Maj na kanale AMC

W tym miesiącu AMC szczególnej uwadze poleca premierę nowego serialu AMC pt. „61st Street”– od 26 maja, w czwartki, o godz. 22:00. Ponadto AMC zaprasza na 2 kontynuacje: – II część 7. sezonu „Fear The Walking Dead” w poniedziałki o 22:00; – 4. sezon serii „Preacher” w czwartki o 22:00 (finał sezonu 19 maja). AMC zaprasza także na cykl filmowy „Fantastyczne lata 80.” – w każdą sobotę od 22:00 i niedzielę od 00:00 będzie można obejrzeć kultowe filmy z tego okresu. Na antenie m.in. „Labirynt”, „Czerwona Sonja” i „Pogromcy duchów” (część I i II).

 

61ST STREET
Sezon 1
PREMIERA

Premiera w czwartek 26 maja o 22:00
Kolejne odcinki w czwartki o tej samej porze

Nowy serial „61st Street”, wyprodukowany przez laureata nagrody BAFTA Petera Moffata, J. Davida Shanksa i firmę produkcyjną Outlier Society Michaela B. Jordana, to trzymający w napięciu thriller, którego akcja toczy się w samym sercu okrytego złą sławą wymiaru sprawiedliwości w Chicago. Policja i prokuratorzy prowadzą śledztwo w sprawie śmiertelnie niebezpiecznej transakcji narkotykowej, która może doprowadzić do złamania obowiązującej w policji zmowy milczenia.
Laureat nagrody Emmy® Courtney B. Vance („American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”, „ Kraina Lovecrafta”) stoi na czele obsady, w skład której wchodzą także: nominowana do nagrody Emmy® Aunjanue Ellis (King Richard: Zwycięska rodzina), Mark O’Brien („Miasto na wzgórzu”, Blue Bayou), Holt McCallany („Mindhunter”, Kiedy gasną światła), Tosin Cole („Doktor Who”, „Życie w Hollyoaks”), Andrene Ward-Hammond („Your Honor”) i Bentley Green („Słodkie magnolie”).

FEAR THE WALKING DEAD
Sezon 7B
PREMIERA

Kontynuacja w poniedziałki o 22:00

Minęło kilka miesięcy od nuklearnego wybuchu, po którym jedynym zwycięzcą jest Victor Strand (Colman Domingo). Stworzył on swój własny system danin oraz haraczy i bezwzględnie decyduje, kto przetrwa, a kto nie. Reszta grupy mocno ucierpiała, ale dzięki temu wykształciła się w niej wielka determinacja do przeżycia, nawet jeśli oznacza to konfrontację ze Strandem i dalsze poszukiwania Padre – mitycznego miejsca, którego istnienia nikt nie może potwierdzić. Alicia (Alycia Debnam-Carey), teraz niechętna liderka byłych ludzi Teddy’ego, zmaga się z tajemniczą chorobą i konsekwencjami swoich działań. Morgan (Lennie James) stara się wierzyć, że znajdzie swoją rodzinę, i wie, że Alicia stanowi klucz do przetrwania. Kiedy dziewczyna wypowiada wojnę, paranoja i chęć zemsty Stranda tylko rosną, a razem z nimi zagrożenia z każdej ze stron.

PREACHER

Sezon 4.
PREMIERA

Kontynuacja w czwartki o 22:00
Finał sezonu 19 maja

Wraz ze zbliżającym się końcem opowieści, boski plan dla wszechświata zaczyna układać się w logiczną całość. Uwięzieni pomiędzy niebiańskimi proroctwami, piekielnym więzieniem i konfliktem nuklearnym, Jesse, Tulip i Cassidy muszą pokonać krwawą drogę do Najwyższego. Czy uda im się dotrzeć do Boga na czas?

A może cała ta rzeź jest częścią boskiego planu? Wszystko wychodzi na jaw, gdy Kaznodzieja mknie
ku końcowi świata.

FANTASTYCZNE LATA 80.
Soboty od 22:00 i niedziele od 00:00 i 00:05

7 MAJA o 22:00 LABIRYNT (1986)

Tytuł: Labirynt (Labyrinth)
Reżyseria: Jim Henson
Występują: David Bowie, Jennifer Connelly, Toby Froud, Shelley Thompson, Christopher Malcolm

Nastoletnia Sarah przywołuje gobliny ze swojej ulubionej książki, „Labiryntu”, aby ukradły jej przyrodniego braciszka Toby’ego. Kiedy tak się rzeczywiście dzieje, Sarah musi rozwikłać Labirynt Króla Goblinów w ciągu 13 godzin… W przeciwnym razie Toby sam stanie się goblinem.

8 MAJA o 00:00 CZERWONA SONJA (1985)

Tytuł: Czerwona Sonja (Red Sonja)
Reżyseria: Richard Fleischer
Występują: Brigitte Nielsen, Arnold Schwarzenegger, Sandahl Bergman, Paul L. Smith

Spokojne życie Sonji legło w gruzach, gdy jej rodzice zostali zabici przez bezwzględną królową Gerden, noszącą talizman mogący unicestwić planetę. Sonja wyrusza, by pomścić śmierć swych bliskich, a dzięki tajemniczej wizji otrzymuje niezwykłe moce. Musi jednak przyrzec, że nigdy nie zakocha się w mężczyźnie, chyba że będzie on od niej silniejszy.

14 MAJA o 22:00 CHRISTINE (1983)

Reżyseria: John Carpenter
Występują: Keith Gordon, John Stockwell, Alexandra Paul, Robert Prosky, Harry Dean Stanton

Licealista Arnie Cunningham zakochuje się w „Christine” – jaskrawoczerwonym samochodzie marki Plymouth Fury z 1957 roku. Auto nie jest w najlepszym stanie, więc chłopak wyznacza sobie za cel przywrócenie go do pierwotnej świetności. Jednak jego przyjaciele zauważają, że nie tylko samochód się zmienia… Arnie wydaje się spędzać coraz więcej czasu z „Christine”. Staje się też zarozumiały i arogancki, co zupełnie nie przypomina jego prawdziwego charakteru. Film zrealizowany na podstawie powieści Stephena Kinga.

15 MAJA o 00:05 COŚ (1982)

Tytuł: Coś (The Thing)
Reżyser: John Carpenter
Występują: Kurt Russell, Richard Masur, Richard Dysart, Donald Moffat, Wilford Brimley

Zimą 1982 roku 12-osobowy zespół naukowców w odległej stacji badawczej na Antarktydzie odkrywa obcego, który spędził ponad 100 tysięcy lat zakopany w śniegu. Po odmrożeniu, zmieniająca kształt istota sieje spustoszenie w bazie i wywołuje panikę zmieniając się w jednego z członków załogi.

21 MAJA o 22:00 POGROMCY DUCHÓW (1984)

Tytuł: Pogromcy duchów (Ghostbusters)
Reżyseria: Ivan Reitman
Występują: Bill Murray, Dan Aykroyd, Sigourney Weaver, Harold Ramis, Rick Moranis

W Nowym Jorku zaczynają dziać się niepokojące rzeczy – coraz częściej dochodzi tam do zjawisk paranormalnych. Jedynymi osobami, które o tym wiedzą, są trzej niezwykle błyskotliwi i nieco dziwni parapsycholodzy z nowojorskiego uniwersytetu, którzy stracili grant na badania. Zmuszeni do rezygnacji z pracy naukowej, zakładają własną firmę. Otwierają biuro w starej remizie strażackiej i stają się Pogromcami Duchów, którzy za opłatą wyłapują dokuczliwe duchy, straszydła i poltergeisty.

22 MAJA o 00:05 POGROMCY DUCHÓW II (1989)

Tytuł: Pogromcy duchów II (Ghostbusters II)
Reżyser: Ivan Reitman
Występują: Bill Murray, Dan Aykroyd, Sigourney Weaver

Wielki powrót! Po czterech latach od swoich ostatnich przygód, byli Pogromcy Duchów mają zakaz uprawiania swojej działalności. Ich zajęciem stało się prowadzenie niszowych talk show w telewizjach kablowych i zabawianie dzieci na przyjęciach urodzinowych. Dana Barrett, po rozstaniu z Venkmanem, związała się z innym mężczyzną i urodziła mu dziecko, jednak też związek również się rozpadł. To właśnie ośmiomiesięczny Oscar, którego wózek w tajemniczy sposób sam się porusza, skłania Danę do skontaktowania się z Pogromcami Duchów. Dana ma dziwne przeczucia co do swojego współpracownika – dziwacznego konserwatora sztuki – i zdaje sobie sprawę, że siły nadprzyrodzone znów wtargnęły w jej życie… Do kogo więc ma zadzwonić?

28 MAJA o 22:00 POSTRACH NOCY (1985)

Tytuł: Postrach nocy (Fright Night)
Reżyseria: Tom Holland
Występują: William Ragsdale, Amanda Bearse, Stephen Geoffreys, Chris Sarandon

Charley Brewster jest zwykłym nastolatkiem, który mieszka w miasteczku Rancho Corvalis. Charley jest oddany swojej dziewczynie Amy i czerwonemu Mustangowi rocznik ’68. Chłopak jest zupełnie normalny… poza jedną rzeczą – jest pewien, że do domu obok wprowadził się wampir. Niestety trudno jest przekonać kogokolwiek, by mu uwierzył. Jego mama proponuje valium i kakao, Amy uważa, że naoglądał się za dużo strasznych filmów, jego kumpel Evil Ed zaleca czosnek i krucyfiksy, a Peter Vincent, były gwiazdor filmów grozy, do którego Charley zwraca się o pomoc, uważa urojenia biednego dzieciaka za sposób na zarobienie łatwych pieniędzy. Tylko jego elegancki i złowrogi sąsiad, Jerry, traktuje Charleya poważnie. Jerry chce się upewnić, że nastolatek przestanie opowiadać swoje historie. Już na zawsze.

29 MAJA o 00:05 ZEMSTA CZAROWNIKA (1989)

Tytuł: Zemsta czarownika (Witchtrap)
Reżyseria: Kevin Tenney
Występują: James W. Quinn, Kathleen Bailey, Judy Tatum

Zespół parapsychologów zostaje wynajęty do przeprowadzenia egzorcyzmów nad złym duchem czarownicy, który nawiedza pewną gospodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *