Maj na kanale TNT

Na kanale TNT każdy majowy weekend rozpocznie się od pełnych humoru i pozytywnej energii filmów komediowych, które pozwolą zrelaksować się po tygodniu pełnym obowiązków i dobrze nastroić na zbliżający się weekend.

 

4.05. – Adventureland
11.05. – Ace Ventura: Psi detektyw
18.05. – Ace Ventura: Zew natury
25.05. – Dwóch gniewnych ludzi

Na kanale TNT każdy majowy weekend rozpocznie się od pełnych humoru i pozytywnej energii filmów komediowych, które pozwolą zrelaksować się po tygodniu pełnym obowiązków i dobrze nastroić na zbliżający się weekend. „Adventureland” to amerykańska komedia opowiadająca o przygodach Jamesa (Jesse Eisenberg), absolwenta college’u, którego marzy o spędzeniu wakacji w Europie. By zdobyć pieniądze na podróż, zatrudnia się w wesołym miasteczku, gdzie poznaje uroczą Emily (Kristen Stewart).

Od tego momentu koszmarna praca zamienia się w wakacje życia. Kolejne dwa piątki maja upłyną w towarzystwie Jimma Carreya, który wcieli się w uwielbiającego zwierzęta, zwariowanego Ace’a Venturę. Najpierw będzie musiał on rozwikłać sprawę zaginionego delfina, a potem białego nietoperza, gwarantującego pokój dwóm afrykańskim plemionom. Ostatni piątek maja to spotkanie z Jackiem Nicholsonem i Adamem Sandlerem, czyli filmem „Dwóch gniewnych ludzi” opowiadającym o pechowcu skierowanym do ekscentrycznego lekarza, który zamienia jego życie w pasmo udręk.

MITYCZNY WEEKEND
19-20 maja

19.05. godz. 9.20 – Spartakus
19.05. godz. 13.10 – Troja
19.05. godz. 16.30 – 300 Spartan
19.05. godz. 18.50 – Starcie Tytanów
19.05. godz. 21.00 – Gniew Tytanów

20.05. godz. 10.30 – 300 Spartan
20.05. godz. 12.50 – Starcie Tytanów
20.05. godz. 15.00 – Gniew Tytanów
20.05. godz. 17.05 – Spartakus
20.05. godz. 21.00 – Troja

Dla miłośników filmów historycznych, szczególnie dotyczących starożytności, TNT przygotowało specjalny weekend tematyczny. „Spartakus” Stanleya Kubricka to nagrodzony czterema Oscarami dramat historyczno-kostiumowy opowiadający o największym w dziejach Rzymu powstaniu gladiatorów. W roli tytułowej występuje Kirk Douglas. Kolejnym filmem będzie „Troja” z gwiazdorską obsadą, pośród której znaleźli się Brad Pitt, Orlando Bloom, Eric Bana i Diane Kruger. Obraz przestawia historię miłości, która stała się przyczyną wojny trojańskiej.

Film „300 Spartan” to następna produkcja, która pojawi się na antenie TNT. Opowiada o bitwie pod Termopilami z 480 r. p.n.e. - jednej z bardziej znanych i najważniejszych batalii starożytności. Podczas mitycznego weekendu widzowie będą mogli obejrzeć także filmy: „Starcie tytanów” i „Gniew tytanów” luźno oparte na greckim micie o herosie Perseuszu. W rolach głównych wystąpili: Sam Worthington, Liam Neeson i Ralph Finnes.

WIELKIE KINO
Każda środa o godz. 21.00

2.05. – Robin Hood: Książę złodziei
9.05. – Nieustraszeni bracia Grimm
16.05. – Zielona mila
23.05. – Wywiad z wampirem
30.05. – Constantine

W każdą środę widzowie będą mogli obejrzeć niezapomniane produkcje, które na stałe wpisały się do kanonu światowej kinematografii. W pierwszą środę maja na antenie TNT pojawi się Kevin Costner jako „Robin Hood: Książę złodziei”, który razem z grupą rzezimieszków napada na bogatych podróżujących w lesie Sherwood. Kolejna środa będzie należała do „Nieustraszonych braci Grimm”. Film przedstawia historię dwóch braci, którzy chcąc zdobyć sławę oszukują ludzi zwalczając stworzone przez siebie potwory. Sytuacja diametralnie się zmienia, gdy trafiają do wioski, w której giną małe dziewczynki. W rolach tytułowych podziwiać można Matta Damona i Heatha Ledgera.

Tydzień później widzowie obejrzą wzruszającą „Zieloną milę” z Tomem Hanksem w roli strażnika więziennego i Michaelem Clarkiem Duncanem jako więźniem skazanym na śmierć. Nominowany m.in. do Oscarów i Złotych Globów film stanowi studium osobowości potężnego fizycznie skazańca, który posiada dobre i łagodne usposobienie. Kolejnym filmem zaprezentowanym w ramach „Wielkiego kina” będzie kultowy „Wywiad z wampirem” z Bradem Pittem, Tomem Cruise’em, Christianem Slaterem i Kirsten Dunst przedstawiającym historię arystokraty z Luizjany, który opowiada dziennikarzowi o swojej podróży przez życie i nieśmiertelność. W ostatnią środę maja na antenie TNT będzie można obejrzeć film „Constantine”. Główny bohater, by zmazać z siebie piętno samobójcy i wymazać winy musi oczyścić ziemię z demonów.

Zobacz także

1 Komentarz

  1. Ciągle te same filmy powtarzane co miesiąc od lat. Biedny ten Turner bo ma bibliotekę kilkudziesięciu filmów jedynie.