Mecze Legii Warszawa w 4. rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy w TVP

Legia Warszawa jest o krok od fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, a my idziemy razem z nią! W Telewizji Polskiej będziemy transmitować mecze Wojskowych z FC Midtjylland w czwartej, ostatniej rundzie eliminacji. Pokażemy nie tylko domowe spotkanie wicemistrzów Polski, ale także wyjazdowe.

Legia Warszawa jest ostatnim polskim klubem, który walczy jeszcze o fazę grupową Ligi Konferencji Europy. Z rozgrywek odpadły Pogoń Szczecin i Lech Poznań. Wojskowi rozpoczęli zmagania od drugiej rundy eliminacji, w której zmierzyli się z Ordabasami Szymkent. W Kazachstanie, dzięki skutecznej pogoni, padł remis 2:2, a w rewanżu piłkarze ze stolicy zwyciężyli 3:2.

W kolejnej fazie trafili na trudniejszego przeciwnika, Austrię Wiedeń, ale nadal to wicemistrzowie Polski byli uznawani za faworytów rywalizacji. Wbrew temu, rywal okazał się bardziej wymagający niż się wydawało i to goście niespodziewanie wyszli w Warszawie na dwubramkowe prowadzenie po trafieniach Muharema Huskovicia. Gola kontaktowego w 87. minucie strzelił Ernest Muci, a wynik nie uległ już zmianie.

W rewanżu piłkarze Kosty Runjaica grali dużo lepiej i prowadzili już w Wiedniu trzema bramkami. Później jednak zaczął się “rollercoaster”, bo przeciwnicy zdołali zdobyć dwie bramki. Na szczęście, szybko odpowiedział Maciej Rosołek na 4:2. Gospodarze niespodziewanie trafili w 97. minucie do bramki Kacpra Tobiasza i wydawało się, że dojdzie do dogrywki. Jednak w 100. minucie Muci dokonał niemal niemożliwego i zapewnił Legii awans.

Tym samym drużyna ze stolicy Polski jest o krok od fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. W decydującej, czwartej rundzie eliminacji rywalem legionistów będzie FC Midtjylland. Duński zespół, po porażce 0:1 z Omonią, pokonał w rewanżu cypryjską drużynę aż 5:1. Co ciekawe, będzie to druga drużyna z kraju północy, która zagra z polskim klubem w europejskich pucharach. Raków w walce o Ligę Mistrzów zmierzy się z FC Kopengaha.

Obie ekipy walczyły ze sobą już w fazie grupowej Ligi Europy 2015/16. Na swoim stadionach wygrywały po 1:0, ale to jednak Midtjylland zajęło wyższe miejsce w tabeli. Ich mecz będzie kolejną ważną rywalizacją dla krajowego futbolu. Legia może pójść w ślady Lecha i – jako drugi polski klub – awansować do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

Kiedy mecze? Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Danii, na MCH Arena, w czwartek 24 sierpnia o godz. 20:00. Rewanż – tydzień później, 31 sierpnia, o godz. 21:00 przy Łazienkowskiej. Transmisja obu spotkań będzie dostępna w Telewizji Polskiej! Losowanie grup LKE odbędzie się 1 września.