Mecz Szwecja-Polska oglądały miliony widzów

W środę, 23 czerwca według MOR* rekordowa liczba, ponad 14,6 mln widzów oglądało w TVP1 mecz Szwecja – Polska w momencie największej oglądalności. Średnia widownia transmisji wyniosła 11,8 mln osób. Z kolei transmisję łączoną w TVP Sport oglądało w piku aż 1,4 mln widzów. Również wielomilionową widownię 6,8 mln osób, odnotowały „Wiadomości”. Według NAM** Jedynka po raz kolejny zajęła pozycję lidera, uzyskując rekordowe dzienne udziały 23,4%, najwyższe od czerwca 2018 r.

 

Według NAM mecz Szwecja – Polska w 88. minucie oglądała rekordowa liczba widzów. Widownia na trzech antenach TVP1, TVP Sport i TVP 4K wyniosła w piku aż 10,4 mln osób i była najwyższa podczas mistrzostw. Udziały kształtowały się na poziomie 73,2%.

Średnia widownia meczu w TVP1 wyniosła 7,9 mln widzów (udziały 61,3%). Było to najliczniej oglądane spotkanie Euro w Jedynce. Także widownia transmisji meczu Polaków w TVP 4K była największa dla tego kanału i wyniosła 167 tys. osób, w piku ponad 200 tys. osób (średnie udziały 1,3%).

Drugim pod względem widowni meczem wczorajszych rozgrywek było spotkanie Portugalia – Francja, które obejrzało 1,9 mln widzów w TVP1 i TVP 4k (udziały 16%). W piku widownia na trzech antenach TVP1, TVP 4K i TVP Sport wyniosła 3,4 mln widzów.

W środę rekordową widownię odnotowały też „Wiadomości”. Serwis obejrzało 3,8 mln widzów przy udziałach 30,4%. Była to największa widownia serwisu od lutego 2021.

*MOR – Model Oglądalności Rzeczywistej
**NAM – Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *