Główna strona

Maj na kanale Epic Drama

W majowej ramówce kanału Epic Drama znajdą się atrakcyjne nowości, jak i cały szereg znanych i cieszących się dużą popularnością wśród polskich widzów produkcji.
 

 
Jednostka X
Gatunek: Wojenny
Premiera: wtorek 1 maja, godz. 21:00
Rok: 2015
Sezon 1 & 2: 18 x 60 min
Twórcy: Mark Ellis, Stephanie Morgenstern
Obsada: Evelyne Brochu, Jack Laskey, Warren Brown, Torben Liebrecht, Lara Jean Chorostecki
W tym miesiącu będzie miała miejsce premiera pierwszych dwóch sezonów wciągającego serialu wojennego „Jednostka X”. Ukazuje on losy piątki doskonale wyszkolonych rekrutów — Kanadyjczyków, Amerykanów i Brytyjczyków — oderwanych od swoich codziennych spraw i przeniesionych do Jednostki X: supertajnej bazy treningowej na wybrzeżu jeziora Ontario, gdzie odbywają szkolenie na agentów. Bohaterowie zostają zrzuceni na spadochronach za linię wroga, gdzie stają się zwierzyną łowną: w razie schwytania grożą im tortury i egzekucja. Od eleganckich hoteli po kryjówki-nory wykopane na polach, kolejne ryzykowne operacje planowane są przez dowództwo Jednostki X.
Sabotaż, bomby, uzbrajanie i szkolenie partyzantów, misje ratunkowe, kampanie dezinformacyjne, nawet zabójstwa: wszystko to oglądamy z bliska, doświadczając zarówno działania adrenaliny po udanej akcji, jak i rozgoryczenia, kiedy piękne idee zderzają się z realiami wojny. „Jednostka X” to historia o fundamentach wywiadu; wizja świata łączącego w sobie urok, brud i szpiegowskie gadżety. To także historia narodzin masowej propagandy, pierwszych starć z terroryzmem i bohaterów, którzy zmienili nasz świat.
Dynastia Tudorów
Gatunek: Polityka i władza
Premiera: piątek 11 maja, godz. 22:00
Rok: 2007
Sezon 1: 10 x 60 min
Twórcy: Michael Hirst
Obsada: Jonathan Rhys Meyers, Maria Doyle Kennedy, Natalie Dormer, Henry Cavill
Od początku swojego 40-letniego panowania król Anglii Henryk VIII był człowiekiem wielkich żądz i ambicji politycznych. Nade wszystko jednak Henryk pragnął mieć następcę, który przedłuży panowanie dynastii Tudorów. Niestety, jego żona, Katarzyna Aragońska, nie była w stanie wydać na świat męskiego potomka. To sprawiło, że król poprowadził swoje imperium w zupełnie nowym kierunku.
Małżeństwo z Anną Boleyn — kochanką, która chciała być królową, zagroziło jego władzy, ale też podważyło dominację Kościoła katolickiego w Europie. Henryk nie cofnie się przed niczym, aby zdobyć to, czego pragnie: nie odwiedzie go od tego ani papież, ani inni władcy, ani nawet konieczność wygnania i zabijania tych, którzy są mu najbliżsi.
Poldark – Wichry losu
Gatunek: Kostiumowy
Kontynuacja: niedziela 6 maja, godz. 21:00
Rok: 2015
Sezon 1: 8 x 60 min
Twórcy: Debbie Horsfield
Obsada: Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Heida Reed, Ruby Bentall, Jack Farthing, Luke Norris, Beatie Edney, John Nettles
Ojciec nie żyje, majątek leży w ruinie, a ukochana Elizabeth zaręczyła się z jego kuzynem, Francisem. Jest rok 1783, Ross Poldark wraca z wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych do swoich położonych w Kornwalii kopalni cyny — i przekonuje się, że wszystko się zmieniło.
Zdecydowany odbudować dziedzictwo swojego ojca i pomóc mieszkańcom pobliskiej wioski szybko wpada w kłopoty, kiedy ratuje młodą awanturniczkę Demelzę i stara się odzyskać kontrolę nad kopalniami, które przejął jego chciwy i arogancki rywal — George Warleggan.
Szpiedzy Waszyngtona
Gatunek: Wojenny
Ostatni sezon: piątek 4 maja, godz. 22:00
Rok: 2017
Sezon 4: 10 x 60 min
Twórcy: Craig Silverstein
Obsada: Jamie Bell, Angus Macfadyen, Seth Numrich, Daniel Henshall, Kevin McNally
Rozpoczyna się finałowy sezon serialu. Zdradziecki Benedict Arnold urządza obławę na rebelianckich szpiegów, aby zrobić wrażenie na swoich nowych, brytyjskich dowódcach. Abe Woodhull i pozostali członkowie Culper Ring uciekają przed ludźmi Arnolda i planują zniszczenie zapasów Brytyjczyków.
Niespodziewane wydarzenia skłaniają Abe’a do zaciągnięcia się do brytyjskiej armii w poszukiwaniu zemsty. Wkrótce jednak, dla dobra sprawy, Abe musi zrezygnować z krwawego odwetu i skupić się z powrotem na jedynej sprawie, która naprawdę się liczy: wygraniu wojny. On sam i pozostali szpiedzy ryzykują życiem, aby doprowadzić do zwycięstwa pod Yorktown. Na ich oczach rodzi się Ameryka: kiedy opada bitewny pył, wyłania się z niego kraj, za który będzie trzeba walczyć — nawet, jeśli ta walka nigdy się nie skończy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *