Marzec na kanale SundanceTV

W nadchodzącym miesiącu SundanceTV zaprasza do oglądania seriali „Mad Men” (sezon 6. i 7.), „Rectify” (sezon 3. i 4.) oraz „Acceptable Risk”.
 
W marcu zobaczyć będzie można także liczne filmy – w szczególności polecamy cykl Oscarowi aktorzy, w ramach którego oglądać będzie można filmy z aktorami uhonorowanymi Nagrodą Akademii Filmowej.
Zobaczymy m.in. dramat „Wybór Zofii” (z Meryl Streep), film biograficzny „Moja lewa stopa” (z Danielem Dayem-Lewisem i Brendą Fricker) oraz thriller „Nierozłączni” (z Jeremym Ironsem).
 

MAD MEN – SEZON 6. i 7.
W czwartki o 22:00
Występują: Jon Hamm, Elisabeth Moss
Akcja serialu skupia się na skomplikowanej postaci Dona Drapera – najbardziej pożądanego (przez pracodawców i przez kobiety) mężczyzny w branży reklamowej – oraz na jego współpracownikach z agencji Sterling Cooper Draper Pryce Advertising Agency. Pomimo swoich śmiałych posunięć w salach konferencyjnych, Don zmaga się, starając się wyprzedzić wciąż zmieniające się czasy i młodych, żądnych sukcesu specjalistów, którzy bezustannie depczą mu po piętach.
Serial w realistyczny sposób przedstawia wyzwania i role, jakie przypadły w udziale mężczyznom i kobietom żyjącym w tamtych czasach, jednocześnie badając prawdziwą głębię ludzkiej natury skrywaną pod maską tradycyjnych rodzinnych wartości lat 60.
RECTIFY – SEZON 3. i 4.
W niedziele o 22:00
Występują: Aden Young, Abigail Spencer, Adelaide Clemens
Po tym, jak jego ugoda zostaje oficjalnie zatwierdzona, Daniel musi pogodzić się z nadchodzącym wygnaniem ze stanu Georgia.
Na prośbę ojca Teda, który nie może wybaczyć Danielowi ataku na syna, wyprowadza się z rezydencji Talbotów.
ACCEPTABLE RISK
W niedziele o 21:00
Występują: Elaine Cassidy, Morten Suurballe, Angeline Ball
Akcja sześcioodcinkowego serialu toczy się w Montrealu, gdzie zostają znalezione zwłoki Lee Manninga, szefa marketingu w firmie farmaceutycznej. Tuż przed śmiercią mężczyzna rozmawiał ze swoją żoną Sarah przez telefon. Życie kobiety legnie w gruzach, tym bardziej że jej pierwszy mąż zmarł trzy lata wcześniej.
Przeglądając listę kontaktów Lee, Sarah zaczyna zdawać sobie sprawę, jak mało wiedziała o życiu swojego męża. Podejmując dochodzenie, które rodzi więcej pytań niż odpowiedzi, Sarah nagle znajduje się w centrum podejrzeń, a jej życie jest pod obserwacją.
PRICK UP YOUR EARS
(Nadstaw uszu)
Piątek, 2 marca o 22:00
Występują: Gary Oldman, Alfred Molina, Vanessa Redgrave
Gary Oldman, Alfred Molina i Vanessa Redgrave (nagrodzona Oscarem w 1978) występują w filmie opartym na niesamowitej, prawdziwej historii o burzliwej miłości, która zakończyła się samobójstwem poprzedzonym morderstwem.
MY LEFT FOOT
(Moja lewa stopa)
Piątek, 9 marca o 22:00
Występują: Daniel Day-Lewis, Brenda Fricker, Alison Whelan
Film oparty na niezwykłej historii życia pisarza Christy’ego Browna. Urodzony w biednej, irlandzkiej rodzinie, Christy był sparaliżowany od urodzenia wskutek mózgowego porażenia dziecięcego i został skreślony przez wszystkich jako beznadziejny przypadek – mężczyzna potrafił wydawać jedynie gardłowe dźwięki. W 1990 r. zarówno Daniel Day-Lewis, jak i Brenda Fricker zostali nagrodzeni Oscarem za role w tym filmie.
SOPHIE’S CHOICE
(Wybór Zofii)
Piątek, 16 marca o 22:00
Występują: Meryl Streep, Kevin Kline, Peter MacNicol
Sophie udało się przeżyć obóz koncentracyjny – teraz jej powodem do życia jest Nathan, błyskotliwy, acz rozchwiany amerykański Żyd, mający obsesję na punkcie Holocaustu. Szczęście pary jest zagrożone z powodu wspomnień, które nękają Sophie i fiksacji Nathana. Za rolę w tym filmie Meryl Streep otrzymała swojego drugiego Oscara.
THE FABULOUS BAKER BOYS
(Wspaniali bracia Bakerowie)
Piątek, 23 marca o 22:00
Występują: Jeff Bridges, Beau Bridges, Michelle Pfeiffer
Dwóch kawiarnianych muzyków ożywia swoją karierę i zmienia swoje życie, kiedy do ich duetu dołącza młoda, atrakcyjna piosenkarka. W jednego z muzyków wcielił się Jeff Bridges, nagrodzony Oscarem w 2009 r.
DEAD RINGERS
(Nierozłączni)
Piątek, 30 marca o 22:00
Występują: Jeremy Irons, Genevieve Bujold
Elliot (Jeremy Irons, zdobywca Oscara z 1991 r.), odnoszący sukcesy ginekolog, pracuje wraz ze swym bratem-bliźniakiem, Beverlym w jednej klinice. Elliot często rozpoczyna romanse ze swoimi pacjentkami.
W momencie, w którym traci zainteresowanie kochanką, „przekazuje” kobietę swojemu potulnemu bratu – przy czym kolejne kobiety nie mają o tym pojęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *