Mikołajki z TVP ABC

Z okazji mikołajek TVP ABC przygotowała dla małych widzów wiele atrakcji. Antena 6 grudnia zaprasza dzieci na super konkurs z super nagrodami! Do wygrania edukacyjne gry planszowe, układanki, książki i popularne przytulanki – pluszaki literki z alfabetu TVP ABC. W mikołajki najmłodsi zobaczą też nowe odcinki 4. serii serialu „Rodzina Treflików”. Trzynaście premierowych epizodów będzie można oglądać w porze Wieczorynki o godz. 19.35, powtórki o godz. 8.30 i 13.10.

 

Mikołajkowa zabawa rozpocznie się o g. 9.00 i potrwa do 18.00. W tym czasie, co godzinę, na stronie internetowej abc.tvp.plbędą ukazywać się pytania. Ostatnia zagadka zostanie ogłoszona punkt 18.00. Co godzinę do wygrania będzie 10 nagród. W sumie nagrody otrzyma 100 dzieci.

Z myślą o najmłodszych widzach, na mikołajki, 6 grudnia o godz. 19.35 dziecięcy kanał TVP przygotował premierę odcinka nowej, 4. serii serialu „Rodzina Treflików”W czwartym sezonie nie zabraknie nowych przygód, malowniczych miejsc i nowych postaci. Każdy odcinek nauczy młodych widzów ponadczasowych wartości takich jak, odwaga, radość z dzielenia się, poznawania nowych rzeczy i czynienia dobrych uczynków.

Ambasadorką serialu została Joanna Jabłczyńska, popularna aktorka, która udziela głosu serialowej Treflince i wspólnie z Grzegorzem Pawlakiem (głos taty Treflinki) będą 6 grudnia gośćmi „Pytania na śniadanie”.

„Rodzina Treflików” to animacja utrzymana w konwencji uwielbianego przez dzieci musicalu. Reżyserem serialu jest Marek Skrobecki, współtwórca animacji pt. „Piotruś i Wilk” nagrodzonej Oskarem w 2008 roku w kategorii krótkometrażowy film animowany. Głosów postaciom użyczyli znamienici aktorzy, m.in. Joanna Jabłczyńska, Krystyna Tkacz, Jarosław Boberek, Cezary Kwieciński, Grzegorz Pawlak, Magdalena Różczka oraz aktorzy z Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Piosenkę tytułową wykonała Natalia Kukulska, a wszystkim odcinkom towarzyszą piosenki skomponowane przez Andrzeja Krauze. Serial jest polską produkcją, przy której wykorzystano pierwszy raz na dużą skalę druk 3D.

TVP ABC jest najpopularniejszym kanałem wśród najmłodszej widowni w wieku 4-12 lat. W 2018r. średnie udziały kanału w tej grupie wyniosły 11,3% i były najwyższe na rynku. Tym samym kanał odnotował wzrost średnich udziałów w porównaniu do zeszłego roku o ponad 31,5%. Również w grupie 4+ TVP ABC niezmiennie utrzymuje pozycję lidera w rankingach kanałów dziecięcych. Udziały kanału wśród ogółu widowni kształtują się na poziomie 1,4%, o są wyższe o ponad 18% w porównaniu do 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *