“Miasta szpiegów” – nowy cykl redakcyjny “Gazety Wyborczej”

Londyn, Bruksela, Wiedeń, Praga - to nie tylko atrakcyjnie turystyczne miasta, ale też ważne punkty na szpiegowskiej mapie Europy. Na ich przykładzie w specjalnym cyklu redakcyjnym "Miasta szpiegów" "Gazeta Wyborcza" pokaże metody pracy rosyjskiego wywiadu i obiekty jego zainteresowania. Pierwsza odsłona cyklu ukaże się na łamach "Gazety Wyborczej" i na Wyborcza.pl już w poniedziałek, 4 czerwca br.

 

 

Przez 5 dni - do 8 czerwca br. "Gazeta Wyborcza" będzie publikować specjalne materiały przygotowane przez zespół działu zagranicznego w ramach cyklu redakcyjnego "Miasta szpiegów". Opisuje on działania służb specjalnych Rosji, które przypomniały Europejczykom o swoim istnieniu, trując Sergieja Skripala w Salisbury nowiczokiem, zabójczą substancją paraliżująco-drgawkową „made in USSR”. Działania te pokazały też, że europejskie miasta to teren, na którym agenci mogą bez przeszkód operować, a gdy trzeba, popełniać i zbrodnie.

Dlaczego w Londynie oligarchowie, którzy uciekli przed Putinem, ginęli jeden po drugim w niewyjaśnionych okolicznościach? Czemu Bruksela przyciąga rosyjski wywiad, a Wiedeń ma reputację bezpiecznej przystani dla agentów? Jak to możliwe, że w rosyjskiej ambasadzie w Pradze pracuje aż 120 dyplomatów? - o tym wszystkim będzie można przeczytać w "Gazecie Wyborczej" i na Wyborcza.pl.
Zwieńczeniem cyklu będzie rozmowa redakcji z ekspertem o stanie rosyjskich służb specjalnych.

Nowy cykl redakcyjny "Gazety Wyborczej" pt. "Miasta szpiegów" wspiera autopromocja na łamach dziennika, na jego profilach społecznościowych i na Wyborcza.pl oraz w Radiu TOK FM.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.