w Trójkącie Bermudzkim – przez lata opowieści o nich były źródłem licznych spekulacji. Rzadko jednak towarzyszące im hipotezy udawało się udowodnić. Czy obecny rozwój nauki i postęp technologiczny pozwalają na rozwikłanie choć niektórych zagadek? „Na tropie tajemnic” podejmuje taką próbę.

Wykorzystując format z powodzeniem zastosowany w serialu „W poszukiwaniu potwora”, twórcy „Na tropie tajemnic” poświęcają każdy z odcinków innej niewyjaśnionej historii. Eksperci udadzą się do najodleglejszych zakątków świata, by opierając się na swojej wiedzy, doświadczeniu i zdobyczach technologicznych, podjąć próbę zbadania dostępnych dowodów. „Na tropie tajemnic” nie korzysta z archiwalnej dokumentacji filmowej lecz tworzy własną. Zaawansowany sprzęt, kamery, analiza nagrań dźwiękowych dają szansę na  przybliżenie nas do prawdy o niezwykłych miejscach i wydarzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *