Maj na kanale Crime+Investigation Polsat

W maju widzowie Crime+Investigation Polsat będą mieli niepowtarzalną okazję, by spojrzeć w oczy więźniom, którzy zostali skazani na najsurowszy wymiar kary w polskim kodeksie karnym – nowa polska produkcja „Dożywotniacy” – w środy o 22:00 od 8 maja! Dodatkowo widzowie CI Polsat sprawdzą, jak przebiega „Nocny patrol” i poznają mroczne sekrety amerykańskiego gwiazdora w programie „R.Kelly: jego wszystkie ofiary” . Zgłębią także historie młodocianych kryminalistów w programie „Dzieci skazane na dożywocie”.

 

DOŻYWOTNIACY
W środy o 22:00, od 8 maja w Crime+Investigation Polsat
5×30’

Dożywocie to najsurowszy wymiar kary w polskim prawie. Obecnie w Polsce odbywa ją 441 osób. Każda z nich zabiła z premedytacją, często ze szczególnym okrucieńtwem. Nowy polski serial dokumentalny „Dożywotniacy” to zapis pięciu rozmów z tymi, którzy zgodzili się opowiedzieć swoją historię przed kamerą. Wypowiedzi dożywotniaków uzupełniają inscenizacje i komentarze ekspertów – m.in. profesorów prawa, psychologów i funkcjonariuszy służby więziennej. Bohaterowie programu do końca życia będą zmagali się ze swoją przeszłością w więziennych murach. Niektórzy z nich są wielokrotnymi mordercami, dla których ludzkie życie jest bezwartościowe, a zabicie człowieka przychodzi z niewiarygodną łatwością. Inni nie wiedzą, „co w nich wstąpiło”, mówią, że to był impuls, że byli amoku, że okazało się, że drzemie w nich „potwór”. Mimo że każdy z bohaterów programu jest inny, łączy ich jedno – każdy z nich jest mordercą, a ich jedyną nadzieją na wyjście z więzienia jest warunkowe przedterminowe zwolnienie.

NOCNY PATROL
Live PD: Police Patrol S6 
W soboty o 23:00, od 18 maja w Crime+Investigation Polsat
12×30’

Każdej nocy tysiące policjantów patroluje ulice miast i miasteczek Ameryki. Sześć kamer w piątkowy wieczór towarzyszy funkcjonariuszom prawa w ich pracy.

R. KELLY: JEGO WSZYSTKIE OFIARY
Surviving R.Kelly 
W poniedziałki o 22:00, od 20 maja w Crime+Investigation Polsat
6×60’

Wyjątkowy serial dokumentalny poświęcony historii jednego z najbardziej cenionych piosenkarzy R&B. Niepowtarzalne brzmienie i styl R. Kelly’ego stały się inspiracją dla wielu artystów. Jednak popularność przyniosły mu nie tylko dokonania muzyczne, ale też opinia uwodziciela. Cieniem na jego spektakularnej karierze kładą się pogłoski o przestępstwach na tle seksualnym, a nawet pedofilii. Pomimo obciążających go dowodów i zeznań licznych świadków do dzisiaj R. Kelly nie usłyszał wyroku skazującego. W serialu przedstawiono wypowiedzi ofiar artysty, a także osób z jego bliskiego otoczenia, które doświadczyły lub były świadkami jego zachowań. Podają one nowe fakty świadczące o tym, że R. Kelly dopuszczał się aktów przemocy seksualnej, psychicznej i fizycznej. Widzowie po raz pierwszy mają możliwość poznania ich przejmujących historii.

DZIECI SKAZANE NA DOŻYWOCIE 
Kids Behind Bars: Life or Parole 
We wtorki o 22:00, od 28 maja w Crime+Investigation Polsat
9×60’

Co zrobić z dziećmi, które zabijają? Do niedawna w Stanach Zjednoczonych około dwóch i pół tysiąca ludzi odsiadywało wyrok dożywotniego pozbawienia wolności, bez możliwości zwolnienia warunkowego, za przestępstwa popełnione w wieku siedemnastu lat lub wcześniej. W roku 2012 Sąd Najwyższy uznał, że kara taka w odniesieniu do młodocianych jest „okrutna i niespotykana”, a także niekonstytucyjna. W 2016 roku ten sam sąd postanowił, że jego decyzja ma także działać wstecz. W efekcie wszystkie osoby skazane na dożywocie, bez możliwości zwolnienia warunkowego, za przestępstwa popełnione w wieku siedemnastu lat lub wcześniej mogą obecnie ubiegać się o prawo do wyjścia na wolność. Autorzy serialu nawiązując do dokumentu „Nastoletni mordercy” (opowiadającego o młodocianych odsiadujących karę dożywocia) wracają do przerażających zbrodni popełnionych przez skazanych, zastanawiają się nad szansą ich wyjścia na wolność, przedstawiają ich przesłuchania w sprawie ewentualnego zwolnienia warunkowego, a także ponowny wyrok jaki zapadł w ich sprawie. Czy młodociani, którzy dopuścili się strasznych czynów nie zasługują na szansę odkupienia? Serial pozwala przyjrzeć się temu kontrowersyjnemu tematowi z różnych perspektyw i zgłębić złożone konsekwencje dziecięcych zbrodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *