MediaTVPZapowiedzi TV

TVP Kultura na „Imieninach Jana Kochanowskiego”

29 czerwca o godz. 17:00 TVP Kultura zaprasza na spotkanie z laureatem Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego – Rafałem Wojasińskim. Wydarzenie odbędzie się w ramach tegorocznego literackiego pikniku „Imienin Jana Kochanowskiego”. Rozmowa rozpocznie się o godz. 17:00 na Scenie Żółtej w Ogrodzie Krasińskich. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

 

To już ósma edycja „Imienin Jana Kochanowskiego”, corocznego wydarzenia organizowanego przez Bibliotekę Narodową. W ramach tej wyjątkowej imprezy TVP Kultura zaprasza na rozmowę z Rafałem Wojasińskim – tegorocznym laureatem dwóch ważnych wyróżnień: Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego.

W rozmowie poruszone zostaną tematy, dotyczące twórczości patrona sobotniej imprezy, współczesnej nowelistyce i polskiej dramaturgii, a także o nagrodzonym zbiorze opowiadań „Olanda” i sztukach Rafała Wojasińskiego.

Spotkanie poprowadzi dziennikarz, prozaik i satyryk Mariusz Cieślik, gospodarz poświęconego literaturze polskiej programu „Koło Pióra” emitowanego na antenie TVP Kultura.

Odcinki programu „Koło Pióra” widzowie mogą obejrzeć na platformie VOD: https://vod.tvp.pl/website/kolo-piora,41606430

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *