Luty na kanale HISTORY

W przyszłym miesiącu telewizja HISTORY zaprasza widzów do śledzenia rywalizacji najznakomitszych kowali i ekspertów od noży w programach „Pojedynek na noże” oraz „Wykute w ogniu”. Luty to równiż znakomita okazja do poznania bliżej historii i działania historycznych urządzeń wojskowych w programie „Najdziwniejsze testy broni”.Od 25 lutego będziemy mogli również śledzić poczynania uczestników nowego programu pt. „MMA w zbroi”. W każdym odcinku sześciu mężnych rycerzy stanie w szranki w otwartej walce, prezentując takie umiejętności jak wykonanie zbroi, dobór broni a także opanowanie taktyki bojowej. 

POJEDYNEK NA NOŻE 2
Forged in Fire: Knife or Death 2
W czwartki o 21:00 od 7 lutego w HISTORY
16×60’

„Pojedynek na noże” to nowy cykl, w którym rywalizują ze sobą najznakomitsi kowale, mistrzowie sztuk walki i eksperci od noży. Krojąc, dźgając i przebijając, walczą o główną nagrodę w wysokości 20 tys. dolarów. W każdym odcinku uczestnicy mają do pokonania wyjątkowy tor przeszkód, który sprawdza wytrzymałość, ostrość i jakość wykonania ich ostrzy oraz umiejętności ich samych.

Do rundy finałowej przechodzą zawsze tylko dwaj najszybsi zawodnicy. Zwycięzca każdego odcinka otrzymuje nagrodę pieniężną, jak i prawo do udziału w finale sezonu, który ma wyłonić najlepszego z najlepszych. Kto w najkrótszym czasie zadać poczynić najwięcej szkód i wykonać najwięcej zadań? Czyje ostrze nie wytrzyma, a marzenia się rozwieją? I kto zostanie mistrzem w programie „Pojedynek na noże”?

MMA W ZBROI
Knight Fight
W poniedziałki o 22:00 od 25 lutego w HISTORY
8×60’

Od niepamiętnych czasów rycerze byli synonimem niezwyciężonych wojowników, którzy dźwigając na barkach trzydziestokilogramowe zbroje, dzięki swej zręczności, odwadze i sile rządzili na bitewnych polach. Od XIII do XVII wieku stanowili dominujący element krajobrazu kulturowego i po dziś dzień rozpalają wyobraźnię mężczyzn, którzy chcą uciec od współczesnego świata i sprawdzić się w otwartej walce. Teraz mają taką możliwość… konkurując ze sobą w rycerskich pojedynkach jako członkowie Armored Combat League.

W każdym odcinku udział bierze sześciu zawodników, którzy prezentują kombinację swoich umiejętności (rycerze własnoręcznie wykonują zbroję i broń charakterystyczną dla danego okresu), taktyki bojowej oraz bitewnego szaleństwa. Uczestnicy rywalizują ze sobą w serii walk, które wyłonią najbardziej utalentowanego, bystrego i mężnego rycerza – zwycięzcę MMA w zbroi.

NAJDZIWNIEJSZE TESTY BRONI
Brothers in Arms
W piątki o 23:00 od 22 lutego w HISTORY
8×60’

Rocco i Eli mają ponad dwudziestoletnie doświadczenie wojskowe. Swoje umiejętności, wiedzę i pasję wykorzystają w nowym, wspólnym przedsięwzięciu. Jest nim sklep Banditos Armory, który prowadzą w historycznym Ogden, w stanie Utah. Ich cel jest prosty – chcą stworzyć najlepszy, kompleksowy punkt sprzedaży wszystkiego, co związane jest z militariami. Ich działalność ma jednak szerszy zakres.

W programie między innymi pokażą, jak naprawiają i testują radziecki czołg z okresu zimnej wojny (jeden z zaledwie kilku dostępnych w USA), a także spróbują rozwiązać zagadkę niezidentyfikowanego japońskiego urządzenia z czasów II wojny światowej, którego alianci nie widzieli nigdy wcześniej (i nie wiedzieli jak je odpalić). Rocco i Eli korzystają z każdej okazji, by zbadać, odtworzyć skonstruować lub przetestować czy to najbardziej innowacyjne, czy też kultowe, historyczne urządzenia wojskowe. Współpracują z historykami i weteranami, odpowiadają na pytania klientów oraz fanów militariów i zawsze próbują rozwikłać nurtujące ich kwestie.

WYKUTE W OGNIU 5B
Forged in Fire 5b
W czwartki o 22:00 w HISTORY

Wykute w ogniu powraca! W tym oryginalnym turnieju zrealizowanym specjalnie dla kanału HISTORY rywalizują ze sobą najlepsi amerykańscy wytwórcy broni białej, którzy potrafią stworzyć wszystko, od toporów wojennych wikingów, przez samurajskie miecze, po indiańskie sztylety. W każdym odcinku startuje czterech nowych zawodników, którzy walczą o nagrodę główną w wysokości 10 tysięcy dolarów.

Wykute w ogniu to rzemiosło, legenda i pasja połączone ze sprytem, zaradnością i pomysłowością. Zawodnicy wykonują kilka zadań, w których mają do dyspozycji zestaw narzędzi z garażu i które polegają na stworzeniu poszczególnych elementów wybranej broni prezentowanej w ekscytującym finale. Rezultaty ocenia grono ekspertów, a oglądając zażarty wyścig z czasem, przy okazji dowiadujemy się sporo o historii różnych rodzajów broni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *