MediaZapowiedzi TV

Michał Szpak jako Freddie Mercury – muzyczny flash mob FilmBox Premium HD (wideo)

Michał Szpak wziął udział w poruszającym serca wydarzeniu – muzycznym flash mobie, który odbył się dziś w Krakowie z okazji 75. rocznicy urodzin Freddiego Mercury’ego. O godzinie 11:00, tuż po hejnale mariackim, wokalista oddał hołd legendarnemu artyście i wykonał utwory zespołu Queen, porywając do śpiewu zgromadzonych na rynku przechodniów. Akcja została zorganizowana przez kanał filmowy FilmBox Premium HD, który w tym wyjątkowym dniu pragnie ożywić pamięć o niezwykłym artyście. O godzinie 21:00 stacja pokaże oscarowy film „Bohemian Rhapsody”.

Nikt, kto tego dnia przyszedł na Krakowski Rynek, nie spodziewał się takiego rozwoju wydarzeń. W niedzielę, 5 września, tuż po wybrzmieniu hejnału mariackiego, po Rynku poniósł się śpiew Michała Szpaka. Artysta, z okazji przypadających na ten dzień urodzin Freddiego Mercury’ego, wykonał legendarne dziś „Ay-oh” z tarasu Sukiennic. Na jego wezwanie odpowiedział dźwięk trąbki, dochodzący od strony Wieży Mariackiej. Po chwili dołączyły setki głosów osób zebranych na rynku oraz orkiestra zespołu Queen Symfonicznie.

Artyści, wyłaniając się kolejno z tłumu, wykonali na Krakowskim Rynku najbardziej kultowe utwory Freddiego Mercury’ego. Zebrani klaskali do rytmu „We will rock you” i wtórowali przy wykonaniu „Bohemian Rhapsody”. Wszystko po to, by w dniu, w którym lider zespołu Queen obchodziłby 75. urodziny, oddać mu hołd i podziękować za odwagę do swobodnego wyrażania siebie, jaką tchnął w muzyków kolejnych pokoleń.

 

 

„Freddie Mercury to nie tylko muzyczna ikona. To człowiek, który z niespotykaną odwagą przetarł dla nas pewnego rodzaju szlak. Jego występy i cała twórczość do dziś dodają mi otuchy, tej scenicznej, muzycznej i życiowej. Odnoszę wrażenie, że wiadomość od Freddiego
o tym, że naprawdę możemy być kimkolwiek chcemy, jest niezwykle istotna, zwłaszcza teraz.
I za to, przy okazji rocznicy jego urodzin, chcemy mu podziękować.”
mówi Michał Szpak

Za połączeniem muzycznych legend, tej lokalnej i światowej, w formie flash moba zorganizowanego na cześć Freddiego Mercury’ego, stoi kanał FilmBox Premium HD, który dziś o 21:00 zaprasza widzów na premierę filmu „Bohemian Rhapsody”. Oscarowa produkcja opowiada historię wokalisty, który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów na całym świecie. W filmie zobaczymy kompletną opowieść o zespole, od niełatwych początków kapeli, przez eksperymenty nad debiutancką płytą, trasy koncertowe, aż po triumfalny powrót Queen na Live Aid w 1985 roku, na którym zrodziło się legendarne „Ay-oh”.

Oglądaj „Bohemian Rhapsody” z okazji rocznicy urodzin Freddiego Mercury’ego – 5 września o godz. 21:00 w FilmBox Premium HD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *