ME U21: Finał Niemcy – Hiszpania w TVP Sport

Do zakończenia mistrzostw Europy U21 pozostał tylko jeden mecz – finał Niemcy – Hiszpania na Stadio Friuli w Udine. Będzie to rewanż za poprzednie spotkanie o złoto, w którym dwa lata temu w Krakowie Niemcy wygrali 1:0. Transmisja w niedzielę 30 czerwca od godz. 19:15 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej.

 

 

Z przebiegu turnieju można ocenić, że w finale zagrają dwie najlepsze drużyny. Niemcy we Włoszech nie ponieśli jeszcze porażki. W grupie pokonali Danię i Serbię i zremisowali z Austrią, a w półfinale rozprawili się rewelacyjną Rumunią (4:2).

Z kolei Hiszpanie mieli nieudany początek, bo przegrali 1:3 z Włochami, a potem długo męczyli się z Belgią, którą pokonali 2:1 po golu Pablo Fornalsa w 89. minucie. To trafienie okazało się przełomowym momentem w wykonaniu piłkarzy Luisa de la Fuente. W ostatnim meczu grupowym szans z nimi nie mieli Polacy, a w czwartek o sile Hiszpanów przekonali się Francuzi (4:1).

Pomimo że to turniej młodzieżowy, to w obu zespołach grają już piłkarze wchodzący na najwyższy europejski poziom, by wspomnieć tylko najlepszego strzelca ME Lukę Waldchmidta czy rewelacyjną hiszpańską drugą linię, w której brylują Dani Ceballos, Fabian Ruiz i wspomniany już Fornals.

Finał ME U21: Niemcy – Hiszpania. Gdzie oglądać? Kto będzie komentował?

Anteny: TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna

Data: 30.06.2019 (niedziela)

Początek studia: 19:15

Początek meczu: 21:00

Komentatorzy: Dariusz Szpakowski, Marcin Żewłakow

Prowadzący studio: Mariusz Jankowski

Goście w studiu: Maciej Szczęsny, Sebastian Mila

Reporterzy: Marcin Wojtasik, Hubert Bugaj

One thought on “ME U21: Finał Niemcy – Hiszpania w TVP Sport

  • 30 czerwca 2019 o 15:03
    Permalink

    do redakcji !!! poczatek meczu o 20:45 !!!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *