Luty z “Na Wspólnej” (wideo)

Przed widzami kolejny emocjonujący miesiąc w towarzystwie rodziny Ziębów i ich przyjaciół. Najbliższe tygodnie przyniosą tradycyjnie już momenty wzruszenia, ale też dramatyczne chwile. Których będzie więcej? Przekonajcie się sami! Oto luty z „Na Wspólnej”, czyli przegląd najciekawszych wydarzeń nadchodzącego miesiąca.

 

TEATR ROZMAITOŚCI

Luty w „Na Wspólnej” zacznie się od wydarzenia kulturalno-społecznego – przedstawienia „Kopciuszek” – przygotowywanego przez Marię. Seniorka zaangażuje do swojego projektu charytatywnego bliskich. Początkowo jednak jej starania pójdą na marne. Powód? Słabe zainteresowanie spektaklem. Wówczas z odsieczą babce przybędzie Daria, która wpadnie na bardzo oryginalny pomysł. Czy jednak to wystarczy? Jakby tego było mało, tuż przed premierą, główna aktorka – Renata – skręci nogę. Jej miejsce na scenie zajmie… Nina.

W dniu premiery Maria będzie czuwać nad przebiegiem spektaklu zza kulis. Nagle niespodziewanie obraz zacznie jej się rozmywać przed oczami, a po chwili całkowicie zniknie. Spanikowana kobieta poprosi bliskich, żeby zawieźli ją do szpitala… Z kolei Beatka wyzna w końcu Pawłowi prawdę – spodziewa się dziecka. Mężczyzna nie posiądzie się z radości, podobnie jak jego brat Emil. W tej sytuacji kobieta postanowi zataić przed mężem i szwagrem pewien „drobny” szczegół…

TRUDNA WALKA

Wskutek zaskakujących okoliczności Igor zostanie trenerem drużyny Julki. Pochłonięty pracą w redakcji i dodatkowym zajęciem nie zorientuje się spadkiem formy Eli. Ona jednak zda sobie sprawę, że coś będzie nie tak. Umówi się nawet na badania z Ostrowskim, ale finalnie nie dotrze na nie. Powód? Problemy w pracy. W końcu jednak uda się na wizytę, co zatai przed najbliższymi. Wkrótce okaże się, że sytuacja może być poważniejsza, niż przypuszczała – zapalenie mięśnia sercowego. Dla pewności potrzebne będą jednak hospitalizacja i dodatkowe badania. Ela zgodzi się, ale przekona Arka, żeby dał jej kilka dni na załatwienie pilnych spraw przed położeniem się do łóżka.

Czekając na kolejne wyniki, kobieta wyzna bliskim prawdę na temat stanu swojego zdrowia. Igor i Julka będą poruszeni, ale też pełni nadziei. Niestety, odkładanie hospitalizacji nie wyjdzie Eli na dobre. Najpierw podczas kłótni z Royem w fundacji kobieta zasłabnie, a następnie podczas meczu Julki, pod wpływem silnych emocji, całkowicie straci przytomność. Przerażony Igor natychmiast przewiezie ukochaną do szpitala, gdzie stan kobiety okaże się bardzo poważny… Tam Nalepa osobiście postanowi zająć się pacjentką i zrobić jej biopsję. Kamil natychmiast mu się sprzeciwi – taki zabieg może kosztować Elę życie!

WSTYDLIWY AUTOR

Wydawnictwo Basi rozpocznie poszukiwanie nowego autora, który zawojuje rynek literacki. W tej sytuacji ogłosi konkurs na powieść erotyczną. Wyzwanie podejmie… Krzysztof, zmotywowany brakiem wiary żony w jego zdolności literackie i wyobraźnię. W tajemnicy przed żoną i bliskimi napisze… powieść erotyczną, a następnie anonimowo wyśle go do wydawnictwa. Tekst z miejsca zachwyci całą redakcję. Jedynie Basia podejdzie do niego sceptycznie. Do czasu, kiedy przypadkiem odkryje, kto jest tajemniczym autorem książki.

Basia będzie w szoku, ale da powieści szansę. I bardzo miło się zaskoczy. Okaże się, że tekst jest naprawdę dobry. Do tego stopnia, że postanowi ją wydać. Pojawi się jednak problem – autor nie będzie chciał się ujawnić… Wkrótce jednak podzieli się dobrą nowiną z szokowanym Smolnym – autor „Upału ciał” zgodził się z nią spotkać w cztery oczy.

W POTRZASKU

Bruno zbliży się do zrealizowania swojego marzenia o otworzeniu własnej siłowni. Tym bardziej że na jego drodze stanie kobieta, która pomoże mu spełnić sen – Sylwia (Michalina Sosna). Początkowo dziewczyna zgłosi się do chłopaka na trening. Szybko jednak okaże się, że tak naprawdę interesuje ją coś innego.

Tymczasem Natalia odkryje kłamstwo męża – Piotr udawał chorobę! Między małżonkami dojdzie do szarpaniny. Bruno wesprze ukochaną w trudnych chwilach. Oszustwo Górskiego okaże się też idealnym powodem do wystąpienia o rozwód. Niestety, zdjęcia sfabrykowanych badań lekarskich znikną. W tej sytuacji jedyna nadzieja pozostanie w matce Natalii. Czy kobieta zezna przeciw ukochanemu zięciowi?

Z kolei Piotr, pragnąć zemścić się na byłej żonie, wmówi Bruno, że będąc w Berlinie sypiał z Natalią. Krawczyk nie wytrzyma i uderzy rywala. Kilka dni później dowie się, że został oskarżony o brutalne pobicie męża kochanki!

POWRACAJĄCA PRZESZŁOŚĆ

Marta i Mikołaj podejmą spontaniczną decyzję – wyjazd w góry. Kiedy będą już gotowi do drogi, niespodziewanie do ich drzwi zapuka… Nicole (Maria Niklińska)! Wyjdzie na jaw, że była żona Mikołaja niespodziewanie wróciła do Polski – przyjechała tu wraz synkiem oraz nowym mężczyzną, Jamesem. Chcąc zadośćuczynić Mikołajowi rozłąkę z synem, zostawi Stefanka na tydzień pod jego opieką. Tym samym wyjazd Leśniewskich, ku niezadowoleniu Ksawerego, zostanie odwołany.

Stefanek okaże się trudnym dzieckiem, w dodatku wymagającym trudnej diety. Mikołaj, który nie zechce obciążać Marty, postara się samodzielnie sprostać wyzwaniu opieki nad Stefankiem. Chociaż jego chęci będą szczere, jet lag i alergie Stefanka mu tego nie ułatwią. A efektem tego będzie… pożar w kuchni Leśniewskich!

Wieczorem, tuż przed wylotem, Nicole przywiezie rzeczy synka. Korzystając z okazji, że mogą porozmawiać w cztery oczy, wyzna Mikołajowi prawdziwy powód swojego powrotu – chce go odzyskać!

Takie emocje tylko w „Na Wspólnej”. Premierowe odcinki Waszego ulubionego serialu od poniedziałku do czwartku o 20:15 w TVN!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *