Technologia - Promocje

Microsoft przejmuje spółkę ZeniMax Media oraz jej studio Bethesda Softworks za 7.5 mld USD

Microsoft ogłosił plany akwizycji ZeniMax Media, spółki matki twórcy i wydawcy gier Bethesda Softworks. Ta ostatnia firma to jeden z największych deweloperów gier na świecie. W ramach umowy Microsoft przejmie ZeniMax Media za kwotę 7.5 mld USD.

 

  • Bethesda wnosi do rodziny Xbox imponujące portfolio gier oraz rozwiązania technologiczne. Projekty tego studia niejednokrotnie zyskały uznanie krytyków oraz status bestsellerów m.in. The Elder Scrolls Fallout.

  • Fenomen kulturowy jaki powstał wokół gamingu sprawił, że jest on największą i najszybciej rosnącą formą rozrywki na świecie – według szacunków sektor ten osiągnie przychody przeszło 200 mld USD w 2021 r.

  • Jego motorem napędowym są gry oraz usługi cloud-gamingowe, jak Xbox Game Pass, który obecnie przekroczył liczbę 15 mln subskrybentów.

 

  • Dzięki transakcji Microsoft zwiększy liczbę posiadanych studiów kreatywnych z 15 na 23. Tym samym kultowe serie stworzone przez Bethesdę trafią na Xbox Game Pass. Ponadto, nadchodzące tytuły ze studia trafią do usługi subskrybenckiej Microsoftu w dniu premiery ich wersji na Xbox czy PC.

  • Dzięki poczynionym inwestycjom w content, społeczność oraz chmurę obliczeniową, strategia gamingowa Microsoft wyróżnia spółkę na tle konkurencji, oferując użytkownikom możliwość gry w dowolne tytuły, z kimkolwiek i kiedykolwiek chcą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *