MediaPolecaneZapowiedzi TV

Maj na kanałach Polsat Viasat

Przedstawiamy nowości, jakie już w kwietniu będzie można oglądać na kanałach Polsat Viasat History HD, Polsat Viasat Nature HD oraz Polsat Viasat Explore HD.

Warsztat ostatniej szansy
Od czwartku 24 maja, godz. 22:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 12 x 30 min
Gatunek: Styl życia/ dokument
Tytuł oryginalny: Last Stop Garage
Ekipa „Warsztatu ostatniej szansy” to barwna grupa pomysłowych mechaników pracujących w CRB Automotive — rodzinnej firmie działającej w miasteczku North West River na Labradorze. To najdalej na północ wysunięte miejsce na wschodnim wybrzeżu Kanady, do którego można dojechać samochodem.
Niekonwencjonalni mechanicy wykorzystują nietypowe, często bardzo oryginalne metody, aby naprawić czy skonstruować wszystko, czego potrzebuje 553 mieszkańców tego „miasta na końcu świata”. Lokalna społeczność zawsze może na nich polegać — ale oni także mogą polegać na mieszkańcach North West River i korzystać z ich wiedzy, dostępnych części, a często także z ich pomocnej dłoni.
Kaskaderzy nauki
Od środy 30 maja, godz. 22:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 13 x 60 min
Gatunek: Nauka/ akcja/ dokument
Tytuł oryginalny: Stunt Science
Rok: 2017
W programie „Kaskaderzy nauki” zobaczymy najbardziej szokujące nagrania wyczynów, żartów i domowych eksperymentów uchwycone przez kamery. Każde z nagrań poddane będzie analizie, a fachowcy wyjaśnią nam naukową stronę najbardziej zaskakujących numerów. Omówią, jak mogło do nich dojść i co poszło nie tak.
Ten zabawny, zaskakujący i odkrywczy program pokaże ludzi robiących naprawdę szalone rzeczy — od nich samych dowiemy się, o czym myśleli, podejmując takie działania… o ile w ogóle myśleli!
Trudniejsze, niż się wydaje
Od niedzieli 20 maja, godz. 18:05
Sezon: 2
Liczba odcinków: 10 x 30 min
Gatunek: Reality TV/ dokument
Tytuł oryginalny: Tougher Than It Looks
Jak trudne są w rzeczywistości najbardziej wymagające i niebezpieczne zadania? Czy rzeczywiście są trudniejsze, niż się wydają?
W drugiej serii programu Andrew Younghusband przekonuje się o tym na własnej skórze, próbując ekstremalnych wyzwań, sportów i hobby.

Śmiertelnie niebezpieczna Australia
Od poniedziałku 7 maja, godz. 20:30
Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Przyroda/ dokument
Tytuł oryginalny: Deadly Australians
„Śmiertelnie niebezpieczna Australia” to program, który pozwala z bliska przyjrzeć się najbardziej śmiercionośnym — choć często mało znanym — australijskim zwierzętom.
Zobaczymy między innymi najbardziej jadowite węże, pająki i meduzy, a także ogromne krokodyle.
Zwierzęta i my
Od niedzieli 20 maja, godz. 17:30
Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Przyroda/ dokument
Tytuł oryginalny: Talk To The Animals
Bohaterką serii „Zwierzęta i my” jest Lucy Cooke, która podjęła się misji doktora Dolittle: chce rozwiązać jedną z najciekawszych zagadek natury i dowiedzieć się, w jaki sposób zwierzęta komunikują się między sobą. Czy jeśli poznamy te sposoby komunikacji, będziemy mogli z nimi „porozmawiać”? Lucy Cooke podróżuje po całym świecie pokazując nam, co naprawdę „mówią” zwierzęta.
Poznamy znaczenie gestów szympansów i sygnałów nadawanych przez świetliki, dowiemy się, że delfiny mają swoje imiona, posłuchamy chóru hipopotamów. Lucy spróbuje „dogadać się” ze zwierzętami z różnych stron świata i pokazać nam, że potrafią one przekazywać sobie informacje, poznawać przyjaciół i prowadzić satysfakcjonujące życia towarzyskie. Zwierzęta są do nas bardziej podobne, niż nam się wydawało!

Pompeje: Przed katastrofą
Od wtorku 1 maja, godz. 22:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Historia starożytna/ dokument
Tytuł oryginalny: Pompeii: Countdown To Disaster
Historyk, dr Bettany Hughes, archeolog Raksha Dave i dziennikarz John Sergeant pokażą nam, jak wyglądało ostatnie 48 godzin Pompejów przed zagładą. Mieszkańcy miasta nie wiedzieli jeszcze o zbliżającej się erupcji Wezuwiusza. Prowadzący program badają ruiny miasta i otaczające tereny, odwiedzają najnowsze wykopaliska i doskonale zachowane pozostałości z czasów rzymskich.
Zobaczymy, jak analizowane są szczątki ludzi, którzy zginęli w czasie erupcji, odwiedzimy także sam wulkan. Przez wieki trzecia część starożytnych Pompejów pozostawała nietknięta. Oznacza to, że setki sklepów, domów, ulic i ludzkich ciał przez dwa tysiące lat leżały nienaruszone pod grubą warstwą wulkanicznych popiołów, dokładnie tak, jak w dniu wybuchu Wezuwiusza. W tym roku po raz pierwszy w części tego nietkniętego dotąd terenu rozpoczną się wykopaliska archeologiczne — a my będziemy tego świadkami!
Wojna o tron
Od poniedziałku 21 maja, godz. 22:10
Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Historia/ dokument
Tytuł oryginalny: The Real War of Thrones
W burzliwych wiekach, kiedy kształtowała się dawna Europa, żądne władzy dynastie walczyły o dominację nad kontynentem. Na polach bitew słychać było szczęk oręża i lała się krew — ale prawdziwa wojna składała się ze skomplikowanych, zakulisowych, politycznych rozgrywek. Za kamiennymi murami zamków zawiązywały się strategiczne sojusze, dochodziło do cudzołóstwa, spisków, zdrad i morderstw. Bezwzględne intrygi zniszczyły i podzieliły wiele szacownych rodów, wpływając na to, jak rządziły one swoimi państwami.
W tych rozgrywkach o władzę i terytoria nie było żadnych świętości: można było albo zdobyć rządy i chwałę, albo zniknąć w mrokach historii. Zmagania trwały przez całe wieki i ukształtowały Europę na wiele pokoleń. Dziś fascynacja tamtymi czasami przejawia się w powstawaniu kolejnych filmów i seriali, takich jak „Królowie przeklęci” czy „Dynastia Tudorów”, a także osadzona w fantastycznym świecie „Gra o tron”. Serial „Wojna o tron” pokaże nam, jak żądza władzy i ludzkie namiętności stały się siłą napędową powstawania europejskich państw.
Historia mody
Od niedzieli 13 maja, godz. 15:45
Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Historia/ dokument
Tytuł oryginalny: A Stitch In Time
Nowa seria łącząca świat historii, sztuki i mody. Prezenterką programu jest znana historyk mody, Amber Butchart. Zobaczymy wielu słynnych projektantów mody, którzy wywarli ogromny wpływ na to, jak się ubieramy.
Zajrzymy do garderób ważnych postaci historycznych i dowiemy się więcej o kulturze i czasach, w których żyli.
Osada
Od soboty 19 maja, godz. 19:45
Sezon: 2
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Serial fabularny
Tytuł oryginalny: The Village
Rok: 2014
„Osada” to rodzinna saga osadzona w realiach małej wioski w Derbyshire, ukazująca historię Anglii w XX w. Kamera nigdy nie opuszcza tytułowej osady. Wielkie wydarzenia historyczne, przemiany, postęp, zmiany narodowej tożsamości — wszystko to oglądamy przefiltrowane przez codzienne życie mieszkańców wioski, które jest podstawową osią narracji całego serialu.
Druga seria obejmuje lata 20. XX w. Osada musi poradzić sobie ze skutkami I wojny światowej. Niektórzy mają nadzieję, że z czasem wszystko wróci do spokojnych realiów przedwojennej, edwardiańskiej Anglii — ale Partia Pracy jest coraz silniejsza i po raz pierwszy słyszalny zaczyna być głos ludzi pracy…
Robert Kennedy: Amerykański sen
Sobota 26 maja, godz. 21:00
Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Historia/ polityka/ dokument
Tytuł oryginalny: The American Dream of Bobby Kennedy
Dokument ukazuje okres od dnia, w którym zginął prezydent John F. Kennedy, do dnia zamordowania jego brata Roberta w hotelu Ambassador niemal pięć lat później. Czas, w którym Robert Kennedy złapał wiatr w żagle, odcisnął niezatarte piętno na amerykańskiej polityce. Jego cele na poziomie politycznym powodowały takie podziały, że ten popularny polityk — powszechnie nazywany „Bobby” — ostatecznie zginął od kuli zamachowca, tak samo, jak wcześniej jego brat.
Autorzy filmu wykorzystują znakomite materiały archiwalne, aby ukazać nam jego życie i polityczną wizję.
Sułtan i święty
Wtorek 1 maja, godz. 12:35
Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Historia/ dokument
Tytuł oryginalny: The Sultan and the Saint
Historyczny film dokumentalny odtwarzający niezwykłą historię spotkania dwóch ludzi: chrześcijańskiego kaznodziei Franciszka z Asyżu i sułtana Al-Kamila. Sułtan i przyszły święty rozmawiając ze sobą odkryli, że łączy ich więcej, niż dzieli.
Spotkanie odbyło się w czasie wypraw krzyżowych i doprowadziło do zawieszenia broni, które trwało aż osiem lat. Narratorem dokumentu jest Jeremy Irons.
Che Guevara: Prawda i mity
Czwartek 3 maja, godz. 21:00
Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Historia/ dokument
Tytuł oryginalny: Che Guevara: Beyond The Myth
Pięćdziesiąt lat po śmierci Che Guevary wyruszamy w podróż, która pomoże nam zdekonstruować mit bohaterskiego rewolucjonisty. Wspomnienia świadków tamtych czasów, nieznane wcześniej dokumenty i archiwalne nagrania ukażą nam historię człowieka, który stał się zakładnikiem własnej legendy. Jego życie opisywane było bardzo różnie — od hagiografii po karykatury — ale najważniejszym autorem legendy był sam Che. Miłośnik kina, pisarz i fotograf nieustannie konstruował swój mit.
Jego historia rodzinna, praca i walka – wszystko to sprawiło, że stał się jedną z najsłynniejszych postaci światowej rewolucji. Wytarty mundur, krzaczasta broda i kubańskie cygaro — wszystko to składało się na obraz szlachetnego, nawet jeśli nieco zbrukanego rewolucjonisty, podżegacza gotowego podpalić cały świat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *