Maj na kanale Lifetime

W telewizji Lifetime z kolei przybliżymy „Scjentologię i jej skutki”. Pokażemy też, jak żyją ludzie cierpiący na „Manię chomikowania” oraz „Wstydliwe choroby stóp”.

 

SCJENTOLOGIA I JEJ SKUTKI
Leah Remini S3
W środy o 22:00, od 8 maja w Lifetime

„Scjentologia i jej skutki” to cykl dokumentalny, który przybliża widzom amerykańska aktorka, artystka estradowa, producentka i autorka Leah Remini. Sama przystąpiła do scjentologów wraz z rodzicami w roku 1979, jako dziewięciolatka, a opuściła sektę w roku 2013. Stała się krytykiem Kościoła Scjentologii, którego sekrety opisała w wydanym w 2015 roku bestsellerowym pamiętniku. W kolejnych odcinkach poznajemy doświadczenia Remini i innych byłych scjentologów.

MANIA CHOMIKOWANIA
Hoarders
W poniedziałki o 21:00, od 13 maja w Lifetime

W „Manii chomikowania” przewrócimy do góry nogami chaotyczny świat kompulsywnych zbieraczy. Kompulsywne zbieractwo to zaburzenie psychiczne, objawiające się potrzebą kolekcjonowania przedmiotów, także tych bezwartościowych, niebezpiecznych albo brudnych. Nasi bohaterowie potrzebują pomocy. Mają problemy zdrowotne, grozi im eksmisja, bądź rozpad rodziny. Z nami przejdą kompletną transformację.”Mania chomikowania” to serial prezentujący pracę ekspertów pomagających ludziom z zaburzeniami wyjść na prostą. Nie jest to łatwe. Wyrzucenie choćby drobnej rzeczy – zabawki, gąbki, gnijącego kawałka ciasta – jest dla nich nie do zniesienia. Nie pozwalają doprowadzić sprzątania do końca, bez względu na skutki. Niektórzy potrafią skorzystać z fachowej pomocy i zacząć wszystko od nowa. Pod koniec każdego odcinka dowiadujemy się komu udało się zapanować nad swoją manią, a kto mimo pomocy, nie uporał się ze swoim zaburzeniem.

WSTYDLIWE CHOROBY STÓP
Toe Bro
We wtorki, od 21 maja o 21:00 w Lifetime

Serial poświęcony podiatrze Jonathanowi Tominesowi znanemu jako Toe Bro (Kumpel Paluch). Jonathan jest prawdziwym pasjonatem swojej pracy i w programie zaprezentuje jedne z najtrudniejszych przypadków z jakimi przyszło mu się zmierzyć. Nieprawdopodobna zmiana jakości życia, jaką zapewnia pacjentom prowadzona przez niego terapia jest źródłem ogromnej satysfakcji. Niektóre z odwiedzających Jonathana Tominesa osób zrezygnowały z szukania pomocy medycznej powodowane strachem czy wstydem. Inne zwracały się do lekarzy, ale ci nie umieli poradzić sobie z problemem albo stawiali błędne diagnozy. Jonathan w czasie jednej wizyty potrafi znaleźć źródło dolegliwości i przynieść choremu ulgę w cierpieniu. Nic dziwnego, że wdzięczni pacjenci nierzadko reagują na jego poczynania niezwykle emocjonalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *