Luty na kanale National Geographic

Lutowe premiery kanału National Geographic to połączenie świetnej rozrywki ze sporą dozą nauki. W programie „Pułapki umysłu” wraz z celebrytami będziemy rozwiązywać zagadki, wykonywać niełatwe zadania i eksperymenty. Przekonamy się też, jak łatwo jest oszukać mózg. Wybierzemy się też na kolejną „Wyprawę na dno”, podczas której poznamy nowe historyczne ciekawostki i zajrzymy w głębiny, w poszukiwaniu zapomnianych wraków i innych tajemniczych śladów przeszłości.

 

 

 

 

PUŁAPKI UMYSŁU
BRAIN GAMES 6
Premiery we wtorki od 4 lutego o godz. 21:00
(8×60 min)

Na ekrany powraca nominowany do nagród Emmy program „Pułapki umysłu”, a wraz z nim osiem odcinków wypełnionych naukowymi sztuczkami i eksperymentami. Popularny program kanału National Geographic zaskoczy w tym sezonie zupełnie nową formułą. Zadania będziemy przeprowadzać wraz ze znanymi aktorami, sportowcami i muzykami. W programie wystąpią m.in. Rebel Wilson, Jack Black i Kristen Bell. Spróbujemy oszukać nasze umysły oraz dowiedzieć się, jak dokładnie działa mózg.

Prowadzący program aktor Keegan-Michael Key, światowej sławy mentalista Lior Surchard oraz popularyzatorka nauki Cara Santa Maria pokażą nam niesamowitą moc naszych mózgów poprzez zabawne interaktywne gry, iluzje i eksperymenty społeczne. Widzowie oglądający program w domach mogą również uczestniczyć w zadaniach i porównać swoje zdolności umysłowe z możliwościami celebrytów. Znajdziemy klucz do umysłu i wybierzemy się na arcyciekawą wyprawę do wnętrza ważącego niewiele ponad kilogram organu, dzięki któremu każdy z nas jest… sobą.

WYPRAWA NA DNO
DRAIN THE OCEANS 2B
Premiery w niedziele od 9 lutego o godz. 14:00
(8×60 min)

Dzięki „Wyprawie na dno” nurkujemy w nieznane. Wyruszamy w prawdziwie epicką podróż z niezwykle oryginalną serią, która przenosi podwodną przygodę i naukę o Ziemi w zupełnie nowe rejony. Ambitne poszukiwania, zaawansowane badania naukowe i innowacyjna technologia pomogą ujawnić ukryte rozwiązania najbardziej niesamowitych podwodnych zagadek.

W premierowych odcinkach spróbujemy odkryć sekrety Loch Ness oraz przeanalizujemy, jak doszło do tragicznych wydarzeń w tajskiej jaskini i co doprowadziło do ich szczęśliwego finału.

POZOSTAŁE PREMIERY LUTEGO:

SUPERSAMOCHODY
ULTIMATE SUPERCAR
Premiery w czwartki od 20 lutego o godz. 21:00
(6×60 min)

Współczesne samochody są połączeniem nauki, technologii i… sztuki. Program „Supersamochody” pokaże, jak powstają te inżynieryjne cuda, i wejdzie za kulisy legendarnych marek motoryzacyjnych, by odkryć technologiczne tajemnice i źródła sukcesu każdej z tych wyjątkowych maszyn.

Każdy odcinek poświęcony będzie jednej wyjątkowej maszynie, a wśród nich m.in. Aston Martin DBS Superlegger, Porsche Taycan, Ferrari Portofino czy Lamborghini Aventador SVJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *