„Miesiąc megahitów” w sierpniu na kanale AMC

Sierpień na kanale AMC to „Miesiąc megahitów” – każdy wieczór będzie pełen znanych i lubianych filmów, w których nie zabraknie akcji. W ramach cyklu widzowie będą mogli obejrzeć takie produkcje jak: „Hulk” w reżyserii Anga Lee, kultowy obraz „Pamięć absolutna” z Arnoldem Schwarzeneggerem czy „Bękarty wojny”, uważane za jeden z najlepszych filmów Quentina Tarantino, z Bradem Pittem, Diane Kruger i Christophem Waltzem w rolach głównych.

 

AIR AMERICA

(1990)
sobota, 1 sierpnia o 22:00

W trakcie wojny w Wietnamie, młody pilot zostaje nieświadomie zwerbowany do skorumpowanej lotniczej organizacji prowadzonej w Laosie przez CIA.

Tytuł: Air America (Air America)

Reżyser: Roger Spottiswoode

Występują: Mel Gibson, Robert Downey Jr.

NAGI INSTYNKT

(1992)

wtorek, 4 sierpnia o 22:00

Nick Curran, detektyw z San Francisco, prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa przebrzmiałej gwiazdy rocka. W jego trakcie trafia na niepokojące tropy: zakrwawiony szpikulec do lodu, biały jedwabny szalik przywiązany do łóżka i dowody na to, że był to całkiem romantyczny wieczór. Gdy Nick zagłębia się w sprawę, wplątuje się w śmiertelnie niebezpieczny romans z trzema intrygującymi kobietami, a każda z nich ma zaskakujący motyw do popełnienia tej zbrodni.

Tytuł: Nagi Instynkt (Basic Instinct)

Reżyser: Paul Verhoeven

Występują: Michael Douglas, Sharon Stone, George Dzundza, Jeanne Tripplehorn

HULK

(2003)
środa, 5 sierpnia o 19:20

Klasyczny bohater komiksów Marvela ożywa w epickim obrazie w reżyserii Anga Lee. Kiedy naukowiec Bruce Banner przemienia się w gigantyczną, niezwykle silną istotę, musi walczyć z siłami zła, jednocześnie zwalczając zło kryjące się w nim.

Tytuł: Hulk (The Hulk)

Reżyser: Ang Lee

Występują: Eric Bana, Jennifer Connelly, Sam Elliott, Nick Nolte

PAMIĘĆ ABSOLUTNA

(1990)
wtorek, 11 sierpnia o 22:00

Douglasa Quaida nawiedza powracający sen o podróży na Marsa. Mając nadzieję, że dowie się o nim czegoś więcej wykupuje wakacje w firmie Rekall Inc. zajmującej się wszczepianiem wspomnień. Podczas zabiegu implementacji coś idzie nie tak. Quaid nagle przypomina sobie, że był tajnym agentem walczącym ze złym administratorem Marsa, Cohaagenem. Czy te doświadczenia są prawdziwe… czy może są tylko zaimplantowanymi fantazjami?

Tytuł: Pamięć absolutna (Total Recall)

Reżyser: Paul Verhoeven

Występują: Arnold Schwarzenegger, Rachel Ticotin, Sharon Stone, Ronny Cox

TUNEL

(1996)
poniedziałek, 17 sierpnia o 22:35

Sylvester Stallone wciela się w postać skompromitowanego byłego pracownika służb ratowniczych, który dostał szansę na odkupienie, gdy tunel w Nowym Jorku zaczyna się zapadać. Musi znaleźć drogę do środka i uratować uwięzionych podróżnych zanim skończy się im powietrze.

Tytuł: Tunel (Daylight)

Reżyser: Rob Cohen

Występują: Sylvester Stallone, Amy Brenneman, Viggo Mortensen, Dan Hedaya, Stan Shaw, Jay

BĘKARTY WOJNY

(2009)
piątek, 21 sierpnia o 22:00

W pierwszym roku okupacji niemieckiej we Francji, Shosanna Dreyfus (Melanie Laurent) jest świadkiem egzekucji swojej rodziny, której dokonuje nazistowski pułkownik Hans Landa (Christoph Waltz). Shosanna ledwo uchodzi z życiem i ucieka do Paryża, gdzie, jako właścicielka i operatorka kina, przyjmuje nową tożsamość.

W innej części Europy porucznik Aldo Raine (Brad Pitt) organizuje grupę żydowsko-amerykańskich żołnierzy, których zadaniem jest dokonywanie szybkich i szokujących akcji odwetowych na nazistach. Do oddziału Raine’a, znanego jako „Bękarty”, dołącza niemiecka aktorka i tajna agentka Bridget von Hammersmark (Diane Kruger), z misją obalenia przywódców Trzeciej Rzeszy.

Losy bohaterów łączą się pod kinowym afiszem, gdzie Shosanna planuje dokonanie własnej zemsty…

Tytuł: Bękarty wojny (Inglourious Basterds)

Reżyser: Quentin Tarantino

Występują: Brad Pitt, Diane Kruger, Eli Roth, Mélanie Laurent, Christoph Waltz, Michael Fassbender

PITCH BLACK

(2000)

piątek, 28 sierpnia o 22:00

Kosmiczny statek pasażerski rozbija się na pustynnej planecie. Garstka ocalałych, wśród których znajduje się zbiegły skazaniec, Riddick (Vin Diesel), zostaje uwięziona na jałowym pustkowiu z trzema palącymi słońcami na niebie.

W poszukiwaniu schronienia i wody, rozbitkowie łączą siły i odkrywają, że noc przynosi ze sobą roje gigantycznych, mięsożernych potworów, które odstraszyć może jedynie światło. Jeśli chcą wyjść z tego z życiem, Riddick i pasażerowie muszą sobie wzajemnie zaufać.

Tytuł: Pitch Black

Reżyser: David Twohy

Występują: Radha Mitchell, Cole Hauser, Vin Diesel, Keith David

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *