Maj na kanale Nat Geo Wild

Wiosna w pełni, a dla wszystkich kochających wiosenne ćwierkanie ptaków kanał Nat Geo Wild przygotował inspirującą podróż do ptasiego świata. Można się będzie w nim zagłębić za sprawą dokumentu „Planeta ptaków”. Nie wszyscy jednak mogą cieszyć się ze słońca i wysokich temperatur. Na terenie górzystej Alaski klimat jest dużo mniej przyjazny, a zima panuje tam niemal cały rok. Jak przeżyć na Alasce? Podpowiedzą nam obserwacje mieszkających tam niedźwiedzi czy reniferów. Walki o przetrwanie mają też swój dosłowny aspekt – zobaczymy, jakie pojedynki prowadzą ze sobą zwierzęta i jakiej używają broni. Będzie naprawdę gorąco.
 

 
WALKI ZWIERZĄT 
Animal Fight Club S5
Premiery w środy od 16 maja o godz. 18:00 
(8×60 min)
W wielkim stylu na antenę kanału Nat Geo Wild wraca piąty sezon „Walk zwierząt”. Będziecie świadkami pojedynków z wykorzystaniem broni, o jakiej się wam nawet nie śniło. Zobaczycie też taktykę, która wyróżnia naszych niecodziennych wojowników. Stawki w starciach, które zobaczycie, będą najwyższe z możliwych, a emocje sięgną zenitu. Dlaczego? To proste – przegrany może stracić wszystko, nawet życie. Zobaczymy więc w akcji lwy, krokodyle, rekiny, ale nie tylko. Pojedynków na śmierć i życie nie obawiają się też jadowite pająki i inni przedstawiciele świata zwierząt, których wygląd na pierwszy rzut oka wcale nie mrozi krwi w żyłach.
JAK PRZEŻYĆ NA ALASCE 
Alaska Grizzly Gauntlet
Premiery w poniedziałki od 21 maja o godz. 18:00 
(6×60 min)
Jesteśmy na północnej granicy Stanów Zjednoczonych. Teren jest górzysty, a temperatury zimą spadają nawet poniżej 50 stopni Celsjusza na minusie. Zima to tutaj najdłuższa pora roku, która ustępuje miejsca cieplejszym okresom tylko na kilka miesięcy. Ten klimat nie odstrasza żyjących tu zwierząt – niedźwiedzia kodiackiego, renifera tundrowego czy niedźwiedzia polarnego. Przekonaj się, jak wytrzymują one w tak trudnych warunkach pośród arktycznych lodowców, gdzie szaleje mroźny wiatr. Dowiedz się, jak przetrwać w jednym z najbardziej nieprzyjaznych i niegościnnych miejsc na Ziemi.
DZIKIE CHILE 
Wild Chile
Premiery w niedziele od 6 maja o godz. 18:00 
(3×60 min)
Choć powierzchnia tego kraju nie jest imponująca, jego niezwykłe usytuowanie wzdłuż wybrzeża o długości ponad 4 tysięcy kilometrów robi wrażenie. Tak smukły kształt rozciągający się na północ od Przylądka Horn aż do północnych Andów to zapowiedź występowania niezwykłej fauny i flory. To tu występuje jedna trzecia wszystkich znanych gatunków ssaków endemicznych, czyli spotykanych wyłącznie na określonym terenie.
PLANETA PTAKÓW 
Planet of The Birds
Premiera w czwartek 10 maja o godz. 18:00 
(1×60 min)
Czas na ptaki! Czy wiecie, że to jedyna gromada zwierząt, którą spotkacie na wszystkich kontynentach? I choć kojarzą się zazwyczaj z pięknym umaszczeniem i szczebiotaniem, niektóre z nich potrafią być naprawdę groźne. Zobacz ptaki w całej okazałości i rozpiętości skrzydeł.
WIELKIE ŁOWY 
Zeb’s Big Fish: Giant Goonch
Premiera w niedzielę 27 maja o godz. 18:00 
(1×60 min)
Biolog Zeb Hogan wyrusza w podróż wzdłuż azjatyckiej rzeki Saluin, biegnącej przez Chiny i Mjanmę. Przez długie lata nie była ona przedmiotem eksploracji naukowców, a jak się okazuje jest prawdziwą ostoją dla wielu zagrożonych gatunków. Wkrótce ich los może się odmienić, ponieważ za rogiem czai się ogromne zagrożenie – budowa setek tam. Czy uda się poznać niezwykłych mieszkańców rzeki, zanim nieodwracalnie zakłócony zostanie niezwykły i dziki ekosystem?


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *