Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSport w TV

Mecze Igi Świątek na kanale YouTube Canal+ Sport! (wideo)

Iga Świątek ma za sobą bardzo intensywne tygodnie. Numer jeden światowego rankingu najpierw wygrała turniej w Katarze, a następnie dotarła do półfinału WTA 1000 Dubai Duty Free Tennis Championships. Teraz rywalizacja najlepszych tenisistek świata przeniosła się do USA. Z tej okazji CANAL+ przygotował niespodziankę dla kibiców tenisa. Pierwsze spotkanie Igi Świątek podczas turnieju w Indian Wells będzie transmitowane na kanale YouTube CANAL+ SPORT.

Iga Świątek prezentuje bardzo dobrą formę, którą kibice mogli obserwować na sportowych antenach CANAL+ i w serwisie streamingowym CANAL+ online. Polska tenisistka zagrała w lutym w dwóch turniejach. Podczas WTA 1000 Qatar TotalEnergies Open 2024 numer jeden światowego rankingu nie dała szans rywalkom i bez straty seta odniosła zwycięstwo w katarskim czempionacie. Iga po raz trzeci z rzędu wygrała ten turniej i została pierwszą tenisistką w historii, która tego dokonała. Następnie raszynianka walczyła o triumf podczas turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie musiała niespodziewanie uznać wyższość Anny Kalinskiej i rywalizację zakończyła na półfinale.

Po kilkudniowej przerwie Iga Świątek wraca do gry i weźmie udział w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Iga Świątek w pierwszej rundzie, ze względu na miejsce w rankingu, otrzymała wolny los. Polka rywalizację rozpocznie od 1/32 finału, a jej przeciwniczką będzie zwyciężczyni pojedynku Danielle Collins – Erika Andriejewa. Mecz został przerwany z uwagi na ulewę przy stanie 7:6 (3), 6:5 dla Amerykanki. Organizatorzy poinformowali, że pojedynek zostanie dokończony nie przed 21.30 w czwartek polskiego czasu.

Wszystko wskazuje na to, że Świątek pierwszy raz na korcie pojawi się w piątek. Organizatorzy nie podali jeszcze szczegółowego planu gier. Natomiast pewne jest to, że premierowy mecz najlepszej tenisistki świata podczas tegorocznego turnieju w Indian Wells będą mogli obejrzeć wszyscy kibice, niezależnie od tego, czy posiadają dostęp do CANAL+. Mecz transmitowany będzie na otwartym kanale YouTube CANAL+ SPORT!

Przypominamy też, że transmisje ponad 50 turniejów w sezonie w ramach cyklu WTA TOUR do 2026 roku dostępne są w CANAL+, jak również za pośrednictwem serwisu streamingowego CANAL+ online. Jest to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują wygodnego dostępu do rozgrywek sportowych na żywo oraz bogatej oferty seriali, filmów i dokumentów na żądanie.