Radio

Majówkowy pop-up. Takiego weekendu jeszcze w Czwórce nie było

Od 1 do 3 maja naszą antenę wypełnią niestandardowe audycje, a ich autorki i autorzy zajmą się nieoczywistymi dla nich tematami. Nie zabraknie też niespodzianek i występów gościnnych.

 

– Majówkowy pop-up radiowej Czwórki to bardzo wyjątkowy projekt, w którym audycje są i… znikają, ale czy wrócą? Być może. Pop-up wpada, zmienia rzeczywistość i znika, taka jest idea pop-up stores – “chwilowych” sklepów czy “pop-up menu” – menu sezonowego. W majówkę chcemy słuchaczki i słuchaczy Czwórki zaskoczyć czymś nowym zapowiada dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Czwórki, Justyna Dżbik-Kluge.

Od 1 do 3 maja o 18.00 Czwórkę przejmą goście – “Czwórka feat.” to wyjątkowa jednorazowa czy raczej jednoaudycyjna współpraca z nowymi głosami na antenie. 

1 maja antropolożka kultury Olga Drenda i pisarz Jacek Paśnik, twórcy wspólnego podcastu “Dziś”, opowiedzą m. in. o początkach, dawnych i współczesnych sposobach na promocję kultury. Nie zabraknie również ich autorskiego zerknięcia na rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 

2 maja raper Del – M, czyli Marcin Jankowski, zwycięzca konkursu “Wygraj płytę z Będzie głośno!” radiowej Czwórki, pokaże nie tylko swoją radiową osobowość, ale też nieoczywiste połączenia hip – hopu z innymi gatunkami. Będzie także o twórcach, którzy nie bali się przekraczać granic.

3 maja szykujcie się na niespodziankę od tercetu egzotycznego z ekipy “Klubu Komediowego”. Za sterami Czwórki zasiądą Kinga Kosik-Burzyńska, Hubert Skrzyński i Mateusz Płocha w specjalnej, majówkowej audycji.

MAJÓWKA W CZWÓRCE – rozkład jazdy

W środę (1 maja), o godz. 6.00 Ula Kaczyńska w “Wolnej środzie” opowie o tym, jak być leniwym. W studiu Czwórki pojawi się Karolina Bruchnicka – jedna z najbardziej zapracowanych aktorek młodszego pokolenia, którą już wkrótce zobaczymy na dużym ekranie w filmie “Supersiostry” oraz  Andżelika Kucińska, dziennikarka i podcasterka. Porozmawiamy o lenistwie w popkulturze i o książce “Jak być leniwym” Toma Hodgkinsona.

O godz. 9.00 w audycji “Dziewczyny górą” zajmiemy się tematem Rebel Girls – trendzie będącym odpowiedzią na zbyt wolno prowadzoną transformację na rzecz równości płci. Posługując się tymi samymi narzędziami ekspresji, co mężczyźni, podkreślają uniwersalność doświadczeń ludzkich i odważnie eksplorują tematy feministyczne, w tym kwestie związane z ciałem, seksualnością i tożsamością. Gościnią Kasi Dydo będzie m.in. Maja Staśko.

O godz. 15.00 robimy “Strajk”Weronika Puszkar opowie o tiktokowych trendach, m. in. o Lazy Girl Job, Snail Girl i Bare Minimum Monday. To hasła dobrze znane Zetkom. Sprawdzimy, jak odnajdują się na rynku pracy i dlaczego rynek sobie z nimi nie radzi.

W czwartek (2 maja) o godz. 12.00 Kamil Jasieński pogrilluje z Vieniem w rytm kultowego hip-hopowego utworu “Grill te sprawy”, a od 15.00 Kuba Jamrozek, na co dzień prowadzący wieczorne rozmowy na poważne życiowe tematy, zaprasza do “Strefy lasu”. W programie: trzy odcinki “Seksu w wielkim lesie” Łukasza Łuczaja oraz rozmowa m.in. z Dorotą Stobiecką- leśniczką i ekspertką regeneracji lasem, twórczynią “Zmysłów w lesie”. 

W piątek (3 maja) o godz. 21.00 Ula Kaczyńska zaprasza na audycję “Queer of the night”, w której stworzy przestrzeń muzyczną wolną od uprzedzeń. W studiu pojawią się Misia Joachim i Avtomat.  

foto, źródło. Radiowa Czwórka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *