Miesiąc reżyserek – cykl filmowy we wrześniu na SundanceTV

W każdą wrześniową środę o godz. 22:00, kanał SundanceTV zaprasza na cykl filmowy „Miesiąc reżyserek”, w ramach którego zobaczymy pięć wyjątkowych filmów stworzonych przez utalentowane i nagradzane kobiety-reżyserki.

 

W ramach cyklu zostanie wyemitowany między innymi film „Ugryź mnie” w reżyserii Miny Djukic, która zabierze widzów w podróż po serbskich bezdrożach śladami dwójki ludzi. Dla bohaterów wędrówka będzie próbą odpowiedzenia sobie na pytanie czy przyjaźń z dzieciństwa wystarczy, by odbudować poczucie bliskości. Kanał zaprasza widzów także na dokument „Cool It” poruszający niezwykle ważną kwestię katastrofy klimatycznej będący dziełem laureatki wielu nagród Ondi Timoner. Reżyserka towarzyszy Bjornowi Lomborgowi, kontrowersyjnemu autorowi książki „The Skeptical Environmentalist”, szukając odpowiedzi na pytanie, jak globalne ocieplenie wpływa na świat, w którym żyjemy. Ponadto wyemitowany zostanie film „Good Favour”, za który autorka Rebecca Daly otrzymała nagrodę dla Najlepszego Reżysera przyznawaną przez Dublin Film Critic’s Circle. Obraz skupia się na tajemnicy związanej z głównym bohaterem. Nastolatek po przejściach pojawia się znikąd w chrześcijańskiej wiosce, gdzie spotyka się z pomocą i troską. Jednak gdy zapobiega potencjalnej tragedii, społeczność postanawia wystawić go na próbę.

Na cykl pięciu wyjątkowych i autorskich filmów w ramach cyklu „Miesiąc reżyserek” zapraszamy w każdą wrześniową środę o 22:00.

Ugryź mnie!
(2014)
2 września o 22:00

Leni i Lazar w dzieciństwie byli najlepszymi przyjaciółmi. Kiedy Lazar wraca z odległych podróży na pogrzeb swojego ojca, Leni czuje, że przez lata rozłąki stali się sobie obcy. Pragnąc na nowo nawiązać więź ze swoją bratnią duszą, postanawia uciec od zgiełku dorosłego życia i zabrać Lazara w spontaniczną podróż po pięknej, skąpanej w słońcu krainie. Gdy rozkoszują się beztroską, Leni musi zdecydować, czy ich wspólna miłość do kłopotów wystarczy, aby zbudować na niej szczęśliwe życie.

Tytuł: Ugryź mnie! (The Disobedient)
Reżyseria: Mina Djukic
Występują: Hana Selimovic, Mladen Sovilj

Cool It
(2010)
9 września o 22:00

Katastrofa klimatyczna? Koniec cywilizacji, jaką znamy?
Film oparty jest na książce o tym samym tytule oraz wykładach Bjørna Lomborga, kontrowersyjnego autora książki „The Skeptical Environmentalist”. Wielokrotnie nagradzana reżyserka Ondi Timoner podróżuje po świecie z Lomborgiem, badając fakty i naukę stojące za globalnym ociepleniem i jego wpływem.

Lomborg jest założycielem i dyrektorem Copenhagen Consensus Center, poważanego na całym świecie think tanku skupiającego światowych ekonomistów, którzy bazując na analizie kosztów i korzyści dostępnych rozwiązań, koncentrują się na największych problemach naszego globu, takich jak malaria, brak wody pitnej czy HIV/AIDS. Napotykając liczne i spolaryzowane opinie w debacie na temat globalnego ocieplenia, film podąża za Lomborgiem w jego poszukiwaniu najmądrzejszych rozwiązań do walki ze zmianą klimatu, zanieczyszczeniem środowiska i innych globalnych problemów.

Tytuł: Cool It
Reżyseria: Ondi Timoner
Występują: Bjørn Lomborg

Cała ta panika
(2016)
16 września o 22:00

Niezwykłe spojrzenie na dorastanie. Małżeński tandem filmowy – Jenny Gage i Tom Betterton – pokazuje siostry Ginger i Dusty oraz grupę ich przyjaciółek na przestrzeni trzech lat, gdy przemieniają się z nastolatek w młode kobiety na tle nowojorskiego Brooklynu. W swojej podróży przez najbardziej zagmatwany, bolesny, a jednocześnie ekscytujący okres życia, dziewczyny są niesamowicie elokwentne i szczere. Obraz stanowi niezwykłe i intymne spojrzenie na dorastanie w dzisiejszych czasach.

Tytuł: Cała ta panika (All This Panic)
Reżyseria: Jenny Gage i Tom Betterton
Występują: Dusty Rose Ryan, Delia Cunningham, Lena M., Ginger Leigh Ryan

Good Favour
(2017)
23 września o 22:00

Osadzona w głębi lasów Europy Środkowej pobożna wspólnota chrześcijańska przeżywa kryzys wiary po serii niepokojących wydarzeń i druzgocącej straty. Kiedy do społeczności przychodzi młody mężczyzna naznaczony śladami traumy, jej członkowie przyjmują go z otwartymi ramionami i pomagają powrócić do zdrowia. Mężczyzna stopniowo zostaje wdrożony w życie rolnicze i reżim biblijny, ale miejsce jego pochodzenia nadal pozostaje zagadką. Po tym, jak jego działania zapobiegają potencjalnej tragedii, społeczność wystawia go na próbę w desperackim poszukiwaniu odpowiedzi.

Tytuł: Good Favour
Reżyseria: Rebecca Daly
Występują: Vincent Romeo, Lars Brygmann, Clara Rugaard, Alexandre Willaume

Arkadia
(2016)
30 września o 22:00

Ojciec Grety przeprowadza całą rodzinę na drugi kraniec kraju, obiecując im kalifornijski raj i pakując połowę gospodarstwa domowego do wysłużonego kombi. Brakuje im tylko mamy.

Tytuł: Arkadia (Arcadia)
Reżyseria: Olivia Silver
Występują: John Hawkes, Ryan Simpkins, Ty Simpkins, Kendall Toole

Cykl filmowy Miesiąc reżyserek

• UGRYŹ MNIE! 02.09.2020 22:00
• COOL IT 09.09.2020 22:00
• CAŁA TA PANIKA 16.09.2020 22:00
• GOOD FAVOUR 23.09.2020 22:00
• ARKADIA 30.09.2020 22:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *