Radio

Trzy zagadkowe śmierci. Nowe Śledztwo Pisma na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM

W kwietniu 2019 r. ginie Nicola. Miesiąc później Julia. A w grudniu Kamila. Nieszczęśliwe wypadki, czy może morderstwa? Co łączyło trzy nastolatki mieszkające w okolicach Jeleniej Góry? Jedno liceum, jeden rok i trzy zagadkowe śmierci. W piątek, 2 października 2020 r. rusza drugi sezon Śledztwa Pisma. Przedpremierowo serialu będzie można posłuchać na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM, a także m.in. na stronie miesięcznika “Pismo”. Już drugi raz TOK FM jest partnerem dystrybucyjnym projektu.

 

Śledztwo Pisma to wyjątkowy 6-odcinkowy reporterski serial podcastowy. Nowy sezon to nie tylko historia kryminalna – to także portret niezwykłych dziewczyn, które próbowały odnaleźć się w trudnych sytuacjach życiowych.

– To opowieść o młodych ludziach z małych miejscowości, z miasteczek i wsi. O wyzwaniach, przed którymi stają: o braku perspektyw i wykluczeniu, o alkoholu i narkotykach, o przemocy fizycznej i seksualnej. I o instytucjach, które zostały powołane, by im pomagać, a które zawodzą. O kulejącym systemie edukacji, wsparcia socjalnego i opieki zdrowotnej, bezradnym wobec narastających przypadków depresji, problemów psychicznych i samobójstw wśród nastolatkówwyjaśnia Barbara Sowa, dziennikarka, autorka drugiego sezonu Śledztwa Pisma, która przez kilka miesięcy odtwarzała losy dziewczyn, rozmawiając z ich rodzinami, przyjaciółmi i przedstawicielami instytucji publicznych.

Serial składa się z 6 odcinków – każdy z nich będzie udostępniany premierowo co tydzień, począwszy od 2 października 2020 r. Serial dostępny będzie bezpłatnie na stronie sledztwopisma.pl i w kanałach Śledztwa Pisma oraz na platformach audio wideo. Prenumeratorzy TOK FM Premium będą mogli słuchać każdego odcinka na tydzień przed ich oficjalną premierą, począwszy od 25 września br.

– W TOK FM stawiamy na audio tworzone przez dziennikarzy, bo nic tak nie rozbudza wyobraźni, jak słuchanie pasjonujących opowieści. Jako jedni z pierwszych uwierzyliśmy w ubiegłym roku w serial Śledztwo Pisma i już cieszymy się razem z naszymi słuchaczami na drugi sezonmówi Piotr Zorć, zastępca redaktor naczelnej Radia TOK FM.

Śledztwo Pisma to pierwszy polski reporterski serial podcastowy. Odcinki pierwszego sezonu – autorstwa Mirosława Wlekłego – miały premierę 18 października 2019 r. i zostały odsłuchane niemal 600 tysięcy razy przez ponad 150 tysięcy słuchaczy. Śledztwo było nominowane do szeregu nagród, w tym Grand Press Digital 2019.

Drugi sezon Śledztwa Pisma wyprodukowała Fundacja Pismo, wydawca miesięcznika “Pismo. Magazyn Opinii”. Autorką jest Barbara Sowa. Producentem serialu jest Piotr Nesterowicz.

Radio TOK FM – Pierwsze Radio Informacyjne jest opiniotwórczym radiem „mówionym”, w którym słowo stanowi około 90% programu antenowego. Stacja intensywnie rozwija swoją ofertę premium, a liczba wykupionych dostępów Premium TOK FM dynamicznie rośnie – obecnie wynosi ponad 24 tys.

Podcastowa oferta Radia TOK FM to cyfrowa biblioteka ponad 200 audycji i cykli tematycznych o różnorodnej tematyce – m.in. politycznej, ekonomicznej, społecznej, naukowej i poradnikowej – zawierająca ponad 75 tys. podcastów. Są wśród nich bieżące audycje z anteny Radia TOK FM, podcasty dostępne wyłącznie w internecie, a także cykle archiwalne o ponadczasowej wartości i podcasty partnerów.

tokfm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *