„Miasta szpiegów” – nowy cykl redakcyjny „Gazety Wyborczej”

Londyn, Bruksela, Wiedeń, Praga – to nie tylko atrakcyjnie turystyczne miasta, ale też ważne punkty na szpiegowskiej mapie Europy. Na ich przykładzie w specjalnym cyklu redakcyjnym „Miasta szpiegów” „Gazeta Wyborcza” pokaże metody pracy rosyjskiego wywiadu i obiekty jego zainteresowania. Pierwsza odsłona cyklu ukaże się na łamach „Gazety Wyborczej” i na Wyborcza.pl już w poniedziałek, 4 czerwca br.

 

 

Przez 5 dni – do 8 czerwca br. „Gazeta Wyborcza” będzie publikować specjalne materiały przygotowane przez zespół działu zagranicznego w ramach cyklu redakcyjnego „Miasta szpiegów”. Opisuje on działania służb specjalnych Rosji, które przypomniały Europejczykom o swoim istnieniu, trując Sergieja Skripala w Salisbury nowiczokiem, zabójczą substancją paraliżująco-drgawkową „made in USSR”. Działania te pokazały też, że europejskie miasta to teren, na którym agenci mogą bez przeszkód operować, a gdy trzeba, popełniać i zbrodnie.

Dlaczego w Londynie oligarchowie, którzy uciekli przed Putinem, ginęli jeden po drugim w niewyjaśnionych okolicznościach? Czemu Bruksela przyciąga rosyjski wywiad, a Wiedeń ma reputację bezpiecznej przystani dla agentów? Jak to możliwe, że w rosyjskiej ambasadzie w Pradze pracuje aż 120 dyplomatów? – o tym wszystkim będzie można przeczytać w „Gazecie Wyborczej” i na Wyborcza.pl.
Zwieńczeniem cyklu będzie rozmowa redakcji z ekspertem o stanie rosyjskich służb specjalnych.

Nowy cykl redakcyjny „Gazety Wyborczej” pt. „Miasta szpiegów” wspiera autopromocja na łamach dziennika, na jego profilach społecznościowych i na Wyborcza.pl oraz w Radiu TOK FM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *