Wrzesień 2019 na kanale HISTORY

We wrześniu telewizja HISTORY zaprezentuje cykl dokumentalny „Tajemnice II wojny światowej”, który upamiętni 80. rocznicę ataku nazistowskich Niemiec oraz ZSRR na Polskę. Codziennie od 1 września o 21:00 zaprezentujemy ponad 40 godzin wyjątkowych dokumentów wojennych w tym „Hitler i narkotyki”, „Walczyłem w Normandii” i „Prezydenci na wojnie”.

 

 

 

CYKL DOKUMENTALNY „TAJEMNICE DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ”             

Codziennie, od 1 września o 21:00 w HISTORY

Telewizja HISTORY upamiętniając 80. rocznicę ataku nazistowskich Niemiec oraz ZSRR na Polskę we wrześniu przygotowała 40 godzin wyjątkowych dokumentów wojennych w cyklu „Tajemnice II wojny światowej”. Pasmo o II wojnie światowej zostanie również pokazane w 30 krajach Europy, w tym m.in. w Rosji, krajach skandynawskich, Rumunii i na Bałkanach.

Po raz pierwszy widzowie w Polsce będą mieli okazję zobaczyć dokumenty o uzależnieniu niemieckich nazistów od narkotyków (Hitler i narkotyki, premiera 1 września), tajemnych konstrukcjach Trzeciej Rzeszy (Tajne bazy Hitlera, premiera 3 września), relacjach ostatnich żyjących żołnierzy na froncie zachodnim i wschodnim (Wałczyłem w Normandii, premiera 6 września), a także historię ośmiu mężczyzn, którzy uczestniczyli w tym największym konflikcie w dziejach, a później zostali prezydentami Stanów Zjednoczonych (Prezydenci na wojnie, premiera 8 września).

WYKUTE W OGNIU: ŻOŁNIERZE W AKCJI

Forged In Fire: Armed Forces Tournament

W czwartki, od 26 września o 22:00 na HISTORY

5×60’

W specjalnym, pięcioczęściowym konkursie najlepsi kowale z każdej gałęzi amerykańskiego wojska – armii, sił powietrznych, marines i marynarki wojennej – rywalizują o miejsce w reprezentacji swojego oddziału w bitwie o 50 000 dolarów.

Pierwsza runda należy do armii, gdzie czterech żołnierzy zmierzy się z legendarnym sztyletem V-42 używanym przez amerykańskie siły specjalne.

W drugiej rundzie turnieju czterech wojskowych pilotów musi wykuć nóż Bolo, stosując technikę San Mai, która pozwala połączyć stal wysokowęglową z częściami helikoptera.

W trzeciej rundzie czterech przedstawicieli marines ma za zadanie wykuć jeden z najbardziej wszechstronnych i kultowych noży bojowych w historii: KA-BAR.

W rundzie czwartej czterech oficerów marynarki wojennej musi wykuć wielofunkcyjny nóż nurkowy Naval Mark 3 z metalem pozyskanym z gigantycznego łańcucha kotwicy.

Który żołnierz zdobędzie chwałę dla swojego oddziału, zostanie mistrzem kowalskiej bitwy i odbierze największą nagrodę w historii programu „Wykute w ogniu”?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *