Technologia - Promocje

Microsoft Arc Mouse i Surface Arc Mouse już na polskim rynku (wideo)

Czarna mysz Microsoft Arc Mouse oraz jasnoszara Surface Arc Mouse, to nowa generacja niezwykłej serii myszy Microsoft Arc, która trafiła właśnie do sprzedaży w Polsce. Podobnie jak poprzednie modele, Arc Mouse i Surface Arc Mouse zachowały absolutnie minimalistyczny design, a także charakterystyczną dla tej linii konstrukcję dwóch ustawień myszy, którą można wygiąć w łuk lub spłaszczyć. Polskiej premierze myszy towarzyszy film video, którego narratorem jest Krystyna Czubówna.
 

 

Obie myszy zostały pozbawione fizycznego podziału na przyciski lewy i prawy, a także przycisku scroll. Zamiast nich zastosowano jedną, gładką powierzchnię dotykową, która rozpoznaje działania użytkownika, np. poziome i pionowe przewijanie witryn internetowych.

Celem takiego zabiegu jest wyeksponowanie unikatowej, smukłej i wyrafinowanej konstrukcji myszy. Od panelu dotykowego aż po swą tylną część, myszy Microsoft Arc Mouse oraz Surface Arc Mouse są miłe i miękkie w dotyku. Staranność wykonania widać w nich na każdym kroku.

Po rozłożeniu Microsoft Arc Mouse i Surface Arc Mouse przyjmują formę lekko wygiętego łuku, który zapewni użytkownikom komfortową i ergonomiczną pracę przez cały dzień. Dzięki składanej konstrukcji wystarczy wygiąć mysz, aby rozpocząć pracę. Oba urządzenia wyłączą się automatycznie w momencie ich spłaszczenia.

Microsoft Arc Mouse i Surface Arc Mouse to myszy zaprojektowane z myślą o pracy mobilnej. Są niezwykle lekkie – ważą raptem 82,5 grama – i poręczne, dzięki czemu z powodzeniem można z nich korzystać praktycznie wszędzie i na prawie każdej powierzchni. Z łatwością mieści się w kieszeni czy torebce.

Myszy mają 13 cm długości i 5,5 cm szerokości. Od powierzchni biurka do najwyżej sięgającego punktu w konstrukcji mierzą 1,4 cm wysokości. Mysz działa w bezprzewodowym standardzie bluetooth (2.4 GHz) i pozwala na obsługę urządzenia maksymalnie do 10 metrów od nadajnika w terenie otwartym i do 5 metrów w środowisku biurowym. Zasilają ją dwie baterie typu AAA, które wystarczają na około pół roku pracy.

Microsoft Arc Mouse oraz Surface Arc Mouse to urządzenia ultra precyzyjne. Działają w standardzie bluetooth 4.0/4.1 i współpracują z każdym komputerem obsługującym system Windows 10 oraz jego poprzednimi wersjami do Windows Vista. Są także kompatybilne z systemami operacyjnymi Mac OS X v10.7-10.9 a także Android od wersji 3.2 wzwyż.

W Polsce myszy dostępne są w dwóch kolorach: czarnym, dedykowanym urządzeniom z Windows 10 oraz jasnoszarym, który estetyką nawiązuje do urządzeń z linii Surface.
Arc Mouse i Surface Arc Mouse można już kupić w Sklepie Microsoft oraz w sklepach partnerskich (np. Komputronik, X-Kom, Media Markt, Saturn).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *