MediaZapowiedzi TV

Marzec na kanale HISTORY

Morskie sztormy powracają do HISTORY i przynoszą Złoto Bałtyku – z nowymi przygodami i nowymi bohaterami! Poza tym sprawdzimy, jakie skarby trafią do rąk Gwiazd lombardu, jak toczą się Wojny magazynowe i poznamy Wydarzenia, które zmieniły losy Europy.

 

Złoto Bałtyku
Hunt for Baltic Gold s. 4
We wtorki o 21:00 od 29 marca na HISTORY
5×60’

ZŁOTO BAŁTYKU powraca! Sztormowe fale i przenikliwy wiatr odkrywają skarby z morskiego dna. Tomek po zdobyciu rekordu Guinnessa cieszy się ogromną popularnością – to z jednej strony podnosi wartość jego kolejnych dzieł, z drugiej sprawia, że coraz trudniej mu kupić surowiec w dobrej cenie. Piętrzą się przed nim nowe wyzwania – zdobycie kolejnego rekordu Guinnessa oraz tworzenie wyjątkowych bursztynowych dzieł sztuki, które znajdą nabywców na Bliskim Wschodzie. Do Sztutowa przybywają kolejni chętni do zgłębiania bursztynniczego rzemiosła – m.in. Artur, pasjonat i twórca wyjątkowych noży. Tomek wraz z Herkulesem odwiedzają mieszkającą w Niemczech bursztynniczkę Martę.

Czy poszukiwanie bursztynu na niemieckich plażach okaże się dla nich tak owocne jak na polskich?
Krzysiek rozpoczyna płukanie na nowej działce. Tym razem pracy jego ekipy dogląda Marta – jego żona. Płukanie ma przebiegać sprawnie i bezpiecznie. Czy ekipa Krzysztofa podporządkuje się jej poleceniom? Mimo że drogi z Gienkiem miały się rozejść, właściciel poprzedniej działki nie daje za wygraną. Owładnięty gorączką bursztynu podgląda postępy i, przede wszystkim, bursztynowe zdobycze Krzyśka.

Przemek w zasadzie zakończył prace nad swoim autorskim projektem – podwodnym laserem, z pomocą którego, przeczesując dno Bałtyku i porzucone na nim wraki, dociera tam, gdzie żaden z lądowych poszukiwaczy nie ma szans dotrzeć. Wynalazek Przemka wydaje się być przełomowy dla poszukiwań bursztynu pod wodą.

Szyper Benedykt z okrojoną załogą wyrusza kutrem na bałtyckie wody. Wspominając lata dobrobytu, żywi nadzieję, że rybackie sieci pełne będą ryby i bursztynu, a HEL-6 nieprędko pójdzie na złom.

Gwiazdy lombardu
Pawn Stars s. 23
W niedziele o 12:00 od 6 marca na HISTORY
13×60’

Gwiazdy lombardu powracają! Czy Rick Harrison i jego współpracownicy z kultowego lombardu Gold&Silver w Las Vegas odróżnią prawdziwe skarby od zręcznych podróbek?

W programie, oprócz odkrywania najcenniejszych skarbów Ameryki, nie zabraknie humorystycznych sporów i rodzinnej rywalizacji, z jakich znany jest klan Harrisonów.

Wojny magazynowe
Storage Wars s. 13
W niedziele o 13:00 od 6 marca na HISTORY
20×30’

Na terenie całych Stanów Zjednoczonych spotkać można magazyny, których właściciele zalegają z opłatami, oraz takie, które zostały porzucone lub zwyczajnie – zapomniane. To właśnie one najbardziej interesują naszych licytujących jako potencjalne źródło wielu skarbów… Wśród uczestników programu są i dwudziestokilkulatkowie spragnieni dobrej zabawy, i małżonkowie próbujący szybko się dorobić. Ekscytujących, dramatycznych momentów nie brakuje. Tutaj każdy sam musi ocenić, czy warto się licytować o dany magazyn i ile opłaca się za niego zaproponować.

Każdy odcinek serialu ukazuje niepokój związany z oczekiwaniem na to, co odnajdą za drzwiami. Właściciel jednego z magazynów otwiera go po raz pierwszy od dawna i zgadza się, by licytujący pobuszowali w środku. Mając do dyspozycji jedynie światło latarek i bardzo mało czasu, postarają się oni ocenić, czy hala mieści nic nie warte sterty gratów, czy prawdziwe skarby.

Wydarzenia, które zmieniły losy Europy
Curse of the Ancients
W czwartki o 23:00 od 24 marca na HISTORY
5×60

Program „Wydarzenia, które zmieniły losy Europy” obejmuje okres od 6200 r. p.n.e. i czasu globalnych migracji epoki neolitu, wywołanych podnoszącym się poziomem mórz, aż do roku 1486 r. n.e. – nadejścia epoki wielkich odkryć geograficznych oraz powstawania państw i narodów, znanych po dziś dzień. W każdym odcinku profesor Alice Roberts zabiera widzów w podróż do historycznych miejsc i momentów powstań czy upadków największych cywilizacji w historii ludzkości. Odwiedza zaginiony rzymski pałac w Serbii, tajemnicze opuszczone miasto Shivta w Izraelu i hiszpański fort z epoki żelaza na górze Bernorio.

Po drodze Alice ujawnia najnowsze archeologiczne doniesienia na temat katastrof kończących cywilizacje, w tym niszczycielskie tsunami, które zmieniło losy 10 000 starożytnych Brytyjczyków, wybuch wulkanu, który zapoczątkował koniec całej cywilizacji śródziemnomorskiej, efekty globalnej, najbardziej śmiertelnej pandemii, jak również miejsce najwcześniejszej i najkrwawszej bitwy w Europie, ok. trzech i pół tysiąca lat temu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *