Marzec na kanale DTX

Dla większości ludzi lato oznacza wspaniałą pogodę i czas urlopów, jednak ze względu na miliony podróżnych, dla hiszpańskiej straży granicznej jest to najbardziej pracowity okres w roku.
 

 
CELNICY NA STRAŻY EUROPY
(BORDER CONTROL: SPAIN)
Od środy, 21 marca, godz. 18:00
Dla większości ludzi lato oznacza wspaniałą pogodę i czas urlopów, jednak ze względu na miliony podróżnych, dla hiszpańskiej straży granicznej jest to najbardziej pracowity okres w roku. Ten intrygujący program dokumentalny przedstawia pracę w portach, na lotniskach oraz na lądowych granicach Hiszpanii. Tutaj służby graniczne codziennie zmagają się z takimi zagrożeniami jak potencjalni terroryści czy też przemyt narkotyków i broni. Ich zadaniem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa publicznego.
W kolejnych odcinkach dowiemy się w jaki sposób strażnicy odróżniają zestresowanego turystę od podejrzanie zachowującej się osoby. Jak stwierdzają, że jeden z tysięcy kontenerów może zawierać coś niezgodnego z prawem, a także jak odnajdują nielegalnych imigrantów ukrytych w pojeździe czy też na pokładzie łodzi? Od granicy w Algeciras po porty lotnicze w Madrycie i w Barcelonie, hiszpańska straż graniczna ma codziennie ręce pełne roboty.
AUTO CASTRO
(UNIQUE RIDES 3)
Od czwartku, 29 marca, godz. 18:00
Will Castro jest pasjonatem motoryzacji i wraz z mechanikami swojego warsztatu na Long Island, słynie z niesamowitych, robiących wrażenie renowacji pojazdów jak również z doskonałej jakości wykonania. Jego oddanie projektowaniu, oryginalność pomysłów oraz wyjątkowe umiejetności techniczne przyniosły mu światową sławę i międzynarodowych klientów, m.in.: gwiazdy, najlepszych sportowców a nawet korporacje.
W kolejnych odcinkach, warsztat Team Unique wyremontuje na specjalne zamówienie Mustanga Cobrę z 1994 roku dla aktora Mario Lopeza. Samochód otrzyma klasyczną farbę, a także ręcznie szytą, skórzaną tapicerkę. Metamorfozę w stylu hiphopowym przejdzie natomiast Mercedes Benz 190E należący do rapera Nasa.
Widzowie będą mieli szansę przyglądać się wszystkim etapom procesu renowacji: od projektowania, przez realizację pomysłu aż po demonstrację unikatowego produktu końcowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *