Marzec na kanale SundanceTV

W marcu SundanceTV szczególnej uwadze poleca premierę filmu dokumentalnego „Studio z zupełnie innej beczki” (An Accidental Studio). Jest to niezwykła historia studia filmowego HandMade Films. Pełnometrażowy dokument, w którym zobaczymy niepublikowane wcześniej wywiady z postaciami zaangażowanymi w powstanie studia (w tym z Richardem E. Grantem i Michaelem Palinem), ukazuje wyjątkowy moment w brytyjskiej kinematografii z perspektywy filmowców i aktorów, jak również człowieka, od którego to wszystko się zaczęło – członka zespołu The Beatles i legendy muzyki – George’a Harrisona.

 

 

 

 

 

W nadchodzącym miesiącu SundanceTV zaprasza także na cykl filmowy Sobotnie wieczory na SundanceTV, w ramach którego będzie można zobaczyć między innymi: film „Bernard & Huey” ukazujący szczególnie aktualną historię dwóch niegrzecznych mężczyzn i mądrych kobiet, które temperują ich zachowanie czy obraz „My Old Lady” opowiadający perypetie nowojorczyka bez grosza przy duszy, który wyrusza w podróż do Paryża, by sprzedać ogromne mieszkanie odziedziczone po swym zmarłym ojcu.

W marcu SundanceTV zaprasza także do oglądania serialu „Hell on Wheels” (sezon 5B).

STUDIO Z ZUPEŁNIE INNEJ BECZKI
(AN ACCIDENTAL STUDIO)
PREMIERA
W niedzielę 1 marca o 22:00

Niezwykła historia studia filmowego HandMade Films. Pełnometrażowy dokument, w którym zobaczymy niepublikowane wcześniej wywiady z postaciami zaangażowanymi w powstanie studia (w tym z Richardem E. Grantem i Michaelem Palinem), ukazuje wyjątkowy moment w brytyjskiej kinematografii z perspektywy filmowców i aktorów, jak również człowieka, od którego to wszystko się zaczęło – członka zespołu The Beatles i legendy muzyki – George’a Harrisona.

Kiedy w ostatniej chwili wycofano fundusze na trzeci film grupy Monty Python – Żywot Briana, George Harrison przybył na ratunek produkcji zastawiając swój dom i biuro, żeby całkowicie sfinansować przedsięwzięcie. Będąc zagorzałym fanem absurdalnego humoru komików, przypisywał im zachowanie zdrowia psychicznego za czasów, gdy był jednym z Beatlesów, a pomoc finansową potraktował jako spłatę długów. Ogromny sukces filmu zaowocował założeniem studia HandMade Films.

HELL ON WHEELS – SEZON 5 B
Od 5 marca do 9 maja we czwartki o 22:00

W sezonie 5. Cullen Bohannon (Anson Mount) znajduje się w górskiej miejscowości Truckee w Kalifornii, gdzie mieści się siedziba Central Pacific Railroad, firmy odpowiedzialnej za budowę pierwszej Kolei Transkontynentalnej.

To surowe miasto kolejowe roi się od tysięcy chińskich pracowników, mówiących innym językiem, różniących się kulturą i tradycją. Jednak koordynacja nowej siły roboczej to nie jedyne wyzwanie, z jakim zmaga się Cullen. Mężczyzna nadzoruje także budowę tunelu prowadzącego przez góry Sierra Nevada, czasami osiągając tylko kilka centymetrów dziennie i mozolnie zbliżając się do celu.

SOBOTNIE WIECZORY NA SUNDANCE TV
W każdą sobotę w marcu o 22:00

7 marca

MADELINE’S MADELINE

Filmowy debiut nowojorskiej aktorki Heleny Howard, która wciela się w rolę Madeline, nastolatki z New Jersey zmagającej się z trudnymi relacjami z matką, Reginą (w tej roli scenarzystka i reżyserka Miranda July). Madeline bardzo angażuje się we wciągającą produkcję teatru improwizowanego.

Jej reżyserka o imieniu Evangeline (Molly Parker) z czasem popada w obsesję na punkcie swojej nowej, charyzmatycznej gwiazdy i zaczyna adaptować spektakl, wykorzystując osobiste rewelacje zaczerpnięte z doświadczeń Madeline. W miarę jak życie i sztuka zaczynają się nawzajem odzwierciedlać, film staje się pełnym halucynacji strumieniem świadomości dziewczyny.

14 marca

BERNARD & HUEY

Bernard & Huey to szczególnie aktualna historia dwóch niegrzecznych mężczyzn i mądrych kobiet, które temperują ich zachowanie. Nowy Jork, koniec lat 80. Zawadiacki Huey i nieporadny Bernard nawiązują dość nietypową studencką przyjaźń. Kilkadziesiąt lat później, będący w opłakanym stanie Huey zmuszony jest do mieszkania kątem w ekskluzywnej kawalerce Bernarda.

Gdy Huey powoli odzyskuje swoje siły, w życiu Bernarda pojawia się kobieta – mężczyzna niefortunnie zakochuje się w 25-letniej rysowniczce – córce Huey’a o imieniu Zelda. W tym momencie staje się jasne, jak bardzo ci dwaj mężczyźni jeszcze muszą dorosnąć. Autorem scenariusza jest laureat Oskara i Pulitzera, Jules Feiffer.

21 marca

MESSI AND MAUD

Podczas wakacji w Chile, holenderska turystka Maud rozstaje się z mężem i postanawia wyruszyć w podróż po kraju. W jej trakcie kobieta zaprzyjaźnia się z miejscowym chłopcem zwanym „Messim”, który natychmiast wypełnia pustkę w jej sercu. Nietypowa para wyrusza w drogę, aby odkryć siebie na nowo.

28 marca

MY OLD LADY

Mathias (Kevin Kline), nowojorczyk bez grosza przy duszy, wyrusza w podróż do Paryża, by sprzedać ogromne mieszkanie, które odziedziczył po swym zmarłym ojcu. Jego zdumienie jest ogromne, gdy na miejscu zastaje wyrafinowaną, starszą panią o imieniu Matylda (Maggie Smith) mieszkającą z bardzo opiekuńczą córką (w tej roli Kristin Scott Thomas). Wkrótce okazuje się, że zgodnie ze starym francuskim prawem, Mathias nie otrzyma mieszkania na własność, dopóki Matylda nie umrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *