Zapowiedzi TV

Maj na kanałach Cinemax

Mężczyźni nie płaczą (Men Don’t Cry (aka. Muskarci ne placu) – grupa weteranów wojny domowej w Jugosławii zostaje zaproszona przez przedstawicieli organizacji międzynarodowej do wzięcia udziału w warsztacie, którego celem jest pozbycie się traumy. Nagrody na festiwalach filmowych w Bratysławie, Karlowych Warach, Lublanie i Zagrzebiu (premiera 5 maja, Cinemax2)
 

 

 • Thelma (Thelma) – zagubiona studentka zaczyna odkrywać w sobie przedziwne moce, których nie jest w stanie kontrolować. Triller mówi o nieakceptowaniu swojej tożsamości seksualnej oraz fundamentalizmie religijnym (premiera 6 maja, Cinemax)
 • Inxeba. Zakazana ścieżka (The Wound (aka. Inxeba)) – losy trzech młodych mężczyzn krzyżują się podczas tradycyjnego rytuału przejścia. Nagrody na festiwalach filmowych m.in. w Durbanie, San Francisco, Londynie, Bombaju i Palm Springs (premiera 6 maja, Cinemax2)

 • Arytmia (Arrhythmia)  oddany pracy sanitariusz powoli zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem. Deszcz nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych (premiera 12 maja, Cinemax2)
 • Szejk Jackson (Sheikh Jackson) – po śmierci Michaela Jacksona – idola z czasów dzieciństwa, młody imam zaczyna zastanawiać się nad swoim losem. Premiera produkcji odbyła się na festiwalu w Toronto (premiera 13 maja, Cinemax2)
 • Kanapowcy (Couch Potatoes (aka. Gli Sdraiati)) – zaangażowany w swoją pracę ojciec oraz zbuntowany syn nie mogą w żaden sposób nawiązać nici porozumienia (premiera 14 maja, Cinemax)
 • Alive, dramat w Andach (Alive) – w Andach rozbija się samolot z urugwajską drużyną rugby. Rozbitkowie rozpoczynają desperacką walkę o przetrwanie. Historia oparta na faktach (emisja 16 maja, Cinemax)

 • Tiger Girl (Tiger Girl) – niewiedząca co zrobić ze swoim życiem dziewczyna spotyka na swojej drodze rezolutną i zbuntowaną koleżankę, która całkowicie zmienia jej podejście do rzeczywistości. Obraz pokazuje dziewczyńską przyjaźń i ogromną siłę, która z niej płynie (premiera 18 maja, Cinemax)
 • Dobre po złym (More Than Enough (aka. Good After Bad) – marząca o karierze muzycznej dziewczyna znajduje schronienie w domu starszego, ekscentrycznego mężczyzny. Historia młodzieńczej pogoni za marzeniami (premiera 19 maja, Cinemax2)
 • Sully (Sully) – Tom Hanks w roli pilota, który awaryjnie wylądował samolotem pasażerskim na rzece Hudson. Reżyserem obrazu był Clint Eastwood (premiera 20 maja, Cinemax)

 • 1945 (1945 (2017)) – kilka miesięcy po zakończeniu II wojny światowej do małej węgierskiej wioski przybywa dwóch Żydów, co budzi popłoch wśród okolicznych mieszkańców. Produkcja mówi o rozliczeniach z historią i własnym dziedzictwem (premiera 26 maja, Cinemax2)
 • Księgowy (The Accountant) – Ben Affleck w roli genialnego księgowego, który nawiązuje współpracę z pewną organizacją i szybko odkrywa prawdziwy obraz jej sytuacji finansowej (premiera 27 maja, Cinemax)
 • Nocny stróż (Night Watch (aka. El Sereno))  wycofany stróż nocny odkrywa, że w magazynie, w którym pracuje dzieją się nieprawdopodobne rzeczy. Urugwajski horror autorstwa młodych artystów  Oscara Estéveza oraz Joaquina Mauada ( premiera 27 maja, Cinemax2)

Seriale:

 • Gomorra III (Gomorra III)  trzeci sezon jednego z najlepszych europejskich seriali kryminalnych, który opowiada o tajemnicach neapolitańskiej mafii (kontynuacja, Cinemax)
 • Ash kontra martwe zło III (Ash vs Evil Dead III) – trzeci sezon serialu Ash kontra martwe zło, który jest ciągiem dalszych losów bohatera klasycznego horroru Martwe zło (premiera ostatniego odcinka 26 maja, Cinemax)
 • Miasteczko Twin Peaks I i II (Twin Peaks I & II) – kultowy serial Davida Lyncha i Marka Frosta opowiadający o morderstwie Laury Palmer (kontynuacja, Cinemax 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *