Marzec na kanałach Polsat Viasat

Przedstawiamy nowości, jakie już w marcu będzie można oglądać na kanałach Polsat Viasat History HD, Polsat Viasat Nature oraz Polsat Viasat Explore HD.
 

 

Gruchoty – reaktywacja
Od czwartku 15 marca, godz. 22:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 10 x 60 min
Gatunek: Motoryzacja/ styl życia/ dokument
Tytuł oryginalny: Flipping Bangers
Gus Gregory i Will Trickett odłożyli na bok pracę zawodową, aby zrealizować swoje wielkie marzenie: zarabiać na kupnie i sprzedaży samochodów. Samochody, które remontują, nie przypominają bolidów Ferrari, ale mają swój charakter. „Kupujemy auta, które nie są na chodzie, fatalnie wyglądają, a czasami stanowią prawdziwe wyzwanie dla konwencjonalnego gustu” — mówi Gus.
„Dzięki temu kupujemy je za grosze”. Dodatkowe wyzwanie polega na tym, że Gus i Will mogą na jeden samochód poświęcić tylko pięć dni pracy w warsztacie. Jeśli w tym czasie zdołają naprawić wszystko, co trzeba, i sprzedać auto za dwukrotnie więcej, niż za nie zapłacili — pokryją koszty i zarobią. Jeśli im się to nie uda, cały ich interes upadnie. „Rzuciłem pracę, aby robić to, co robię” — potwierdza Will. „To musi się udać!”.
Taaaki karp!
Od poniedziałku 26 marca, godz. 22:00
Sezon: 2
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Wędkarstwo/ dokument
Tytuł oryginalny: Monster Carp
Po sukcesie pierwszej serii programu jego gospodarze wyruszają na kolejną wędkarską wyprawę. Ali Hamidi to ekspert od karpi. On i jego dwaj kumple — Tom Dove i Neil Spooner — jeżdżą po całym świecie, szukając okazji do złowienia kolejnego wspaniałego okazu.
Zobaczymy rezerwaty pełne dzikiej zwierzyny, odległe górskie jeziora i pełne ryb komercyjne łowiska. Prowadzący podejmują przyjacielską rywalizację, a przy okazji poznają odmienne kultury i zwyczaje ludzi zamieszkujących różne części świata.
Malowane ogniem
Od poniedziałku 5 marca, godz. 20:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 24 x 30 min
Gatunek: Reality TV/ dokument
Tytuł oryginalny: Pyros: Painting with Fire
Rok: 2012
Nowy, wystrzałowy serial dokumentalny ukazujący pracę podróżujących po całym świecie artystów i techników z działającego w Montrealu zespołu Groupe Fiatlux-Ampleman (w skrócie GFA). Bohaterowie programu odwiedzają egzotyczne miejsca, walczą z trudnymi warunkami pogodowymi i rozwiązują skomplikowane problemy techniczne, aby rozświetlać niebo magią sztucznych ogni. Przy organizacji pokazu za dziesiątki tysięcy dolarów dla setek tysięcy ludzi nie ma miejsca na jakąkolwiek pomyłkę. Każdy błąd może być nie tylko bardzo kosztowny, ale dosłownie śmiertelnie niebezpieczny.
Od Berlina po Seul, od Rio de Janeiro po Montreal: autorzy serii zabiorą nas za kulisy i pokażą nam zaciętą rywalizację i najnowocześniejsze technologie, które umożliwiają tworzenie tych niezwykłych pokazów.
Projekty braci Buckles
Od poniedziałku 5 marca, godz. 17:30
Sezon: 3
Liczba odcinków: 13 x 30 min
Gatunek: Reality TV/ dokument
Tytuł oryginalny: Brojects
Bracia Buckles, Kevin i Andrew, wracają do swojej chatki: to już trzeci sezon programu, w którym zobaczymy jeszcze dziwniejsze projekty typu „zrób to sam”. Bracia tworzą działające na wyobraźnię, weekendowe projekty, dzięki którym drewniana chatka staje się wyjątkowym centrum wakacyjnej rozrywki. Od czasu do czasu pomaga im także ich przyrodni brat Walker. We trójkę, bazując na własnej pomysłowości i umiejętnościach, tworzą inspirujące odmiany tradycyjnych elementów domu.
W tym sezonie — ku utrapieniu reszty rodziny — znowu będą projektować, budować i korzystać z jedynych w swoim rodzaju konstrukcji, takich jak ukryta jaskinia, eleganckie sypialnie w namiotach czy barki do pływania po jeziorze napędzane silnikami od pojazdów terenowych.

 
Imperium Hitlera: wizja nowego świata po wojnie
Od poniedziałku 19 marca, godz. 22:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Wojna/ historia/ dokument
Tytuł oryginalny: Hitler’s World: The Post-War Plan
Do 1942 r. wydawało się możliwe — a nawet prawdopodobne — że Niemcy wygrają II wojnę światową. Armie Hitlera maszerowały w głąb Europy i Związku Radzieckiego i wszystko wskazywało na to, że już wkrótce cywilizowany świat stanie w obliczu niewyobrażalnego: nowego światowego porządku, w którym u władzy będą naziści. Dopiero klęski pod Stalingradem i El Alamein zatrzymały ten triumfalny pochód. Dla Hitlera i jego ludzi wizja władzy nad światem nie była tylko czczą mrzonką.
Wierzyli, że naprawdę im się to uda i konsekwentnie realizowali drobiazgowo przygotowany plan, który obejmował także to, w jaki sposób będzie funkcjonować nowa Rzesza i jak będzie rządzona, jak jej obywatele będą podróżować po świecie, jak i do kogo będą się modlić, a nawet jak i gdzie będą spędzać wakacje. Nie były to proste fantazje megalomana, ale konkretne, rzeczowe i realne plany, które — gdyby zostały zrealizowane — całkowicie zmieniłyby historię świata.
Reformacja: święta wojna Europy
Od piątku 30 marca, godz. 21:00
Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Religia/ historia/ dokument
Tytuł oryginalny: Reformation: Europe’s Holy War
Pięćset lat temu zakonnik-rewolucjonista na zawsze zmienił oblicze chrześcijaństwa i drogę, jaką szła europejska cywilizacja. Ryzykując życie i akademicką reputację, mając świadomość, że jego poglądy zostaną potępione, rzucił wyzwanie potężnemu Kościołowi katolickiemu i sprawił, że cały świat Zachodu nigdy już nie był taki, jak przedtem. W 500. rocznicę rozpoczęcia reformacji przypominamy postać reformatora-wizjonera Marcina Lutra.
Historyk David Starkey wyrusza w podróż śladami Lutra i innych kluczowych postaci stojących za jednym z najbardziej doniosłych ruchów w historii. Poznamy sylwetki ludzi, którzy zmienili wiarę i sposób myślenia społeczeństw w czasach dominującej roli Kościoła katolickiego.
Wenus odkryta
Wtorek 6 marca, godz. 20:55
Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Historia starożytna/ dokument
Tytuł oryginalny: Venus Uncovered
W 1914r. sufrażystka Mary Richardson weszła do londyńskiej National Gallery, wyciągnęła ukryty w rękawie tasak do mięsa i z furią zaatakowała nim plecy pięknej, nagiej bogini Wenus na obrazie Velázqueza „Wenus z lustrem”. Dlaczego to zrobiła? Profesor Bettany Hughes wyrusza w podróż chcąc znaleźć odpowiedź na to pytanie. Podróżując po krajach śródziemnomorskich i Bliskim Wschodzie, poznaje całą prawdę o samej Wenus oraz jej przodkach i dowodzi, że ta mitologiczna postać jest czymś więcej niż tylko pretekstem do ukazania zmysłowej nagości.
„Wenus odkryta” to niezwykła historia jednej z najpotężniejszych sił starożytności. Poprzez starożytną sztukę, sugestywne mity, odkrycia archeologiczne i filozoficzne analizy prof. Hughes odkrywa, jak nieśmiertelna bogini znalazła swoje miejsce w kulturze XXI w. i co jej historia mówi nam o istocie człowieczeństwa.

Dzika Kanada
Od środy 7 marca, godz. 20:30
Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Przyroda/ dokument
Tytuł oryginalny: Wild Canada
Seria ukazuje niezwykłą, dziką przyrodę Kanady przez pryzmat zmian zachodzących w czasie czterech pór roku. Ludzie tak samo jak rośliny i zwierzęta muszą dostosowywać się do zmian będących skutkiem nieustannej wędrówki Ziemi dookoła Słońca. Są jednak takie miejsca, gdzie wpływ pór roku jest szczególnie widoczny — jednym z nich jest właśnie Kanada.
Burze z piorunami i tornada na kanadyjskich preriach; ogromne obszary przysypane śniegiem; niedźwiedzie polarne polujące latem na wodach zatoki Hudsona; dziwne, żyjące pod ziemią zwierzę mające 29 macek zamiast oczu; żaby, które dosłownie zamarzają na zimę, a potem w cudowny sposób wracają do życia wiosną; rysie stąpające cicho po śniegu w poszukiwaniu zdobyczy w lasach Północy…
W tej serii zobaczymy najbardziej niezwykłe przykłady cudów kanadyjskiej przyrody.
Dzikie Filipiny Nigela Marvena
Od czwartku 29 marca, godz. 20:30
Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Przyroda/ dokument
Tytuł oryginalny: Nigel Marven’s Wild Philippines
Filipiny mają największą na świecie różnorodność przyrodniczą w stosunku do powierzchni. Połowa z żyjących tam gatunków nie występuje nigdzie indziej. Archipelag 7 tysięcy tropikalnych wysp rozrzuconych na Pacyfiku to kraina niezwykłych kontrastów — od łagodnych, zwrotnikowych mórz otaczających delikatne, koralowe wysepki, po ogień i dym wydobywające się z dwudziestu aktywnych
wulkanów.
Żyją tu największe na świecie orły — i najmniejsze na świecie naczelne z rodziny
wyrakowatych. Po sukcesie programu „Dzika Kolumbia Nigela Marvena” autorzy zapraszają nas na Filipiny, gdzie żyje wiele zwierząt, które jeszcze nigdy nie zostały sfilmowane.
W poszukiwaniu idealnego psa
Od soboty 17 marca, godz. 17:30
Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 30 min
Gatunek: Zwierzęta/ dokument
Tytuł oryginalny: Finding Fido
Seth Casteel, ekspert od psich spraw, pomaga przyszłym właścicielom psów znaleźć idealnego towarzysza życia. Towarzyski pies może pomóc właścicielowi pokonać nieśmiałość, aktywny zachęci do ćwiczeń, a specjalnie wyszkolony pomoże w przypadku ataku epilepsji.
Seth dobiera psy dla nowych właścicieli według ich potrzeb i przedstawionych kryteriów — tak, aby nowy pies naprawdę stał się najlepszym przyjacielem swojego opiekuna.
Stany Zwierzęce Ameryki
Od poniedziałku 5 marca, godz. 09:30
Sezon: 1
Liczba odcinków: 12 x 30 min
Gatunek: Zwierzęta/ dokument
Tytuł oryginalny: The United States of Animals
„Stany Zwierzęce Ameryki” to dynamiczna, nowa seria, która zabierze nas w fascynującą podróż po Stanach Zjednoczonych.
Po części jest to program podróżniczy, po części — przyrodniczy, pełen ciekawych faktów, dzikich zwierząt, dziwnych spotkań i zaskakujących odkryć. Autorzy pomagają nam poznać fascynujące zachowania zwierząt i dziką przyrodę, która często jest znacznie bliżej, niż nam się wydaje.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *