Niedziela z… twórczością Zbigniewa Wodeckiego w TVP Kultura

 5 maja TVP Kultura zaprasza na premierową „Niedzielę z… twórczością Zbigniewa Wodeckiego”, w której gośćmi będą m.in. Katarzyna Wodecka-Stubbs – córka muzyka, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i Wojciech Trzciński. Po spotkaniu widzowie zobaczą koncert z udziałem zespołu Mitch & Mitch i odcinek programu „Szlakiem Kolberga”.

 

W przeddzień 69. rocznicy urodzin artysty TVP Kultura zaprasza na wyjątkowy odcinek programu „Niedziela z…” poświęcony życiu i twórczości Zbigniewa Wodeckiego – wybitnego instrumentalisty, kompozytora i piosenkarza, który odszedł w 2017 roku, ale została jego muzyka i pamięć o jego charyzmie i poczuciu humoru. W studiu Agnieszka Szydłowska spotka się z Katarzyną Wodecką-Stubbs – córką muzyka, a także wokalistką Alicją Majewską i kompozytorami: Włodzimierzem Korczem, Janem Kantym Pawluśkiewiczem oraz Wojciechem Trzcińskim. Do rozmowy dołączą również skrzypek Michał Lisiewicz i Kamil Bałuk –współautor (z Wacławem Krupińskim) książki „Wodecki. Tak mi wyszło”. Goście porozmawiają m.in. o tym, dlaczego artysta nie lubił żmudnych ćwiczeń na skrzypcach i przepadał za śpiewaniem w duecie, a także o Krakowie, Chałupach i o tym, czy – parafrazując tytuł jego piosenki – sam także „zaczął od Bacha”. Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i Michał Lisiewicz wspólnie wykonają poświęcony Zbigniewowi Wodeckiemu utwór „Żal niebieski”.

 

 

Po spotkaniu w studiu TVP Kultura przypomni recital Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Mitch & Mitch z gali wręczania Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (godz. 18:05) oraz odcinek programu „Szlakiem Kolberga”, w którym artysta wybrał się na Rzeszowszczyznę, by spotkać się z miejscową skrzypaczką i piosenkarką Albiną Kuraś (godz. 18:25).

Zbigniew Wodecki (ur. 6 maja 1950 w Krakowie – zm. 22 maja 2017 w Warszawie) – polski artysta estradowy, multiinstrumentalista (skrzypce, trąbka, fortepian), kompozytor, aktor i osobowość telewizyjna. Ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Krakowie w klasie skrzypiec. Pod koniec lat 60. XX wieku był związany z krakowskimi kabaretem Piwnica pod Baranami, zespołem Anawa, orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną. W latach 1968–1973 akompaniował Ewie Demarczyk. W 1972 roku zadebiutował jako piosenkarz na X Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wylansował szereg przebojów, m.in. „Chałupy welcome to”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, piosenka tytułowa z serialu animowanego „Pszczółka Maja”, „Zacznij od Bacha” i „Z Tobą chcę oglądać świat”.

NIEDZIELA Z… TWÓRCZOŚCIĄ ZBIGNIEWA WODECKIEGO – TVP Kultura 5 maja godz. 17:15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *