Magazyn Fortuna 1 Ligi w Polsacie Sport

Rozgrywki Fortuna 1 Ligi znalazły się już na ostatniej prostej. Do zakończenia sezonu pozostało już tylko pięć kolejek. Praktycznie jedną nogą w Lotto Ekstraklasie jest Raków Częstochowa, natomiast coraz bliżej awansu jest również ŁKS Łódź. Jeszcze ciekawej wygląda sytuacja na dole tabeli, gdzie toczy się zażarta walka o utrzymanie. O tym oraz o innych kwestiach w magazynie Fortuna 1 Ligi.

 

Podopieczni Marka Papszuna mogli świętować awans już w poprzedniej serii gier, ale nieoczekiwanie zremisowali w Bytowie z Bytovią 2:2. Częstochowianie mogli jeszcze liczyć po cichu na stratę punktów Stali Mielec, ale ekipa Artura Skowronka stanęła na wysokości zadania i zwyciężyła Chojniczankę Chojnice 4:2. To oznacza, że mielczanie tracą czternaście punktów do Rakowa na piętnaście możliwych oczek do zdobycia. Tylko kataklizm mógłby zatem odebrać czerwono-niebieskim upragniony sukces. Piłkarze Stali tracą połowę mniej punktów do drugiego ŁKS-u Łódź. Jeżeli podopieczni Kazimierza Moskala nie złapią zadyszki na finiszu, wówczas wespół z Rakowem mogą celebrować awans.

Niesamowicie emocjonująco wygląda sytuacja na dole tabeli. O ile ostatnia Garbarnia Kraków jest o krok od degradacji, o tyle przedostatnia Bytovia Bytów i szesnasty Stomil Olsztyn mają tyle samo punktów co będący tuż nad strefą spadkową GKS Katowice i Wigry Suwałki. Pewni swego nie mogą być również Warta Poznań, Chrobry Głogów i Odra Opole.

Komu awans? Komu spadek? Nad tym tematem z pewnością zastanowią się nasi eksperci w studio.

Magazyn Fortuna 1 Ligi o godz. 20:30 w Polsacie Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *