Zapowiedzi TV

Maj na kanałach HISTORY i H2

W maju, na kanale HISTORY zagłębimy się w historię najpopularniejszej dyscypliny sportowej na świecie czyli piłki nożnej. Od 28 maja, na naszej antenie pojawi się cykl programów w ramach bloku HISTORY OF FOOTBALL a w nim znajdą się m.in.filmy dokumentalne z oficjalnej kolekcji FIFA, dwuczęściowy dokument PRAWDZIWA HISTORIA PIŁKARSKICH MISTRZOSTW ŚWIATA oraz program NAJWAŻNIEJSZE MOMENTY W HISTORII FUTBOLU. Na antenie H2 pokażemy nowe odcinki STAROŻYTNICH KOSMITÓW, ŁOWCÓW UFO oraz program NAJWIĘKSI TYRANI HISTORII.
 

 
NAJWAŻNIEJSZE MOMENTY W HISTORII FUTBOLU
Football’s Greatest Moments
Codziennie od 28 maja o 21:00 w HISTORY
Opowieść o zespołach i piłkarzach, którzy napisali najnowszą historię Mistrzostw Świata, a ich umiejętności i osiągnięcia wyszły poza granice tej dyscypliny sportu, czyniąc z niej, nie tylko w oczach kibiców, coś znacznie istotniejszego – komercyjnego giganta, który przeżywa dziś niepowstrzymany rozwój.
Kolejne odcinki w cyklu to: 
1. Pele oraz chłopcy z Brazylii i Argentyny
2. Pavarotti, Gazza i Lwy Kamerunu
3. Trzej muszkieterowie
4. Przynieście mi głowę Maradony
5. Siedem bramek, które wstrząsnęły światem
Każdy z nich przedstawia historie związane z najbardziej niesamowitymi i wiekopomnymi wydarzeniami oraz sylwetki piłkarzy, trenerów i kibiców, którzy mieli w nich swój udział.
PRAWDZIWA HISTORIA PIŁKARSKICH MISTRZOSTW ŚWIATA
Hidden Story of the FIFA World Cup
Część I: w środę, 30 maja o 20:05 w HISTORY
Część II: w czwartek, 31 maja o 20:05 w HISTORY

Historia Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej – cienie i blaski powstania najpotężniejszej federacji sportowej na świecie. FIFA, czyli Fédération Internationale de Football Association (Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej) została założona w 1904 roku w Paryżu przez reprezentantów ośmiu państw europejskich: Francji, Belgii, Danii, Holandii, Szwecji, Szwajcarii, Niemiec i Hiszpanii. Od 1909 roku dołączały do nich kolejno reprezentacje spoza Europy: Związek Południowej Afryki, Rosja, Argentyna, Chile, Kanada i Stany Zjednoczone.
Celem organizacji było ujednolicenie zasad gry w piłkę nożną oraz określenie jasnych reguł współzawodnictwa w tym sporcie. Kolejnym krokiem było zorganizowanie mistrzostw świata. Udało się to dopiero 18 czerwca 1930 roku. Od tego czasu turnieje odbywają się regularnie, co cztery lata. Dokument Stéphane Benhamou podzielony jest na dwa odcinki. Pierwszy z nich omawia historię FIF-y w latach 1930-1974, drugi 1978-2014. W obu częściach reżyserka przybliża nie tylko znane fakty dotyczące powstania organizacji, ale również sekrety, skandale i układy, które rządzą najpotężniejszą federacją sportową na świecie.
FILMY DOKUMENTALNE Z OFICJALNEJ KOLECJI FIFA
FIFA World Cup Official Film Collection
Codziennie, od 28 maja o 23:00 w HISTORY
Odśwież swoją pamięć na temat legendarnych rozgrywek Mistrzostw Świata Piłki Nożnej sprzed lat. Każdy film z cyklu to przewodnik po wybranym turnieju. Filmy zawierają zarówno materiały archiwalne z samych rozgrywek jak i wywiady z gwiazdami świata futbolu. Swoich głosów do narracji filmów użyczyli najsławniejsi aktorzy Hollywood w tym Sean Connery i Michael Caine.
Harmonogram filmów:
• Niemcy 1974 – poniedziałek, 28 maja o 23:00
• Argentyna 1978 – wtorek, 29 maja o 23:00 (narracja: Steve Hudsona)
• Hiszpania 1982 – środa, 30 maja o 23:00 (narracja: Sean Connery)
• Meksyk 1986 – czwartek, 31 maja o 23:00 (narracja: Michael Caine)
 

 
STAROŻYTNI KOSMICI
Ancient Aliens
We wtorki, od 3 kwietnia o 21:00 w H2
Twórcy serii poszukują śladów kosmitów na Ziemi, które zostawiali przez ostatnie 75 milionów lat: od epoki dinozaurów, przez starożytny Egipt, po współczesną Amerykę. Zbadają dokumenty historyczne i dzieła sztuki sugerujące spotkania z pozaziemską cywilizacją, a także współczesne doniesienia o obserwacjach tajemniczych obiektów na niebie. Spróbują potwierdzić wiarygodność tych źródeł i zbadają ich wpływ na nasz świat, szczególnie na rozwój techniki.
ŁOWCY UFO
UFO Hunters
3. seria codziennie, od poniedziałku do piątku od 8 maja o 19:00 w H2
W serialu “Łowcy UFO” zespół ekspertów bada przypadki kontaktu z UFO w każdym zakątku świata. Dzięki zeznaniom naocznych świadków, eksperymentom naukowym, dokumentom ujawnionym dzięki amerykańskiej Ustawie o Wolności Informacji i materiałom filmowych zbierają przekonujące, czasem wręcz przerażające, dowody na istnienie UFO. Zespół ma niezrównany dostęp do materiałów dotyczących UFO.
NAJWIĘKSI TYRANI HISTORII
History’s Most Hated
W poniedziałki, od 14 maja o 21:00 w H2
Adolf Eichmann żałował, że nie udało mu się zabić więcej Żydów. Czyngis-chan zamordował więcej ludzi niż Hitler i Stalin razem wzięci. Pol pot manipulował dziećmi, by zrobić z nich bezwzględnych morderców a Iwan Groźny gwałcił kobiety i rzucał je niedźwiedziom na pożarcie. Program „Najwięksi tyrani historii” ukaże okrucieństwo najbardziej znienawidzonych tyranów w historii.
Harmonogram odcinków w maju:
• „Hitler i Stalin” – 14 maja o 21:00
• „Napoleon Bonaparte” – 21 maja o 21:00
• „Czyngis-chan” – 28 maja o 21:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *