Internet & Gry - ReklamaPolsat

Mecz Rio Ave – Jagiellonia od 20:45 na Polsatsport.pl

Po ostatnim gwizdku spotkania Rio Ave – Jagiellonia Białystok ostatecznie dowiemy się, ile polskich drużyn zagra w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Po 90 minutach w Białymstoku bliżej awansu jest Jagiellonia, która u siebie wygrała 1:0. Relacja i wynik na żywo z meczu Rio Ave – Jagiellonia od 20:45 na Polsatsport.pl.

Jagiellonia i Rio Ave stoczyły przed tygodniem w Białymstoku dobre widowisko zakończone zwycięstwem gospodarzy 1:0. Decydujące trafienie zaliczył już w pierwszych minutach spotkania Mateusz Machaj, który przed sezonem zamienił Chrobrego Głogów na ekipę wicemistrza Polski. Pojedynek w ramach II rundy eliminacji toczony był w bardzo trudnych warunkach, bowiem na piętnaście minut przed meczem nad stolicą Podlasia przeszła wielka ulewa.

Mimo wielu kałuż, w których raz po raz zatrzymywała się piłka, goście z Portugalii starali się rozgrywać klasyczny atak pozycyjny, ale brakowało im szczęścia pod bramką białostoczan. Gospodarze dopiero w drugiej połowie próbowali się odgryzać rywalom, ale ostatecznie nie podwyższyli już prowadzenia. Wynik 1:0 uznany jednak został za dobrą zaliczkę przed rewanżem. W drugim starciu Portugalczycy zapewniają jednak, że chcą zaatakować Jagiellonię od pierwszego gwizdka i szybko odrobić straty.

Jagiellonia jest już w rytmie rozgrywek ligowych – rozegrała dwa mecze w Ekstraklasie, przegrywając z Lechią Gdańsk i triumfując w starciu z Arką Gdynia. Z kolei piłkarze Rio Ave FC dopiero niedawno rozpoczęli przygotowania do inauguracji sezonu. Ekipa z położonego koło Porto Vila do Conde przegrała w niedzielę mecz kontrolny z Vitorią Guimaraes aż 0:4, we wcześniejszych sparingach również nie zachwycając. Trzeba jednak przypomnieć, że w piątej ekipie minionego sezonu ligi portugalskiej zaszły latem duże zmiany personalne – pożegnano się z wieloma kluczowymi graczami, w tym ośmioma piłkarzami pierwszej jedenastki czy też szkoleniowcem Miguelem Cardoso, który objął stery w Nantes.

W rewanżu z Jagiellonią nowy trener portugalskiej ekipy Jose Gomes nie będzie mógł liczyć na kontuzjowanego skrzydłowego Nuno Santosa. W podstawowej jedenastce powinien jednak zagrać boczny obrońca Nadjack, który nie zagrał w Białymstoku z powodu kary za żółte kartki. Z kolei sytuacja zdrowotna w drużynie Ireneusza Mamrota jest dobra. Poza wracającym do pełni zdrowia Dejanem Lazareviciem wszyscy zawodnicy są gotowi do gry w Vila do Conde.

Piłkarze z Białegostoku będą w czwartkowy wieczór walczyli o przejście do historii polskiej piłki.

Jeszcze nigdy polskiej drużynie klubowej nie udało się pokonać w dwumeczu zespołu z Portugalii.

Relacja i wynik na żywo z meczu Rio Ave – Jagiellonia od 20:45 na Polsatsport.pl. Początek spotkania o 21:00