Dwa MediaTory 2017 dla dziennikarzy RMF FM

2 grudnia, w Auditorium Maximum UJ w Krakowie, odbyła się gala rozdania MediaTorów. Zwycięzcą w kategorii TORpeda został dziennikarz RMF FM Grzegorz Kwolek. Z kolei Roberta Mazurka wyróżniono w kategorii NawigaTOR.
 
W kategorii TORpeda za „udowadnianie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać” nagrodę otrzymał dziennikarz RMF FM Grzegorz Kwolek. Wyróżniono go za to, że jako pierwszy podał informacje o powodach zerwania negocjacji w sprawie zakupu śmigłowców Caracal.
Jestem bardzo szczęśliwy. Chodzi o to, żeby podawać informacje jak najszybciej, a z drugiej strony o to, żeby się nie pomylić. Cieszę się, że zostało to docenione – mówił nasz redakcyjny kolega. Czuję się wyróżniony. To niezwykła nagroda – podkreślał.
W kategorii NawigaTOR nagrodzono Roberta Mazurka – gospodarza Porannej rozmowy w RMF FM. Został on doceniony za „pełne celnych pytań rozmowy i dociekliwy styl”. Nagrodę w jego imieniu odebrał Grzegorz Kwolek. Roberta niestety nie mogło być tutaj z nami. Prosił mnie, żebym powiedział coś złośliwego o nim – Robert taki jest, jest złośliwy, jest niestandardowy, dociekliwy, ma swój styl. Przyznam szczerze, że na początku, jak do nas przyszedł, zastanawiałem się, czy jest człowiekiem radia, czy jest człowiekiem naszego radia. Zdecydowanie jest. Dobrze, że mamy takiego Roberta Mazurka wśród dziennikarzy radiowych – mówił ze sceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *